Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečina v grlu

Bolečina v grlu

Pozdravljeni,

Na vas se obračam na pomoč, ker sem že bila pri zdravniku in mi ni znal pomagati.

2 dni sem imela povišano temperaturo 38,5 ter bolečine v glavi.

Nato pa se je zacelo. Po dveh dneh vrocine me je močno začelo boleti grlo. Bolečina je takšna, kot bi mi nekdo po grlu postrgal z britvico, neznosna. Lekadol, Diverin ali Naglesin mi ne pomagajo nič.
Nimam apetita, tezko pijem, čutim topo bolečino proti strani ušes. Glas je skoraj povsem izginil, sepetam lahko. Par krat na dan mi uspe izkasljati belo sluz.

Sla sem k zdravniku.
Zdravnik me je pregledal (usta in dihanje) in rekel, da se nic ne vidi, omenil je, da je najbrz globje. Poslal me je domov.
Ker sem vztrajala, je naredil test krvi na neki napravici, ne pa v laboratoriju. Izvid je pokazal virusno obolenje. Proti bolecinam se ne da dobiti nic drugega.

Sedaj pa ne vem, boli me tako močno, da bo jutri 5 dan, ko ne morem jesti, spati, piti in ko ne gre na bolje temvec na slabse.
Prosim, povejte kaj naj naredim? Ali res ni nic proti bolecini? Ker cutim, da z mojim grlom nekaj ni v redu. Kadar sem bila bolna me je grlo bolelo na drugacen nacin. Kaj naj zdravnik se pregleda?

Spoštovani,

težave pri virozi so najhujše od 2.do 5.dne, po 7 dneh se mora začeti izboljšanje. Morda ste imeli tokrat bolj močno infekcijo ali bolj škodljive viruse.
Proti bolečinam lahko vzamete 2 tableti paracetamola na vsakih 8 ur, poleg tega še nalgesin forte ali ibuprufen 600 na 8h.
Popiti morate vsaj 2 litra tekočine na dan – če vam to ne uspe, je potreban infuzija tekočine pri zdravniku (lahko kar v ambulanti).

Če po 7 dneh ni bolje, se vrnite k svojemu zdravniku. Ponovno vas bo pregledal – podobno kot prvič.
Dodatna bakterijska okužba se lahko razvije kasneje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spostovani,
Hvala, ker ste mi pomagali.
Tretji zdravnik mi je naredil kuro z dihalno masko, zal si nisem zapomnila kaj so dali noter, nekaj z zacetno crko D. Huda bolecina je v dveh urah izginila. Nisem mogla verjeti. Naslednji dan je kuro se enkrat ponovil in potem je slo samo se na bolje. Po 2 tednih se je vrnil tudi glas.
Hvala vam za vaso pomoc. Zal mi je, da si nisem zapomnila sredstva, ki mi ga je dal zdravnik v masko, mogoce bi pomagalo se komu.

Spostovani,
Hvala, ker ste mi pomagali.
Tretji zdravnik mi je naredil kuro z dihalno masko, zal si nisem zapomnila kaj so dali noter, nekaj z zacetno crko D. Huda bolecina je v dveh urah izginila. Nisem mogla verjeti. Naslednji dan je kuro se enkrat ponovil in potem je slo samo se na bolje. Po 2 tednih se je vrnil tudi glas.
Hvala vam za vaso pomoc. Zal mi je, da si nisem zapomnila sredstva, ki mi ga je dal zdravnik v masko, mogoce bi pomagalo se komu.

New Report

Close