Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Alergija

Alergija

Pozdravljeni

Moja hčerka je bila 6.11.2019 stara 6 mesecev. Ko je imela prvo kontrolo krvi, jo je pediatrinja še enkrat poslala v laboratorij čez cca. 1 teden, saj so bile nekatere vrednosti vprašljive. Drugi izvid krvi 22.10.2019 je bil:

HEMATOLOŠKE PREISKAVE:
K-RDW – 11.1

DKS:
K-nevtrofilci – 9.5
K-limfociti – 76.2
K-bazofilci – 1.8
K-bazofilci-a – 0.28

Rekla je, da je bila verjetno kakšna viroza, čeprav je isti dan bila pregledana v razvojni ambulanti kjer je bilo vse ok.

Kontrola krvi čez 3 tedne (včeraj 8.11.2019):

DKS:
K-nevtrofilci – 10.1
K-limfociti – 73.7
K-eozinofilci – 5.1
K-bazofilci – 2.7
K-nevtrofilci-a – 1.39
K-bazofilci-a – 0.37

Mnenja pediatrije še nisem dobila, prvič sem mamica in me skrbi. Hčerka še ni bila bolana, zadnjih nekaj dni zavrača hrano, zobkov še ni. Pojavljajo se majhne pikice predvsem za ušesi in po vratu, sumim alergijo na mleko, vendar sem mleko izključila že iz svoje prehrane, ko sem še dojila (prve 3 mesece) , sedaj dobiva Aptamil Pregomin in pikice se še vedno pojavljajo, ni pa več toliko krčev.

Če vam ti podatki kako pomagajo, bi bila zelo hvaležna za vaše mnenje.

Ni mogoče komentirati teh delnih izvidov, tudi brez poznavanja poteka ev. bolezni je to nestrokovno. Lahko le rečem, da je število limfocitov verjetno povišano v skladu s starostjo otroka in morebitnim prebolevanjem neke virusne okužbe. Vendar brez celotne krvne slike in podatkov poteka ev.bolezni ni mogoče potrditi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

Najlepša hvala za odgovor, vseeno pa se mi zdi čudno saj do sedaj ni bila nikoli niti prehlajena, vročine ni imela, samo kiha že od rojstva, tako da se mi viroza ne zdi verjetna, ker kakšni znaki slabega počutja bi vseeno mogli biti?

Te izvidi so vse kar imam, podala pa sem samo odstopanja, vse ostalo je v mejah normale. Zanima me ali bi lahko bili pokazatelj kakšne alergije za katero sumim, da jo ima? Mleko in sedaj tudi ajdova kaša.

Lep pozdrav in hvala za vaš odgovor

Laboratorijski izvid je samo pomoč, z njim ne postavljamo diagnoz.
Blago povišanje eozinofilcev ni merodajno, ob priliki ponovimo izvid in gledamo dinamiko (ali se višajo).
V tem starostnem obdobju so prehranske alergije v večini primerov na kravje mleko, jajce in v minimalnem delu na pšenico, ostali alergeni v tem starostnem obdobju pa le izjemoma.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close