Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečina notranja stran gležnja

Bolečina notranja stran gležnja

Pozdravljeni,

Spet jaz bolniški staleš man odprt doma sem zdaj tretji teden in stanje bi se naj izboljšalo, Poskusil sem v tem času malo več hodit in stat na nogah en dan in stanje bolečine se je ponovilo. Medtem času sem bil na slikanju in sem dobil izvid na katerem piše.

Talotibalni sklep izgleda še primerno.
Na medialni strani tibije v višini metafize je vidna kostna izboklina, brez vidne prekinitve krotikalisa – stanje po starejši frakturi?
V primeru klinične bolečnosti priporočam pregled pri traumatologu.

Vaše mnenje!

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem! LP Dejan!

Spoštovani,

moral bi videti rentgenske slike. Trenutne težave z opisano kostno izboklino zelo verjetno niso povezane. Če se bodo bolečine gležnja nadaljevale več kot 6 tednov, priporočam opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni sliki vam bom poslal po mailu.

Lep Pozdrav Dejan!

Spoštovani,

videl slike in Vam odgovoril.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Zanima me še kaj je vaše mnenje kaj bi lahko bilo….je kaj nevarnega, bo potreben kakšen operativni poseg…….

Lep pozdrav Dejan!

Spoštovani,

malo verjetno, vendar možno. Zato tudi priporočam dodatna slikanja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Spet jaz, stanje se zdaj že po skoraj dveh mesecih ni umirilo. Bolečine so še prisotne in ob dologotrajnejši hoji ali stoji na mestu, spet boli, bolečina se stopnjuje do zelo močne na koncu več nemorem stopit na nogo in po tem do umiritve traja 5 dni, vendar je dalje otežena hoja v klanec in pa tudi normalno. Magnetna resonanca ni pokazala nekaj resnega razen, anteriorni talofibularni ligament je zadebeljen, struktura vlaken ni ločljiva; ne kaže sprememb signala. ni videti patoloških sprememb intenzitete signala v področju anteriornega in posteriornega tibiofibularnega, posteriornega talofibularnega ter kalkaneofibularnega ligamenta.
tetive in ovojnice ne kažejo spremeb.

Preiskava prikaže le manjše fibrotične spremembe anteriornega talofibularnega ligamenta; patoloških sprememb morfologije ali kvalitete signala iz kostnine ni videti.

Prosim za vaše mnenje! Hvala!

Lep Pozdrav Dejan!

Spoštovani,

priporočam, da pridete na pregled s posnetki opravljene MR. Le tako lahko ugotovim, katera struktura Vam povzroča bolečine in priporočim ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

In kaj po vašem mnenju bi lahko bilo to? in kak se da čimprej pozdravit!

Lep Pozdrav Dejan!

Spoštovani,

najprej je potrebno ugotoviti vzrok za težave (bolečine). Najzanesljiveje lahko pridem do vzroka s kliničnim pregledom in pregledom posnetkov opravljene MR. Le tako lahko sledi, sicer najbolj učinkovito, v vzrok usmerjeno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Stara sem 51 let. Kar pomnim imam na obeh nogah deformacijo palcev Halux Valguus, poleg tega še ploska stopala. Kot otrok sem zaradi prirojenega izpaha levega kolka imela 5 operacij. Imam tudi obrabljene kolke, posledično imam zdaj težave – bolečine v kolkih in križu. Ker imam tudi osteoporozo (joj, česa še nimam), me zanima ali glede na navedeno pride v poštev operacija deformiranih palcev. Zaradi te deformacije imam precejšnje bolečine in težave pri obutvi in hoji. Sem res obupana, zato vas vljudno prosim za pomoč in odgovor, za kar se vam najlepše zahvaljujem.

Lp in lep dan vam želim,

Pika5

Spoštovani,

menim, da operacija pride v poštev. Priporočam, da se oglasite pri ortopedu, ki takšne operacije izvaja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni

Trenutni hodim na terapije, kjer mi z elektromagnetnimi valovi zdravijo gleženj. me pa zanima kdaj začne to delovat, oz. kdaj bi naj začelo takoj ali komaj po vseh treh terapijah.

