Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Alergija

Alergija

Pozdravljeni!

Imam 3.5 mesecno hcerko rojeno s tezo 3620 grsedaj ima 6730 gr. Ze od samega zacetka je imela krce ki so se stopnjevali cez cel dan. Ker je lepo napredovala in razen blata, ki je bilo zelene barve, kar smo pripisovali krcem, je pediater rekel da je alergija nemogoca. Mesec in pol sem si mleko crpala, ker pa so se krci stopnjevali sem crpanje opustila, ker enostavno nisem vec zmogla. Okoli 3 meseca so krci prenehali blato je postalo lepo zenfasto se je pa nadaljevalo napenjanje in boleci vetrovi cez cel dan. Tako mi posledicno sploh ni cezbdan spala vec kot pol ure 3x na dan zaradi bolecin. Zaradi tega je bila zelo nervozna sploh proti veceru, ker se ji je nabirala utrujenost.
Vzeli so ji kri in urin vse bp. Pedijater je vztrajal da so to krci jaz pa sem ji vseeno dala allernovo, ne vem ali je to mogoce ampak ze po prvem dnevu in pol se je napenjanje zmanjsalo in po dolgem casu mi je spala 3 ure popoldan v kosu in potem se zvecer pred zadnjim obrokom.
Zanima me kako da ukrepam naprej, ker me ocitno nihce ne jemlje resno. Kdaj jo lahko dam na testiranje pa cetudi samoplacnisko da vem na cem smo in kako je z uvajanjem GH.
Drugih znakov ni bilo, koza cista, blato nornalno samo to grozno bolece napenjanje in boleci vetrovi cez cel dan.

Hvala za odgovore. Lp

Včasih se zgodi, da znaki minejo po prevem ali drugem vnosu priemrnega mleka, pa se potem ponovno pojavijo. Mogoče bi nadaljevali z Allernovo vsaj kakšen teden in če bi bil otrok še vedno mnogo boljši kot prej, brez napenjanje, blato normalne barve, gre za neko motnjo, ki jo je potrebno opredeliti. Pomembno je tudi ali ima v družini kdo katerokoli alergijo. Mnogo manj verjetna je v tej starosti laktozna intoleranca.
Torej, če je otrok na Allernovi v redu, pote, se ponovno pogovorite z otrokovim pediatrom, da vas napoti na alergološko testiranje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ponovno se oglasam.

Imeli ste prav. Nekaj dni z allernovo je bilo stanje boljse, blato ji je se vedno temno zeleno in bolj tekoce in smrdece. Pri navadnem mleku je bilo normalno in senf barve. No sedaj je pa tudi z allernovo isto, ponovno jok pri in po vsakem obroku, zbujati in naoenjati se je zacela tudi ponoci. Drugace na tezi dobro napreduje. Ker moj pediater zal nima posluha za mene in se vedno trdi da so to samo krci sem jo narocila privatno h gastroenterologu da se on poda svoje mnenje. Cisto sem ze obupana ker me nihce ne jemlje resno, verjetno zato ker dobro napreduje ceprav je vsako hranjenje prava muka.
Hotela sem dati pregledati blato pa ne vem na kaj ga naj dam pregledati, bakterije viruse. Kaksne bolezni lahko povzrocajo taksno napenjanje in nespescnost cez cel dan?

Hvala vam!

No, upam, da ste jo naročili k pediatrčnemu gasrtoenterologu.
Le redke bakterije in virusi bi povzročali takšne dolgotrajne težave.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovana!

Bile smo na opazovanju 3 dni na pediatriji. Gastroenterolg je naredil UZV trebuha vse bp, kri urin bp. Blato neg na bakterije, najden astro virus v blatu. V blatu ni skritih krvavitev.
Na recept je dobila mleko alfamino. To da je zmanjsala kolicino popitega mleka in da nobene flaske ne popije v miru ga ni zanimalo. Rekli so da sem pripeljala zdravega otroka ki lepo dobiva na tezi. V bolnici je celo pila samo 80 ml na obrok in to ne vec kot 6 obrokov in zdravnik je rekel da je tudi to super.
No jutri bo 14 dni kar sva na tem mleku in ni neke bistvene razlike. Prisle sva tako dalec da sedaj flaske niti videt ne more vec in se hraniva zunaj v kengurujcku, v vozicku v avtosedezu, sploh vam ne morem opisati. Mleko ji gostim z rizevimi kosmici na dan pa ji uspe popiti od 650 do 750 ml. Se vedno tezko zaspi oz. bolj drema kot zaspi cez dan. Tako da je u bistvu zelo nervozna.
Zacela sem uvajati GH ker druge resitve ne vidim.
Imela je redno cepljenje, kjer tudi pedijater ne vidi kaksen vecji problem glede na njen napredek. Konec meseca imava kontrolni pregled na gastro oddelku.
To je moj 3 otrok in sedaj se mi ze zdi da se mi mesa.

Hvala za sporočilo. Načeloma velja, da dokler otrok primerno pridobiva na teži in dobro raste, nima neke kronične resnejše bolezni, saj vsaka taka prizadene dojenčkčovo rast in razvoj. Počakajte do kontrole pri gastroenterologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Samo da se vam javim. Puncka je potem po 4 dneh pricela normalno jesti, sele sedaj sem povezala to nejescnost s cepivom 6 v1 ki ga je ravno ta cas prejela.
Sedaj vsako flasko popije brez joka in napenjanja. Veliko lazje zaspi ceprav se se vedno zbudi ko jo “zasraufa” je pa vse v bistveno blazji obliki kot prej in je sedaj veliko bolj naspana in zadovoljna puncka. Tudi GH sem zacela uvajati zelenjavo, ki jo je tudi lepo sprejema.
Bega me sedaj edino to ali je to alergija ali ima se vedno toliko obcutljiv prebavni sistem.

Hvala vam za pomoc! Vse dobro vam zelim!

Prehodne neješčnosti in težave minejo, alergije in druge kronične motnje pa se stopn jujejo in povzročajo vedno več znakov.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close