Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija BEZGAVKE

BEZGAVKE

Pozdravljeni.
Ze priblizno 2 meseca imam tezave in sicer ob poziranju me rahlo zbada v levem usesu (redko v desnem), imam belo plast na jeziku, povecane mandlje ki niso vneti, na vratu imam povecane bezgavke ki ne bolijo, povisane imam monocite ze skoraj 1 leto, nasplosno se pocutim dobro, nimam vrocine, ne izgubljam teze.. krvni izvid je pokazal da sem prebolel mononukleozo ampak mene skrbi ves ta skupek tezav (bezgavke povecane nebolece, mandlji povecani, povisani monociti (10,6), zbadanje v usesu ob poziranju, bela plast na jeziku,…)
Se mi zdi da me zdravnik ne jemlje “prevec resno” saj recimo za monocite vedno odgovori da sem ocitno ravno nekaj preboleval ko dam kri, ampak jaz sam vem da nisem bil niti prehlajen in se mi zdi malce nenavadno da sem v roku 10 mescev 3x dal kri in 3x so monociti bili povisani…
Skrbi me da ni kak rak, limfom ali kaj taksnega, bi se komu kaj sanjalo kaj bi lahko bilo ?
Sicer sem se zdaj narocil kar samoplacnisko na UZ vratu ampak cakanje na termin je malo mucno ker vsak dan tipam te bezgavke ze podzavestno in me razmislanje o tem skupku tezav utruja..
Hvala za odgovor.
Lp

Spoštovani,

našteli ste kar nekaj znakov, ki vas motijo:
ob poziranju me rahlo zbada v levem usesu (redko v desnem) – to kaže na slabše prehodno evstahijevo tubo, lahko zaradi virusne infekcije v nosu in žrelu (prehlada), kar lahko traja po virozi še do 12 tednov. Lahko pa je vzrok tudi alergijski rinitis
imam belo plast na jeziku – ni bolezen
povecane mandlje ki niso vneti – ni bolezen, razen v primeru zastojev dihanja med spanjem ali asimetrije mandljev
na vratu imam povecane bezgavke, ki ne bolijo – lahko vztrajajo še 12 tednov po preboleli virusni okužbi (npr. infekcijski mononukleozi) – svetujem vam UZ vratu, da se prepričate, za kakšne bezgavke gre
povisane imam monocite ze skoraj 1 leto – obrnite se na drug forum (hematologija)
krvni izvid je pokazal da sem prebolel mononukleozo – večina ljudi jo preboli
ampak jaz sam vem da nisem bil niti prehlajen – odrasli prebolijo povpr. 6 virusnih okužba na leto – lahko brez očitnih znakov ali pa z veliko težavami

Upam, da boste razrešili vse težave.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close