Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja babica šla po otroka v vrtec, brez moje vednosti

babica šla po otroka v vrtec, brez moje vednosti

To je tvoj edini otrok, anede? 🙂 Če bi kdo moral bit tu jezen je to Babica 1, ki je naredila pot brezveze. A je ona jezna? Če ti spregledaš telefonski klic pa … hja … čigav problem je to?

Ha ha, pa ja de; jaz nimam nikogar. Otroka lahko pustim samo pri plačani varuški tako, da točno vem, kje je.
Sicer pa iz tvojega zadnjega napisanega že vemo, kam pes taco moli… 🙂

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….

Mislite kar hočete, hvala za mnenja – torej kompliciram. In nikogar nisem nadirala btw. Če pokažeš, da si jezen, še ne pomeni, da kričiš v telefon.

Lep dan!

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….[/quote]

Jah, pomoje imaš ti razkopano življenje. Jaz imam normalnega, kar vključuje tudi normalne odnose s taščo in mamo. In če bi mi tašča ali mama vzeli otroka iz vrtca, pa da ne bi vedla, se ne bi nič jezila. Če bi vzgojiteljica rekla, da je moja mati že prišla ponj…jah pač je. Bi jo poklicala, kaj ma v načrtu pa kdaj pridem po tamalo.
No tko smo razkopani mi. Vi ste pa zateženi.

kar se mene tiče, imaš povsem prav. popolnoma prav,. tudi jaz bi bila jezna in bi to tudi povedala. ne oziraj se na zgornja pametovanja, takim pol dela z otroci odnesejo babice in se jijm to zdi popolnoma logično, še vesele so, če se kdaj kaka babica “zmoti” in vzame otroka iz vrtca brez njihove vednosti.

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….[/quote]

Jah, pomoje imaš ti razkopano življenje. Jaz imam normalnega, kar vključuje tudi normalne odnose s taščo in mamo. In če bi mi tašča ali mama vzeli otroka iz vrtca, pa da ne bi vedla, se ne bi nič jezila. Če bi vzgojiteljica rekla, da je moja mati že prišla ponj…jah pač je. Bi jo poklicala, kaj ma v načrtu pa kdaj pridem po tamalo.
No tko smo razkopani mi. Vi ste pa zateženi.[/quote]

Po moje je normalen odnost to, da se pove kaj in kako in ne dela vsak po svoje, očitno živim v narobe svetu :))))))). Pri nas vse funkcionira z dogovori.

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….[/quote]

ti in pa avtorica (ena in ista oseba?) morata biti pa komplet kontrol freaka, ki ne preneseta, da bi se babice slučajno kdaj dotaknile otroka. Pa saj babice niso en xy z ulice, no.
če pa imate striktno pravilo, da je otrok lahko samo s starši, bi pa to lahko vsem babicam že zdavnaj raztolmačile.

poleg tega….
očitno v vrtcu vejo, da pobirata otroka ali ena ali druga babica, saj morajo imeti potrjen seznam, kdo lahko pride po otroke. tako, da ne nas farbat, da je to samo enkrat na tri leta, draga avtorica, ampak je verjetno kar malo bolj pogosto.

Jah, pomoje imaš ti razkopano življenje. Jaz imam normalnega, kar vključuje tudi normalne odnose s taščo in mamo. In če bi mi tašča ali mama vzeli otroka iz vrtca, pa da ne bi vedla, se ne bi nič jezila. Če bi vzgojiteljica rekla, da je moja mati že prišla ponj…jah pač je. Bi jo poklicala, kaj ma v načrtu pa kdaj pridem po tamalo.
No tko smo razkopani mi. Vi ste pa zateženi.[/quote]

Po moje je normalen odnost to, da se pove kaj in kako in ne dela vsak po svoje, očitno živim v narobe svetu :))))))). Pri nas vse funkcionira z dogovori.[/quote]

Pa dobr no, sej jo je klicala, pa pač ni slišala al kaj jaz vem. Če bi mela jaz neodgovorjen klic mame ali tašče bi jo takoj poklicala nazaj. A se ne dela tko? In če bi jo, bi vedla, da je šla po otroka. Ma dej nehite no, zatežene ste u tripm.

