Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečina v glavi

bolečina v glavi

Pozdravljeni,
po rojstvu drugega otrokam sem začela nenormalno smrčati, vseeno v kakšnem položaju. Tako da sem zelo nenaspana. Ker sem velikokrat utrujena že zjutraj ko se zbudim in z močnimi glavoboli je sigurno povezano. Pri zdarvniku sem bila, in napotnice za naprej sem že tudi dobila vendar imam pregled šele konec leta. Sem pa opazila ko me boli glava večinoma me boli na levi strani za ušesom in čelo. Če vzamem Nalgesin forte pomaga. Vendar ne vem kaj pomeni če dam roko na levo stran za ušesom čutim, kod utrip samo ne od strca, kaj to pomeni. To je večkrat zaporedoma.

lp

Pozdravljeni, med smrčanjem in glavobolom ne najdem. Smrčanje, ki se pojavi med nosečnostjo, pogosto mine sčasoma po porodu. Glavobol ne izstopa od “običajnih” glavobolov, tisto utripanje pa je lahko utripanje kakšne žilice, če ne sovpada s srčnim utripom, pa verjetno zgolj trzanje posameznih mišičnih vlaken.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav

Tudi jaz imam vprašanje že kakšna dva do 3 tedne čutim čudno kljuvanje na levi strani glave zadaj nad vratom ki se včasih prestavi še na del glave ob ušesu in na vrhnji del glave . Vse na levi strani. kot kljuvanje, mravlinčenje, pekočina. Tudi koncentracija je motena čeprav imam zadnje čase veliko stresa.

Kaj bi to lahko bilo?
Naj povem da ima že od leta 2009 povečano bezgavko na tej strani nekje premera 2.5×2.5cm. Zadbje čase so zatečene in bolijo. Bi lahko bile vnete in ta bolečina od tam? Ali bi bil potreben obisk zdravnika? Bojim se za kakšen tumor. Stara sem 25 let.

Pozdravljeni, prav nič iz opisa ne spominja na tumor, povečane bezgavke so največkrat posledica vnetij, okužb, bolečine v tem delu bi lahko bile tudi mišične…lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Zadnji teden se mi je ze dvakrat zgodilo, da se mi je pred očmi pojavila velika siva lisa, vid je postal meglen, nato pa sem videla vse kot bi valovilo. Tako je bilo, če sem gledala samo z enim očesom ali z obema. To je potem nekako po pol ure minilo.začela me je pa glava boleti v čelnem delu tako,da nisem bila sposobna ničesar, prvič mi je bilo samo slabo,drugič sem pa bruhala. Čez čas se je glavobol malo umiril,prenehal pa ni še sedaj.
Hvala za odgovor!

Zdravo, vaš opis težave ustreza migrenskemu glavobolu z avro.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Stara sem 40 let. Že od svojega 16 leta imam migrene z avro. Sedaj pa se mi je pojavila bolečina v glavi, ki je zelo neprijetna. Bolj kot glavobol me moti čuden občutek v desni ličnici in v desni veki. Ker so moji glavoboli zelo pogosti me je zdravnik že 2x napotil na CT.(zadnji pregled pred dvema letoma) Izvid BP. Zelo me je strah, da je mogoče tumor. Hvala.

Pozdravljeni!
Star sem 15 let in me že 2 tedna boli glava. Najprej sem imel krče v mišicah ter bolelo me je v prsih. Imel sem tudi občutek zgage ter bilo mi je slabo. Nato se je čez nekaj časa pridružil še glavobol Na čelu In ob straneh. Naslednji dan smo odšli do zdravnika, ki je rekel da imamo gripo iN da bodo težave v dveh do treh dneh Izginile. Izmerjene sem imel tudi pritisk 98/40 ter odvzem krvi vendar rezultati niso pokazali ničesar. Bolecina v prsih je izginila. Nekaj dni me je še bolela glava imel sem čuden občutek za očmi ter bolela so me tudi usesa. Glavobol je trajal nekaj ur ter nato izginil in tako se je ponavljalo nekaj dni.imel sem občutek da mi je v glavi žilica počila prav tako v nosu In ko ležim še mi zdi da je glavobol mocnejsi ko pa vstanem pa skoraj da izgine Ter tudi zamegli se mi pred očmi In Za nekaj sekund skoraj izgubim ravonotežje. Stanje se je nato umirilo. Včeraj pa smo prišli iz italije VoZili smo se kakšne 4 ure. Potem sem oodšel teče 5km In nato se pomagal nekaj na vrtu. Zvečer sem prišel domov in postalo mi je slabo in glava me je začela bo leti. zjutraj se je stanje umirilo vendar me je glava bolela malo močneje. Vročine nisem imel 36.4. Zelo me skrbi da nimam kakšnega tumorja ali Kaj resnega. Ali bodo glavoboli sploh izginili, saj so drugačni od navadnega vendar so bolj blagi tako da mi ni bilo treba vzeti kakšnih pomirjeval? Veliko sem tudi na računalniku kdaj tudi po cel dan, ukvarjam se s športom 3 na teden po 2h na ttrening.