LP Dejan!

Spoštovani,

priporočam, da vprašanje naslovite na sodelavko doc. dr. Renato Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Imam bolečine v gležnju (označila gospa, ki je pripela tudi sliko)…bolečina se pojavi, ko zavrtim gleženj oziroma sam rotacija in izteg stopala, tudi malo mi poči v notranjosti…Sedaj imam problem, namreč treniram vsak dan, predvsem funkcionalno vadbo (crossfit) in veliko tečem (med tekom ne boli) ter hoja v hrib…trenutno sem pred tekmo, ki jo imam konec marca…kakšne so posledice če nadaljujem s športom??…in koliko min dni je potrebno za počitek?

Najlepša hvala za odgovor in lepo vas pozdravljam!

Spoštovani,

vsekakor je potrebno ugotoviti, KAJ bolečine povzroča. Kot prvi korak priporočam klinični pregled, nato pa usmerjena slikanja glede na ugotovitve pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Na notranji strani levega gležnja 1cm nad začetkom pete se mi je pojavila izboklina premera 3cm, ni boleča, spodnja stran je na dotik pekoča, nisem se poškodovala. Ali naj grem k zdravniku, ali je možno da oteklina sama izgine? Prosim za nasvet. LP

Spoštovani,

priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljen gospod Iztok Pilih!

Konec meseca imam v tujini operacijo levega gležnja. Magnetna resonanca je pokazala osteohondritis dissecans 3 stadij. Na pregledu mi je bilo rečeno da bosta dve operaciji in sicer, prva je artoskropija in odstranitev fragmenta( kateri bo poslan na analizo) druga 6 tednov kasneje pri kateri bi naj dobil vijak. Zanima me ali bi bila dovolj samo artroskopija in odstranitev fragmenta, ali je tale vijak res nujen?

Prilagam izvid v nemščini:

Bekannte Osteochondrosis dissecans Stadium 3 mit kompletter Dissektion des Fragments. Die Läsion liegt im Bereich der medialen Talusschulter. Das Fragment unverändert 0,5 cm breit, 0,3 cm tief und sagittal 0,7 cm haltend.

Star sem 29 let, zadnji dve leti sem opravljal fizično delo v skladišču. Včasih me boli tud levo koleno, zanima me ali je to povezano z gležnjem? Ko razgibam desni gleženj mi vedno poka, ali je to normalno? Poka mi tudi v vratu in včasih v ramenih. Kako bi izboljšal stanje sklepov in kosti? Sedaj jemljem glukozamin kapsule : http://www.knorpelaufbau.at/arthrobene-plus.html

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem!

Pozdravljen gospod Iztok Pilih!

Konec meseca imam v tujini operacijo levega gležnja. Magnetna resonanca je pokazala osteohondritis dissecans 3 stadij. Na pregledu mi je bilo rečeno da bosta dve operaciji in sicer, prva je artoskropija in odstranitev fragmenta( kateri bo poslan na analizo) druga 6 tednov kasneje pri kateri bi naj dobil vijak. Zanima me ali bi bila dovolj samo artroskopija in odstranitev fragmenta, ali je tale vijak res nujen?

Prilagam izvid v nemščini:

Bekannte Osteochondrosis dissecans Stadium 3 mit kompletter Dissektion des Fragments. Die Läsion liegt im Bereich der medialen Talusschulter. Das Fragment unverändert 0,5 cm breit, 0,3 cm tief und sagittal 0,7 cm haltend.

Star sem 29 let, zadnji dve leti sem opravljal fizično delo v skladišču. Včasih me boli tud levo koleno, zanima me ali je to povezano z gležnjem? Ko razgibam desni gleženj mi vedno poka, ali je to normalno? Poka mi tudi v vratu in včasih v ramenih. Kako bi izboljšal stanje sklepov in kosti? Sedaj jemljem glukozamin kapsule : http://www.knorpelaufbau.at/arthrobene-plus.html

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem!

New Report

Close