Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija alergija

alergija

Pozdravljeni,

imam kronični rinitis – trenutno v mirovanju glede vodnega sekreta in kihanja… v daljšem obdobju sem vsak dan kihala in iz nosa mi je tekla prozorna voda… brez robčka nisem mogla nikamor, kar ulilo se je (po tabletki proti alergiji se je stanje umirilo). Kot najstnica sem bila na testiranju za standardne alergene, pršice in plesni ter ambrozijo – bilo je vse negativno (edino histamin je bil 5mm??). Drugih testov niso delali. Kljub temu, da mi trenutno pol leta ne teče iz nosu imam nos delno prehoden. Zanima me, kako bi si lahko pomagala.. s kakšnim razpršilom, sploh po plavanju (2x tedensko).. ker se mi zdi da mi klor še bolj izsuši nos in občutek imam da je vse zabasano in še težje diham (skozi nos).

Najlepša hvala za vaš nasvet!

Lep pozdrav

Spoštovani,

Klor draži sluznico in vaša sluznica je glede na kronično vnetje (najverjetneje res alergijsko) bolj občutljiva in močneje reagira. Po plavanju svetujem najprej čiščenje nosu s fiziološko raztopino, nato pa nosni kortikosteroid v pršilu po 2 vpiha v vsako nosnico (na recept ali brez recepta). Učinek bo opazen v cca 2 tednih redne uporabe.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.

Imam že ,kar nekaj mesecev zamašen nos,ki me srbi in iz nosa mi teče prozorna sluz.Srbijo me
tudi oči in boli me tudi nosa kost in čelo,kot bi imel pesek.To se mi zgodi kot en napad,Nos se mi zamaši in ne moram dihati.Diham če usta in potem težko govorim.Bil sem pri zdravnici in se dobil tablete claritin in nasnex.Ko to jemlje, se stvar umiri
.Če en dan ne vzamem tarapije se težave ponovijo.Zdavnica meni ,da so ta zdravila uredu in ,da mi ni potrebno delati alergoloških testov.Prosim za vaše mnenje

Spoštovani,

ker so se težave pričele pozimi, je najverjetnejši alergen pršica. Lahko pa boste imeli v marcu še več težav, ko prične cveteti leska. Ali pa v maju, ko cvetijo trave. Testiranje je priporočljivo, da boste vedeli, čemu vsemu se morate izogibati.

Priporočam kombinirano zdravilo za nos, ki že vsebuje nosni kortikosteroid in še lokalni antihistaminik (Dymista), tako lahko sistemski antihistaminik opustite.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close