Pozdravljeni, po opisu težave ne vzbujajo sumov na možganske tumorje ali kaj podobno resnega. Glavoboli pa imajo številne vzroke, vsekakor so gripa in druge okužbe med pogostejšimi, v poštev pridejo tudi drugi pogosti vzroki za glavobole, kot npr. tenzijski glavobol. Če težava vztraja, vsekakor predlagam, da se oglasite na kontrolni pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
stara sem 36 let in se že vrsto let zdravim za hipotirozo – v zadnjih 4 letih po 2. porodu so prisotna stalna nihanja TSH in ne ujamemo ustrezne vrednosti oz. vsaj ne dolgoročno. Trenutno jemljem 87,5 mikrogr. Eutyrox dnevno.
Kakorkoli, zadnjih nekaj dni imam vsak dan (občasno, ne konstantno) izjemno špikajoče glavobole in nekakšno pritiskajočo, topo bolečino glave, ki ni na istem mestu, pač pa se prestavlja. Počutim se omotično. Moji uhlji postanejo žareči, prav tako je občasno prisotna bolečina v prsnem košu, spredaj desno. Takšna “bolečina” mi je sicer tuja, zato ne vem ali jo lahko pripisujem morda kakšni nenavadni virozi ali bi bilo smiselno obiskati zdravnika.

Hvala, lp, p.

Pozdravljeni, težave bi težko kar povezal s ščitnico, lahko pa so glavoboli povezani tako z virusnimi okužbami, kot bi bili lahko ena od “pogostih” vrst glavobola. Žal pa boste za pravo diagnozo dejansko morali do zdravnika, če glavoboli še niso minili.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

spoštovani!
vem, da to vprašanje ni primerno na to temo, vendar bom vseeno vprašal
star sem 13 let in so me pred 2 leti začeli mučiti pogosti glavoboli. takrat sem tudi opravil slikanje in pregled pri okulistu, vendar našli niso ničesar sumljivega. glavoboli so se potem čez nekaj časa umirila na 1× na 2 tedna, zdaj pa so se pred 2 tedna pojavili spet, in se pojavljajo na vsaj 2× na teden. opazil sem tudi, da se mi je vid močno poslabšal, saj večino vidim megleno (prej sem imel zelo oster vid), opazil sem še pa tudi da imam težave z ravnotežjem. opažam tudi da slabše slišim in včasih izgubim apetit za 1 teden ali več. takrat jem samo kakšne tekoče stvari in to redko. opažam pa tudi pogoste prebavne težave, slabost in pogosto utrujenost, pogostrokrat pa tudi me muči nespečnost,

