Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ambulanta za neplodnost v mariboru

ambulanta za neplodnost v mariboru

Zakaj pa potem doktorji ne razložijo tega tako? Marsikatera na tem forumu je zapisala, da ji je doktor rekel, da naj počaka tri cikluse, da se telo očisti hormonov. Zakaj blebečejo potem neumnosti. Je takoooo težko razložit zakaj čez tri mesece?
Da pa jajčniki tako zelo narastejo je pa odvisno tudi od doze, ki jo doktor predpiše. In, glede na to, da si v prvih treh postopkih bolj ali manj poskusni zajček, ,,da se vidi kako telo odreagira,, , se ni za čudit, da jajčniki narastejo do onemoglosti…Za moje pojme je preveč postopkov na osebo, ki jih zavarovalnica krije, ker se potem res lahko tako igrajo…in jim denar, ne glede na rezultat, prileti z neba…Če bi pa po tretjem postopku morali bodisi en postopek naredit brezplačno bodisi denar vrnit, potem pa ne bi bilo takega poskušanja in bi stvar že v začetku vzeli dosti bolj resno, kot to naredijo sedaj. Svinjsko, pa se mi tudi zdi (kar sem že tudi nekje zapisala), da delajo punkcije na živo z izgovorom, kako je anestezija škodljiva…bla,bla,bla. Kot da 10 ur punktirajo celice…Sicer pa, mi lahko zdaj tukaj nakladamo, spremenilo pa se tako ali tako ne bo nič.
Pač imam glede tega svoje mnenje. Pri meni je tako naneslo, da sem dala te postopke skozi v tujini, tako, da sem videla in izkusila, kako to poteka pri njih. In ni mi žal. Vsaj nisem bila poskusni zajček s preveč zraslimi jajčniki.

No,meni v bistvu ok, da mi niso vstavili zarodka ze zdaj. Problem je baje tud moj visok AMH in moje neredne menstruacije,tako da je zato rekla zdravnica,da bi pocakali. In ja,spet sem imela hiperstimulacijo,ceprav so me tokrat full bolj nadzirali,kot ob prvem postopku…in ni mi zal,da sem jo imela…v koncni fazi sem pridelala 9 blastocist 😀
Drugace sem zaradi hormonov imela kar zurko v telesu. Gonal ni bil problem, Cetrotide pa vse obrne na glavo 😀 ampak ok,vedela sem v kaj se spuscam,tako da se je dalo prezivet 🙂 tudi,ce bi bilo potrebno cakati eno leto po punkciji, da se “telo ocisti hormonov”,bi cakala…sam,da bi enkrat zagledala tisti magicni + 🙂 drugace pa kar zaupam zdravnikom..so strokovnjaki na svojem podrocju in vedo kaj delajo.

Pozdravljene punce! Če dovolite, bi se tudi jaz priključila vašemu čveku, saj sem z 3.6. Tudi jaz uradno vpisana na čakalno listo za ICSI postopek.. Upam da nam vsem čim prej rata!

Punci, mi lahko lepo prosim katera pomaga. Ce v Mb postopek ni uspesen in dobimo M se pred krvnim testom, gremo vseeno na krvnega? Ali sledi po testu pogovor z zdravnikom? Hvala za vaso pomoc.

za MB ne vem…v LJ sem vseeno sla na krvnega, ceprav sem vedela kaksen bo rezultat (in med jemanjem krvi sem se razjokala)
ja, potem je bil “pogovor” z zdravnico. upam, da je v mb to kaj boljs…v lj sem samo dobila napotnico za nov postopek in to je to. 🙁
Upanje, pa ne razmisljat o tem…ne bos rabila it na ta pogovor,ti kr lepo grej svojega malcka in imej cim bolj pozitivne misli. 😉
Lacrima…em…kaj naj recem…”dobrodosla” med nami…ceprav verjamem,da si nobena prav zares ne zeli biti v tej skupini 🙂 tudi midva sva imela IVF ICSI postopek…porocaj kako bo 😉

Enako je v MB, le da ne dobiš napotnice, ampak te sami uvrstijo nadalje v postopek in čakaš na pošto, kdaj imaš posvet z zdravnikom, in potem določite datum naslednjega IVF-ja.

Posvet, zal mi je za negativen test. Cutim, da bo pri meni tudi tako. Nimam vec znakov in ne vidim ure, da vse mine, da se razjocem 🙁 Kaj to pomeni, da tisti dan, ko gremo na krvni test ne izvemo prakticno nic? O zarodkih itd? Pa je pogovor z zdravnikom kako naprej? Ce ga ni, se ne bom vozila 5 ur v prazno, da mi recejo, da nisem noseca.

Posvet, kdaj dobimo posto o zamrznjenckih?

V bistvu res nič ne zveš, sam ne vem kako je potem za naprej, ali te uvrstijo kar naprej v postopek, če se tam ne pojavi,š ali greš avtomatsko naprej. To raje pokliči in vprašaj v MB. Ne vem kdaj dobim pošto o zamrznjenčkih, ker prej nisem imela več celic….. mogoče sploh niso preživele, sicer pa tako dobiš pošto o samem postopku, to pa vem da jo dobiš kar pozno.

Zdaj mi kolegica pravi, da je dobila v 1 tednu odpustnico in vse.

Jaz sem tudi dobila odpustno pismo že prejšnji teden, ampak na njem nič ne piše. Sem prav vprašala takrat, v ponedeljek, kdaj dobimo pošto o zamrznjenčkih, pa so mi rekli, da bo pisalo na odpustnem pismu.
Itak moram jutri poklicat v MB in bom še enkrat vpeašala, pa vam sporočim kaj mi bodo rekli. 🙂

Kaj ni prislo zraven o zamrznjenckih? 🙁 Javi prosim jutri.

Ne, ni prislo. Jih klicem,ampak se noben ne oglasi…brez skrbi…zna, bit vztrajna… 😉

Če jih ne boš dobila na telefon, jim piši na mail, meni so vedno odpisali še isti dan.

Po moje je lazje papeza dobit na telefon, kot pa koga v ambulanti 🙂 bom se malo klicala,pol pa poslala mail 🙂

Metka, jaz sem tudi sedaj odprla posto in je samo odpustno pismo, nic o zamrznjenckih. Si dobila koga v Mb? 🙁 Ali to pomeni, da jih ni?

Posvet, ti si dobila posto o zamrznjenckih?

Ne, jaz še nisem nič dobila

Kaj pa odpustno pismo?

Ne, še nič………sem pa malo brala na netu, kdaj naj bi dobila pošto in kolikor razumem izveš na krvnem testu koliko imaš zamrznjenčkov

New Report

Close