Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija bela pikica v grlu

bela pikica v grlu

Pozdravljeni,

pred približno dvema tednoma sem na grlu v bližini levega mandlja opazila majhno belo pikico…pregledovala sem boleč zob in si zato posvetila v grlo, drugače je ne bi opazila, tako da ne vem če je tam že dlje časa…pikica ne spreminja velikosti in je neboleča. Poskusila sem jo spraskati z palčko za ušesa a ni šlo..danes sem zopet bolj podrobno pogledala in sem na desnem mandlju opazila res majhno vzdolžno belo razjedico (približno dva mm).

Grlo me ne boli, prav tako ne bezgavke.

Prilagam še sliko na kateri je vidna bela pika, razjeda pa je tako mala da se na sliki ni videla.

Ker ne izgine me začenja skrbeti kaj bi to lahko bilo, namen imam tudi stopiti do osebnega zdravnika.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Maja Štraus

[attachment=0]IMG_1065.JPG[/attachment]

Spoštovani,

bela pikica je mala žleza slinavka na sluznici ali pa drobna cista, obe spremembi st anenevarni. Na vašem mestu bi me bolj skrbelo vnetje dlesni in ob vseh zobeh na levi strani in gingivalni žep za zadnjim zobom levo – parodontalna bolezen. Posvetujte se s svojim zobozdravnikom.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close