Prav je, da se dela tako, kot se dogovori. Če je pač ni uspela priklicat na telefon, otroka ne bi smela vzet. Amen. Pa če bi jo še tako srbeli prsti. Jaz sicer ravno znorela ne bi, bi pa na lep način povedala, dai to ne gre, ker je bil dogovor pač drugačen in da naj se drugič tega drži. Zaradi nje ste verjetno v vrtcu kot celotna familija izpadli čudni.

res se moraš skulirat, pa tudi pravi vzrok za jezo si že našla, torej sploh ne govorimo o tem, da je vzela otroka iz vrtca amak tisto, kar si napisala z veliki črkami…

Otrok ne puščam povsod, mi pa prav paše, če se katera babica ponudi, da bi šla z otroki kam ali jih popazila za nekaj ur, ja to pa res. Žal pa takrat nisem fraj, ampak postorim tisto, kar sicer ne utegnem ali ne morem, ko smo vsi doma. Saj se boš še unesla..

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….[/quote]

ti in pa avtorica (ena in ista oseba?) morata biti pa komplet kontrol freaka, ki ne preneseta, da bi se babice slučajno kdaj dotaknile otroka. Pa saj babice niso en xy z ulice, no.
če pa imate striktno pravilo, da je otrok lahko samo s starši, bi pa to lahko vsem babicam že zdavnaj raztolmačile.

poleg tega….
očitno v vrtcu vejo, da pobirata otroka ali ena ali druga babica, saj morajo imeti potrjen seznam, kdo lahko pride po otroke. tako, da ne nas farbat, da je to samo enkrat na tri leta, draga avtorica, ampak je verjetno kar malo bolj pogosto.[/quote]

Si se pa mal uštela, jst imam pa že šolarja,…pa babici predaleč, da bi lahko hodili ponj :))))),..ampak očitno zelo normalni, ker jima kaj takega nikoli nebi prišlo na pamet, da bi delali po svoje,…hvala jim!!!

Po moje je normalen odnost to, da se pove kaj in kako in ne dela vsak po svoje, očitno živim v narobe svetu :))))))). Pri nas vse funkcionira z dogovori.[/quote]

Pa dobr no, sej jo je klicala, pa pač ni slišala al kaj jaz vem. Če bi mela jaz neodgovorjen klic mame ali tašče bi jo takoj poklicala nazaj. A se ne dela tko? In če bi jo, bi vedla, da je šla po otroka. Ma dej nehite no, zatežene ste u tripm.[/quote]

jah a veš kako, za zateženo se lahko prav hitro označi tud babica, ki je otroka vzela iz vrtca brez vednosti staršev. ne gre za dejanje gre za princip. naša babica je s takim principom nonstop prestopala meje in sori, to potem ni več babica ampak starš, če si dovoli z vnukom ravnat,. kot da je njen otrok in si prisvaja pristojnosti, ki niso njene.

kdo namreč nosi odgovornost za otroke, babica ali starši? kdo je odgovoren če se otroku kaj naredi? in ja, hočem v vsakem trenutku vedet, kje moj otrok je in s kom. pa če bi ga tale babica samo iz vrcta vzela – ne, še potepat sta se šla. ja juhu, super, brez vednosti staršev na potep. meni bi plafon dvignilo, da bi se kar kadilo.

A si ti normalna??? Ker je spregledala tel. klic lahko nekdo dela kar se mu zahoče??? Vzame otroka in gre z njim kamorkoli brez vednosti staršev????,..pa saj niste normalne ene tule,…..samo starši imajo pravico določat kdo in kdaj sme po otroka, kaj vam ni jasno,….

Pa kako hudo razkopano življenje morate imeti eni tule,….pa polovico časa ne veste kaj se z vašim otrokom dogaja,…..in še prav vam je tako,….[/quote]

Daj, ne trobezlaj in se malo umiri. Kot prvo, ne gre za “kar nekoga”, ki je prišel po otroka, pač pa gre za babico, ki je najbrž tudi zapisana v vrtcu kot nekdo, ki lahko otroka vzame. Vsaj v našem vrtcu morajo biti vsi, ki lahko pridejo po določenega otroka zapisani na posebnem dokumentu, ki ga starši na začetku leta podpišejo. Torej ni šlo kar za enega.

