Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Asentra in tablete za železo

Asentra in tablete za železo

Pozdravljeni,

zanima me hkratno jemanje tablet za železo in AD-ja asentra. Sem v 30. tednu nosečnosti in ginekologinja mi je predpisala tablete Ferum Lek 1 tbl na dan zjutraj prd jedjo. Psihiatrinja pa mi je že pred časom predpisala asentro 50 mg, vendar je še nisem začela jemati, ampak očitno ne bo šlo brez. Jemati moram 2 x 1 tlb na dan. Zanima me, kako je to združljivo z železovimi tableti in kdaj naj vzamem – najprej železo in potem čez koliko časa še asentro. Zanima pa me tudi vaše mnenje konkretno o tem AD-ju v nosečnosti. Prebrala sem priložena navodila o tveganju, in videla, da ni “popolnoma varen”, kot je rekla psihiatrinja,vendar me zanima še, ali je odmerek 2 x 1 tbl 50 mg asentre res “baby” odmerek, kot je še dejala. Hvala za odgovor. Mila

Spoštovana Mila,
zdravili Ferrum Lek in Asentra sta združljivi in se ju lahko hkrati uporablja. Običajno se Ferrum vzame med jedjo ali tik po jedi. Odmerjenje Asentre pa je neodvisno od hrane. Vrstni red jemanja teh dveh zdravil ne vpliva na učinkovitost zdravljenja. Pri Asentri je, kot pri vseh zdravilih v nosečnosti potrebno pretehtati razmerje med koristjo za mater in tveganjem za otroka. Upoštevajte tudi, da se pri jemanju Asentre začetni učinek pokaže po 7 dneh, največji pa šele po 2-4 tednih zdravljenja.
Lep pozdrav

New Report

Close