Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Boleče uho in zateklo okoli ušesa?

Boleče uho in zateklo okoli ušesa?

Pozdravljeni,

Že približno 2 meseca se mi pojavljajo bolečine v ušesu (v zunanjem delu sluhovoda, za ušesom in nad ušesom), nato mi zateče sluhovod, uho, za ušesom pa se pojavi bula kožne barve – po mojem opažanju vedno v tem zaporedju.

Najprej sem mislila, da gre za zamašeno lojnico – bulo sem nazala z ihtiolnim mazilom in je v nekaj dneh izginila, sedaj pa me že malo skrbi, ker se zadeva dlje časa vleče.

Bulica, zatečenost in bolečina sicer niso stalno prisotni, kakšen dan je vse ok, kakšen dan začutim bolečino, in potem v roku nekaj ur vse zateče.
Vedno pa se to dogaja na samo enem ušesu.

Kaj bi to lahko bilo in ali si lahko kako sama pomagam?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor!

Spoštovani,

bulica, ki izgine po nekaj dneh, je lahko povečana vnetna bezgavka ali vnetje zunanjega sluhovoda ali manjši aterom (kožna cista). Iz vašega opisa ne morem ugotoviti točne diagnoze. svetujem pregled pri vašem zdravniku.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close