Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Boleče bezgavke!

Boleče bezgavke!

Pozdravljeni. Na vas se obracam ker nevem vecckaj in na koga se obrniti. Pred slabim mescom dni sem zbolela, vrocina, vrglo hudo vneto tako vneto, da ko sem slino poskusila pogoltniti kot bi steklo goltala, niti iz postelje nisem mogla vstat.. Doma sem imela se nekaj penicilina in 2 dni cakal, ce bo bolje, ker ni bilo sem odsla k dezurnemu dr ker so bili prazniki ta pa mi je napisala penicilin in rekla da tako vnetega grla ze doolgo ni videla naj se grem kar v bolnico pokazat in res naslednji dan sem sla se tja nujna operacija odstranitev mandljev na kar nisem pristala, ker bi morala bit v bolnici teden dni doma oa imam dojencka za katerega nihce nemore skrbeti saj moz nikakor nemore dobiti prosto, no poskusili smo z antibiotiki dobila sem 2 vrsti, ker zivim v tujini nevem ali so tudi v sloveniji cefurox 500mg in metronidazol 400, naslednji dan sem se sla pokazat bila sem odtenek bolje narocili so mi naj se hodim vsak dan kazat otorinolaringologu v mojem kraju, kar sem storila, on mi je napisal se eno kuro teh antibiotikov v tednu dni sem bila kot nova dokler me ni zacela boleti osmica, ki pa sem jo dala kirursko odstranit, poseg je bil bp. Nato sem zatipala bulo na glavi visoko v visini usesa, bolela je zeloo na dotik, naslednji dan se je bolecina razsirila po vratu navzdol in ta prvi dan je bolelo kot sam hudic nisem mogla lezat, sedet nic..pomislila sem da je morda od angine in odsla nazaj k temu zdravniku ta pa je takoj dejal da je zaradi izpuljenega zoba naj grem nazaj h kirurgu kater mi je to delal, sla sem nazaj in rekli so da je cisto predaleč od zoba in ni mozno naj obiscem splosnega zdravnika, vceraj sem bila pri splosni, ki je dejala da to ni nic hudega da je normalno po angini oz mandeljni absces sem imela baje in da imam se malo mandlje zaflekane in mi napisala se 1 kuro antibiotikov. Otorinolaringolog pa mi je teden dni nazaj dejal da je vse super in da so mandlji zdravi. Mene skrbi, danes sem zatipala se eno bulico tocno za usesom veliko kot grah, boli me zelo tudi ce ne dotikam cutim pritisk in bolecino, ovira kvaliteto mojega zivljenja na koga se se lahko obrnem lepo prosim pomagajte mi. Imam vse simptome mononukleoze pa vendar so mi vzeli kri v bolnici in naj nebi bila okuzena. Pocutim se izcrpano, telo me boli nic se mi neda, prosim povejte kam naj se obrnem. Naj se omenim da zivim v nemciji in jezika se neznam najbolje zato se obracam na vas, ker mi je bilo veliko lazje to vse razloziti. Najlepsa hvala

Spoštovani,

bulice, ki so na dotik boleče, so najverjetneje bezgavke ob vnetju. Lahko je vzrok zob. Antibiotiki so ustrezni, saj je bil zob močno vnet, kot ste napisali. V nekaj dneh bi moralo biti bolje.
Sigurno pa n iinfekcijska mononukleoza, če so preverili protitelesa v krvi. Kot opisujete, so to bakterijski infekti.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close