Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bezgavke

Bezgavke

Pozdravljeni!
Hčerkica je stara mesec dni…ko sva podirali kupček in sem jo držala za vrat, sem pomotoma zatipala bezgavko za levim ušesom.. Bezgavka je velika kot majhen grah, mehka in se premika pod kožo.. Ker sem se prestrašila, sem šla pretipat celotni predel glave.. Našla sem še dve bezgavki, levo in desno na zatilju, kjer pričnejo rasti lasje.. Tudi ti dve bezgavki sta mehki, premakljivi, morda celo malo manjši od prve..
Ker sem po naravi panik, sem hcerkico danes peljala k zdravniku, ki je povedal da najverjetneje ni nič narobe.. Vseeno pa je odredil odvzem krvi. Rezultati so bili popolnoma vredu… Pediater je rekel, da sem lahko mirna..
Mene pa vseeno skrbi, še posebaj po prebiranju raznih forumov.. Ssj drugo kot o levkemiji in limfomu ne piše 🥺😔
Hčerkica ni nič bolna, edino po obrazu ima ogromno mozoljčkov, hormonskih, ima pa res kar hudo obliko..

Kakšno je vaše mnenje? Zakaj pride do tega pri drugače zdravem dojenčku? Kako postopati naprej?
Vem da so bezgavke zmeraj tam.. Ampak me zmede, ker jih pri otrocih, ki jih poznam, ni moč tipati..

Iskrena hvala za vašo pomoč in lp!

To so popolnoma normalno ležeče in normalno velike bezgavke.
Bezgavke pri limofu so velike (tudi več kot 4×4 cm), trde, neboleče in nepremakljive.
Normalno ležeče bezgavke na vratu in glavi:
https://teachmeanatomy.info/wp-content/uploads/Lymph-Nodes-of-the-Head-and-Neck1.jpg

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala… 🤗
Vendar mislim, da tega ob rojstvu še ni bilo moč tipati, ker bi po moje opazila…
Zakaj bi torej nekatere bezgavke postale tipne, druge ne (pri sicer zdravem dojenčku)? V tem primeru so morda postale tipne zaradi nekega dogajanja v telesu, ali se motim?

Vglavnem, če bi bilo karkoli narobe, bi se to menda videlo na DKS?

Hvala še enkrat..

Ko se otrok rodi ima vse organe in tudi vse bezgavke na svojih mestih.
Organi, strukture in tudi bezgavke, rstejo z rastjo otroka.
Povečane bezgavke so velike, pri majhnem dojenčku vsaj 2×1 cm in povezane z drugimi znaki. Zdrav otrok, ki smo mu zatipali majhne bezgavke, ki so tam normalno prisotne in so normalno velike, je najverjetneje zdrav otrok.
Na DKS ne vidimo vsega in dogajanja v bezgavkah tudi ne, razen v primeru okužbe, kar pa bi se pokazalo s pomembnimi drugimi znaki in ne samo s povečanimi (torej nad 2×1 cm) velikimi bezgavkami.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close