Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bezgavke

Bezgavke

Pozdravljeni.Poleg pohvale za hitre in strokovne odgovore, bi imela tudi vprašanje.
Bolj zadaj na vratu imam že kar nekaj mesecev, če ne že kar leto dni, majhne gibljive bulice, kar predvidevam, da so vnete bezgavke.Zaradi njih sem bila pri svojem splošnem zdravniku .Dal mi je pregledati kri.Čisto vse vrednosti so bile vredu,če že ne odlične,saj mi je rekel,da z takšnimi vrednosti lahko dočakam 200 let.Ha, ha!Pregledali pa so mi tudi tole:
K – DKSrel. ( Nevtr, Limfo, Mono, Eozin in Bazo )
K – DKSabs. ( Nevtr, Limfo, Mono, Eozin in Bazo )
Tudi te vrednosti so bile vredu.Zanima me kaj pomenijo te vrednosti oz. kaj se z njimi da izključiti,če so vredu?
Zanima me tudi,če bi lahko vzrok teh bulic na vratu bila diagnoza :cervikalna lordoza in cervikalna spondiloza, ki sem jo dobila pri slikanju vratnih vretenc?
Med C6 in C7 je videti kalcifikacijo, ki govori za spondilozo.
Stara sem 37 let za boljši premislek.

Lep pozdrav! Za odgovor pa se vam v naprej zahvaljujem….

Sena…

Spoštovani!

Nevtrofilci, limfociti, monociti, eozinofilci in bazofilci tvorijo belo krvno sliko (diferencijacija posameznih faz razvoja in vrst levkocitov, preiskava se zato imenuje diferencijalna krvna slika DKS). Vsak parameter zase pomeni lahko določeno vrsto obolenja, zato sodi interpretacija izvida izključno v zdravnikovo pristojnost, ki na podlagi ostalih izvidov ve, kaj išče in lahko posamezna odstopanja tudi ustrezno tolmači. Načelno in zelo na kratko pa lahko rečemo:
– povečano število nevtrofilcev govori za bakterijsko vnetje nekje v telesu
– povečano št. limfocitov za virusni infekt,
– povečano št. monocitov za mononukleozo
– eozinofilija govori za alergičen proces ali parazite
– bazofilci pa so indikatorji resnejšega ali dalj časa trajajočega obolenja

Ponavljam, tole je zelo “po domače”, važne so kombinacije, pomik v levo ali desno, mlade celice v razmazu itd…..

Če vam je zdravnik zatrdil, da je vse v redu, se prenehajte vznemirjati, s hrbtenico pa to nima nobene zveze. Lahko, da imate vratne bezgavke tipne že od nekdaj, pa ste zdaj to šele opazili.

New Report

Close