hvala za odgovore
neol

Zdravo, zaradi novo nastalih motenj vida, bi vsekakor ponovno obiskal okulista (preko osebnega zdravnika) in težave z vidom bi lahko prispevale tudi h glavobolu in še kakšni vaši težavi.
Ker pa je spisek težav precej pester in bi jih težko kar stlačil v eno diagnozo ali jih atomatsko povezal z glavoboli, vam toplo priporočam obisk osebnega pediatra.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni! Stara sem 15 let in imam bolečine v glavi že 7 mesecev in pol.Imam jih podnevi najhujši pa so tisti ponoči, ker ne morem ne ležati ne stati. Včasih mi je tekla tudi kri iz nosu in takrat sem bila čisto bleda in sem se zgubljala poleg tega pa sem tudi komaj stala na nogah. Osebna zdravnica me je že napotila h nevrologinji zaradi težav z ravnotežjem vendar je je ravnotežje preverjala na eni nogi z zaprtimi očmi. Nevrologinja me je preverjala ko sem z obema nogama imela zaprte oči vendar me ni zanašalo.Ko me boli glava se mi velikokrat vrti,težko diham, občasno imam tudi mravljince vendar ne velikokrat,slabo mi je,imam tudi občutek,da bom bruhala vendar do tega da bi kaj izbruhala še ni prišlo..nazadnje sem izbruhnila slino,ki je bila rdeče barve vendar dvomim da je bila to kri,postajam tudi utrujena,vroče mi je,in težko stojim na nogah. Glava me je na začetku bolela samo na desnem delu glave kakšnih 5cm višje in bolj desno od ušesa zdaj pa se ta bolečina širi. Težko tečem,skačem..,ker me v glavi po domače razjeda.Pri okulistu,pulmologu,otorinlunaringologu je bilo vse v redu.Opravila pa sem tudi CT glave, ki pa ni pokazal nič. Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Zdravo! Glavobol bi bil lahko tudi tisti zelo pogosti tenzijski in pri njem ni pri preiskavah najti nobenih odstopanj. Ne bi me presenetilo, če je ob tem prisotna še tesnobnost ali oblika depresije, ki bi lahko pojasnila marsikaterega od ostalih simptomov. Pogovorite se z zdravnikom tudi o teh možnostih.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

star sem 28 let in imam težave z glavoboli (nekakšen pritisk v glavi ali stiskanje).

Glavobol imam že približno 6 dni (včasih neha ali pa imam občutek, da se tako malo čuti nekaj v glavi – kot nek pritisk), ponavadi me zjutraj najbolj boli glava, potem pa se bolečina zmanjšuje (mi je pa partnerka povedala, da občasno škrtam z zobmi – in zadnjič sem se zbudil z občutkom, kot da sem čutil čeljust oziroma da sem čez noč uporabljal zobe).
V življenju nikoli nisem imel pretiranih težav z glavobolom, otroštvo sem imel normalno, kadar sem bil bolj slabe volje, nisem imel glavobol, v stresnih situacijah pa mi ponavadi razbija srce ali tišči (WC).
Moram pa poudariti, da sem imel preden sem “staknil” ta glavobol nekaj prepirov in kregov, nekateri so bili očitno tako hudi, da me je glava bolela na podoben način, kot me takrat, ko me najbolj boli glava v zadnjih dneh. Po kregih se zelo hitro poberem – vsaj v smislu, da sem znova tak kot ponavadi – nasmejan in dobre volje. Tudi po nepričakovani smrti v družini, ko sem izgubil enega od staršev, sem bil že kmalu po pogrebu nasmejan, več ali manj sem samo jokal – torej zgolj čustvovanje.

Drugih znakov (vid normalno deluje, lahko se ugibam, imam normalno energijo, apetit je dober, hujšam ali redim se ne, nisem žalosten, nimam stresa) razen glavobola nimam, v zadnjih dneh (po obisku zdravnice) sem pričel z jemanjem tablet Nalgesin (550 mg). Po jemanju teh se zdi, da se glavobol manjša oz. bolečina ni več tako izrazita, še vedno pa se ne morem popolnoma znebiti glavobolov.
Čeprav imam že kar nekaj let neprekinjen tinitus (piskanje v ušesih) – mislim, da od leta 2010, a od takrat pa vse do pred parimi dnevi nisem imel nobenih hujših glavobolov, ne migrenskih ne tenzijskih. Tinitus sem dobil tako da sem enkrat, ko sem imel slušalke (za ušesa) priključene na računalnik, me je presenetil zelo glasen zvok, še prej pa sem poslušal glasno musko, in verjetno je do piskanja prišlo zaradi napisanega. Zdravnica je pregledala ušesa, a slišim bolj ali manj dobro – naglušnost je zelo majhna (10 %).

