Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečina v d.ušesu

Bolečina v d.ušesu

Prilagam sliko[attachment=0]IMG_20171207_221442.jpg[/attachment]

Prva slika je od perjšnjega tedna
Druga pa dni kasneje
Na tej desni strani imam občutek kod da je nekaj notri in tudi boli me tam.
Prosim za nasvet kaj bi lahko naredila.

Pozravljeni,
Imam že od aprila 2016 konstantne bolečine v desni strani obraza.Naredila sem že vse mogoče preiskave od mr,ct,cta,orl,maksilofascialni kirurg,nevrolog,akopunktura, ampak vse je bilo vredu.Letos marca so mi ekstrahirali spodnjo osmico desno ampak bolečine so še naprej vstrajale.Nakar letos konec septembra je zdravnik povedal sa so težave v mandljih in jih je v roku enega tedna odstranil v sb novo mesto.Res da je zelo bolelo dva tedna po op. ampak tistih obraznih bolečin tudi uho je bolelo več ni bilo.Konec oktobra v začetku novembra me je spet začelo boleti desna stran odstranjenega mandlja in notranjost obraza in ušesa, tuju zadnja stran jezika nekoliko globlje pri korenu peče,reže,boli.Sem šla nazaj os zdravniku in mi je dal ospamox,ker mi po njem ni bilo bolje mi je ta teden še dal sumamed,ker tudi dosti kašljem.Ko me začne vse to boleti se mi tudi nkako desna stran spremeni nabrekne in je bela kod bi bilo vneto gnojno.Stara sem 38 let in nekadilka pri vseh teh dolgotrajnih bolečinah sem že obupala in psihično sem precej utrujena.Zanima me ali je ta sprememga na desni strani še ostanek tkiva in kako naprej.Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

mehurčki na sluznici so lahko povezani s HSV virusom, bolj verjetno pa z drugimi virusi, kot so Coxsackie in podbni – tej virusni okužbi žrela se reče herpangina, je pa izredno pogosta. Ponavadi je okrog mehurčkov živo rdeč rob, tega se na vaših slikah ne vidi. Zdravljenje je simptomatsko – analgetiki, tekočina, antiseptične pastile za žrelo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani,

bolečina ni povezana s sinusi. Vrnite se k zdravniku, ki vas je operiral – za ponoven posvet glede sindroma Eagle . če bo Eagle sindrom (predolg stiloidni izrastek ali kalciniran stilohioidni ligament)) potrjen, se lahko odločite za endoskopsko operativno zdravljenje v splošni anesteziji (skozi usta).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani,

bolečine v žrelu zagotovo ne izvirajo iz sinusov.
CT slik ne morem komentirati, če jih sama ne pregledam.

Vzrok bolečin v žrelu, ušesu in čeljusti je lahko:
– prevelika napetost mišic za žvečenje – kot posledica stresa, psihičnih težav
– disfunkcija, obraba, prekomerna obremenitev čeljustnega sklepa
– motnje griza zaradi novih plomb, kron
– mišične bolečine zaradi zobnega aparata
– zelo redko – Eagle sindrom – podaljšana koščica stiloidni procesus ali zakostenelost stilohioidne vezi.

37.4 je subfebrilna temperatura, lahko prisotna ob hormonskih spremembah itd. Svetujem masažo, gretje, vaje.
Najbolje, da se vrnete na kontrolu k zdravniku, ki vam je odstranil mandlje, da mu pokažete CT slike.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,danes sem bila na kontroli pri op. zdravniku ni povedal nič kaj dosti mogoče pravi da vidi na obeh straneh limfatične folikle na desni strani bolj.Vsavil mi je cevko v desno uho (zaradi neznosnega pritiska ki ne gre ven) nakar me nekoliko boli in mi je tudi posledično slabo v želodcu po vstavitvi.
Zanima me kaj pomenijo zame ti folikli in koliko dolgo ne smem ušesa močit saj drugih informacij nisem dobila.
Lp

Spoštovani,

dvomim, da je sta zgoraj sliki vašega žrela, saj je mandelj na desni strani še prisoten, vidna je tudi brazgotina po uvulopalatoplastiki.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Dokler je timpanalna cevka v bobniču, ne sme priti voda v uho. Limfatični folikli so normalne strukture v žrelu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Na obeh straneh sta mandlja še prisotna, brazgotine so kot po uvulopalatoplastiki. So te slike z neta :)?