Babica je šla po vnučka, očitno jo v vrtcu poznajo in so ji otroka dali. Edina, ki je naredila odvečno pot, je babica 1. Gre pač za slabo organizacijo in če ponavadi hodi po otroka mati otroka, babica 2 enostavno ni mogla vedeti, da bo ponj prišla babica 1. Klicala je mamo otroka, je ni dobila, ter si je mislila, da bo že kasneje še enkrat poklicala oz. jo bo poklicala otrokova mama. Big deal, no!

In glede na to, da avtorica v prvem postu še sprašuje, če mislimo, da komplicira, mi ji odgovorimo, da ja, ona pa se potem razdere na nas v naslednjem postu, da mi itak puščamo otroke povsod in nam ni mar zanje, verjamem, da jih bo tale uboga babica 2 še oreng slišala od nje. Odloči se, ali hočeš da ti kimamo kot vija vaja ven in še kakšna hudo komplicirajoča baba, ali ti povemo svoje mnenje? Kaj zdaj?

Jaz kot babica se močno strinjam s Poldko. Pa pri tem sploh ni niti malo važno ali je bila to tašča ali mama. Poleg tega v našem vrtcu brez obvestila staršev otroka ne dajo nikomur, tudi če ga poznajo. Tudi s tem se strinjam.

Ufff, da bi jaz imela probleme, katera babica bi šla po otroke… Moram vedno sama : ((

Res se mi ne da brat vsega. Dam ti prav, tako se ne dela. Če te ni dobila na telefon ni imela nobene pravice it po otroka. Ker pa si sama povedala, da je res slučaj, da je šla ta druga babica danes po otroka je logično hotela samo dobro. Lahko pa bi reagirala malo bolj mirno no. Babica je mimo usekala, najbrž se ji niti sanjalo ni, kakšno godljo bo zakuhala. Ti pa trikrat globoko vdihni in se poskusi postavit v njeno kožo.

Se strinjam za avtorico, dogovor je dogovor, kaj je babica hotela – ni hotela, pa ni važno. jaz bi znorela.

tudi v našem ne, in se močno strinjam tudi jaz. kaj pa, če bi starši imeli drugačne plane z otriokom popoldan – če bi prišlo kaj nujnega vmes, onadva sta pa “na potepu”, ker ga je vzela iz vrtca brez obvestila staršem?

ni da bi govoril, sploh. sem pa vesela, morag, da so še babice, ki imajo pošlihtano podstrešje.

Jaz kot babica se močno strinjam s Poldko. Pa pri tem sploh ni niti malo važno ali je bila to tašča ali mama. Poleg tega v našem vrtcu brez obvestila staršev otroka ne dajo nikomur, tudi če ga poznajo. Tudi s tem se strinjam.[/quote]

Z obvestilom lahko pride ponj samo tisti, ki ni na seznamu ljudi, ki ga drugače lahko dvignejo. Če pa je ta oseba na seznamu, ni potrebno prej obveščati. Zapisano v pravilniku. Sem pa že nekajkrat brala tvoje poste o svojem babištvu in imam občutek, da si zelo podrejena svojim otrokom. Da ne upaš ničesar narediti na lastno pest, popolnoma upoštevaš vse, kar ti mladi rečejo in sebe daješ v drugi plan. Po moje se malo preveč podrejaš in imaš malo pretirano kritičen odnos do svojih lastnih dejanj. No, pri takih starših kot je avtorica bi bila taka babica super zaželena. Za najmanjšo stvar vpraša in ničesar ne naredi po svoje.

Saj se vsi strinjamo, da nihče ne bi toleriral stalnega takega obnašanja in tega, da bi babica ves čas delala svojevoljno, ne da bi obveščala starše. To bi šlo vsem hudo na živce. Ampak en tak kiks, ko je v bistvu imela dober namen, da želi obvestiti snaho/hčerko, pa le ni konec sveta, no. Samo to želimo povedati.

New Report

Close