Menite, da je kriva psiha ali bi moral biti pozoren in ponovno obiskati zdravnika, če se ne izboljša?
Priznam pa da pomislim, glede na to, da sem dobre volje in da ne živim pod pritiskom (razen izjemoma kakšen dan ali dva v mesecu, ko pride do konflikta s sorodniki ali punco), tudi na tumor. Zakaj? Zato ker je treba stvari pravočasno odkriti, preden je prepozno, in zaradi tega želim razbliniti ta dvom.
Aja pritisk sem se meril ponavadi doma, kjer je človek najbolj domač in sproščen – zadnjič je bil malo previsok, večinoma-krat imam zelo dober krvni tlak.
Najlepša vam hvala vnaprej za pomoč!

Lp, SamuG

Pozdravljeni
Glavobol skrajno slab simptom za sume na možganske tumorje, saj jih večina s tumorji nima, večina z glavoboli pa ne tumorjev. Za tovrstne strahove je glavobol torej neuporabna težava. Seveda je ob na novo pojavljenih glavobolih koristen pregled, a pri vas bi najprej pomislil na “običajen” tenzijski glavobol. Ta je sicer povezan tudi s psihično napetostjo, a ne sodi ravno med “psihične težave”.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
najprej bi sem vam rad zahvalil za hiter odziv, zelo sem vam hvaležen.

Sem pa pozabil omeniti, da ima dostikrat poln nos, in da sem bil, ko so se pojavili te glavoboli, dvakrat prehlajen – na tak način, da sem moral tudi po cel dan uporabljati robce in pihati. Tudi na pregledu – ki je bil potreben za službo, mi je zdravnica rekla naj probam dihati na eno nosnico . In se ji je zdelo, da je mogoče kaj z nosom. Drugače pa sem alergičen na cvetnih prah in pasje dlake.

Ko se gibam (tečem ipd.), me glava nič ne boli dodatno ali več, in kadarkoli kaj počnem (jem, pijem) sploh ne čutim glavobola, ko pa se umirim in ko sem v tišini, pa čutim…
Občasno pa tudi ko premaknem glavo v levo ali desno, imam občutek kot da mi bo postalo slabo (tak občutek, kot da sem ravno po izhodu iz vrtiljaka v Gardalandu- in da še malo čutim v glavi malo bolečino)

Kakšen pregled priporočate? Pregled glave ali ste imeli kaj drugega v mislih?

Naj še dodam, da imam na zadnjem delu glave – neke majhne pike, ki se mi luščijo, zato uporabljam šampon Oranazol; en mesec sem tudi jemal antibiotike, ki so ustavile te pike. Po koncu jemanja tablet, se sem ter tja spet pojavi nekaj pik (5 do 6 – ponavadi na istih mestih). Načeloma le-te niso moteče in opazne, le včasih ko se uležem na vzglavnik, me malce zaboli. Prvič so se mi te t.i. pike pojavile lani spomladi in takrat nisem imel nobenih glavobolov. Ko grem k frizerki, me včasih tako postriže, da gre tudi kakšna luska dol, posledično pride do rdečice.

LP, SamuG

Seveda tudi sinusi lahko povzročajo glavobol, pretežno v sprednjem delu glave, zakaj ne morete dihati skozi nos, pa je spet stvar pregleda (alergije, vnetje, zamaknjen nosni pretin…. Kar zafeva glavobol, sem imel v mislih le običajen pregled pri osebnem zdravniku. Tistih pik iz opisa žal ne motem oceniti, možnosti pa je preveč, da bi lahko uganil kar na pamet.
Lep dan!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdrsvljrni, stara sem 20 let in zadnje dva tedna imam zelo hude glavobole. Bolecina je pofobns dpikanju, vcasih tudi pofobna pritisku na lobanjo. Bolecina se pojavi vcasih sredi noci ali pa zjutraj, ki trsja cez cel dan. Velikokrat se mi vrti. Bolecina je vcasih na desni strani cela, ki se siri po celi glavi, vcasih pa na levi strani ki se tudi siri po celi glavi. Ko me boli glava me moti hrup. Vcasih me ni toliko motilo kot zdaj. Opazam zelo tezko izgovorjavo nekaterih besed. Misice so me bolele po celem telesu. Zanima me kaj bi bil lahko razlog vsega tega.

New Report

Close