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,
Slike sem sama naredila z mobitelom in je moje grlo, ker vidim spremembe na žrelu in me boli.Najbol me boli dena stran in ta je tudi na oko drugačna zraven boli še zadaj pri korenu jezika ampak ne vedno.V grlu imam vedno pa tak občutek kod da bi imela angino.
Včeraj sem pokazala operateru in je rekel da ne verjame sa je to razlog mojih težav,vstavil cevko v uho in me poslal domov z zdravili za nevropatijo.Kaj mi svetujete da naredim.
Lp

Pozdravljeni,ne to sem slikala svoja usta,ki so ratala nočna mora za mene.Lahko Vam priložim še kakšne.Priložila sem zadnjo sliko slikano včeraj dopoldne po tistem ko mi je na orl z nečim namazal grlo in me je bolelo za 10/10.Operatar pravi je vse vredu ampak ni! mene desna srran tam boli!
Lp

Pozdravljeni,
Že prej navedenih postih slik ki so moje in jih imam na telefonu niso z neta.Ker zdravnik ne jemlje mojih tegob in bolečin resno se nimam več kam obrnit za pomoč in rešitev teh težav.
Od operacije dalje me je bolelo tri tedne potem je zelo počasi prihajalo izboljšanje.Ko teh friških ran več ni bilo je bolečina popolnoma izginila nakar konec oktobra so se bolečine postopoma začele vračat v obliku kod da bi imela hudo angino boleče žrelo,rane,jezik zadaj pri korenini občutek kod da bi bile zadaj neke bulice in bolijo,mehko nebo in posledično tudi uho.V ponedeljek sem bila na orl Nm na kontroli je rekel da me bo v četrtek ponovno op. in naročil za včeraj na kontrolo.Na pregledu je rekel da ni potrebno vsavil cevko v uho, ker se pritisk ne izenačuje in poslal domov.
Ker so bolečine prisotne in so tudi načele moje psihično počutje sem ostala v temi ne znam naprej.Ali bi lahko kakorkoli prišla do vas na pregled in posvet za rešitev teh mojih tegob.
V pričakovanju na čimprejšnji odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Lahko se naročite na ORL kliniko.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Gospa Katarina.
Če lahko vprašam, ali je sedaj boljše počutje po op.mandeljev?
Eagle sindrom, so odvrgli?
Če želite, bi vas prosila za vaš kontakt.

Lp.

Po op mandljev ni bolje,eagle sindrom so odvrgli.
Lp

Lahko me kontaktirate na [email protected]

Pozdravljeni,
Žal napotnice ne morem dobiti.
Ponovno sem bila pri nevrologu dr Megliču in je povedal da z njegove strani(nevrološke)je vse v redu in da je težava v čeljustnem sklepu.Sedaj pa ne vem več komu naj se obrnem in kaj naj naredim,kajti pri čeljustnem kirurgu sem bila že poleti in je tudi povedal da je vredu.Po operaciji mandljev so bolečine v grlu prisotne a je od tega minilo že 3 mesece,kar jih pred tem nisem mela.Zaradi teh bolečin ponoči tudi teško zaspim in mi je načeto že splošno počutje.
Prosim za nasvet komu naj se še obrnem.
Lp

Spoštovani,

ponovno vam svetujem mehko hrano, vaje za čeljustna sklepa.
Bolečine vas spremljajo že dolgo, kot ste omenili:

Imam že od aprila 2016 konstantne bolečine v desni strani obraza.
Konec oktobra v začetku novembra me je spet začelo boleti desna stran odstranjenega mandlja in notranjost obraza in ušesa, tuju zadnja stran jezika nekoliko globlje pri korenu peče,reže,boli.

Verjetno gre za trigeminusne obrazne bolečine, podobne glavobolu, le da so locirane v predelu obraza. Kriva je pretirana vzdražljivost živčnih končičev (po kakršnikoli operaciji se to še poslabša), hkrati pa še pretirana ali celo spontana aktivnost jedra V. možganskega živca – trigeminusa.

Od zdravil lahko poskusite nevrontin (Lyrico), predvsem pa tehnike sproščanja, masažo, razgibavanje, itd.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,konec septembra sem imela op. mandljev,pred tem nisem imela težav z grlom kod jih imam po operaciji.Namreč v žrelu me nebni loki vlečejo in pečejo prav tako mesto kjer so bile prej tonzile me praska in je zelo moteče.Koliko dolgo bo še to trajalo in kako si lahko pomagam da ta občutek izgine.Kjer koli preberem nihče ne navaja teh pooperativnih težav pri brazgotinenju in celjenju.Lep pozdrav.

Lepo, da ste se spet oglasili!

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close