Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Boleča trtica

Boleča trtica

Spoštovani!

Postavljam vprašanje, ki bi verjetno bolj sodilo k ortopedu, a vas vseeno naprošam, da mi pomagate v kolikor morete.
Težave s hrbtenico imam že 15 let (S skolioza, Syndroma cervicothorakale et lumbale chr., karpalni sindrom, že operiran, protruzijo v segmetnih L4-L5 …).
O bolečih ramenskih, kolenskih in sklepih prstov sploh ne bom govorila.
Že skoraj dva meseca pa imam bolečine v trtici. Bolečine so tako močne, da komaj sedim, težko spim na hrbtu. Popustijo edino, ko hodim oz. ležim na boku. Zanima me, ali je to tudi zaradi hrbtenice, ali od česa drugega. Sumim namerč, da se mi je poslabšala zadnja diagnoza, protruzija med L4 in L5.
Že v naprej lepa hvala.
Lena

Spoštovani!

Hernija diskusa v tej višini naj ne bi povzročala bolečin v trtici, zato gre verjetno za ločen problem boleče trtice. Do tega največkrat pride, ker na nek način postane trtica bolj gibljiva kot posledica spremembe telesne teže, splošnih sprememb na hrbtenici, padca, udarca ali neobičajnega(ih) giba(ov), daljšega prisilnega položaja ipd.. Bolečine sčasoma pominejo same od sebe, kaj dramatičnega pa ni mogoče ukreniti za izboljšanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close