Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Boleča leva dojka

Boleča leva dojka

Pozdravljeni,

stara sem 31 let. Že kakšne 3 leta imam bolečine v zunanjem delu leve dojke. Bolečina se pred menstruacijo še poveča. Dojka je nasploh na otip bolj polna kot desna. Na otip ima tudi več zlez. Posebej na tistem mestu, ki boli. Boli me pa tudi kadar nisem pred menstruacijo ampak takrat samo, če na tisto mesto pritisnem. Bulic ne otipam in tudi ginekologinja mi je pregledala prsi in rekla da so zdrave. Ker imam velike prsi, imam tudi bolecine v hrbtenici. Posebej me ob dolocenem gibu zaboli v levi lopatici. Prav tako včasih čutim toplo bolečino, ki se iz zunanjega dela dojke seli pod pazduho in roko. Je lahko vzrok bolečine hrbtenica? Zelo me skrbi in vedno mislim na najslabše. V družini nimamo raka. Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana,

smiselno bi se bilo posvetovati glede bolečine v levi lopatici z zdravnikom ali ustreznim strokovnjakom, ki se ukvarja s tem področjem (fizioterapevt, zdravnik manualni terapevt ali strokovno usposobljen maser) ter hkrati izvajati ustrezne vaje za hrbtenico, ker je velika možnost, da izvirajo vaše težave iz hrbtenice. Prav tako bi bilo smiselno, da se posvetujete glede bolečine v dojki. Zanima, če ste že opravila kakšen preventivni pregled dojk ali se vsaj posvetovala z osebnim zdravnikom glede omenjene bolečine v dojki?