Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija 7,5-mesečnik noče druge tekočine kot mleko

7,5-mesečnik noče druge tekočine kot mleko

Pozdravljeni!

Moj 7,5-mesečnik ima v večini 4 goste obroke – sadni obrok, zelenjavni oz. zelenjavno-mesni in ponavadi še 2x kakšno mlečno kašo. Ponoči 2x pije mleko in še enkrat čez dan. če mi uspe.

Problem je v tem, da podnevi ga zelo težko pripravim, da bi sprejel flaško. Še večji problem pa je v tem, da zavrača vsakršno dodatno tekočino, poskusili smo že vse sorte, od vode do čaja, sladkanega čaja, kompota, soka, Ampak on se vztrajno upira. Ponavadi ga kar malo po žlici posilim, da vsaj malo dobi, vendar to ni to. Poskusila sem tudi z lončkom, pa ni bilo uspeha.

Moje vprašanje je, koliko tekočine poleg mleka bi moral spiti toliko star otrok. Čistega mleka spije okoli 500ml v 24 urah + seveda tisto kar je v kašicah.

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš odgovor.

Skupno računamo, da otrok popije 100 ml tekočine na kilogram telesne teže (do 10 kg, potem še 50 ml na vsak dodatni kilgram do 13 kg otrokove teže). 8 kg težak otrok torej potrebuje 800 ml tekočine dnevno. Poleg mleka, ki je bolj hrana kot pijača, ki odžeja, dodajajte tekočine po žlički ali kozarcu. Če se spomnite npr. vsake pol ure dati požirek, dva, se v dnevu kar nabere.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Se bom kar tukaj pridružila in bom kratka.

Moja dobrih 8 mesecev stara punčka se še veliko doji, ponoči sploh vleče kot nora, predvidevam ,da je lačna, saj čez dan je zelo malo. Od goste hrane je zelo zelo malo, prav moraš ujeti moment, poleg tega pri meni sploh noče jesti, (ne vem kaj delam narobe!), ko jo hrani kdo drug, skoraj vedno je, ampak le par žličk (max. 10).
Večerne kašice poje celo skodelico (zdrob za dojenčke-priprava z vodo).

Piti noče popolnoma ničesar!! Ne po steklenički (imamo 5 različnih), ne iz kozarca, ne po žlički.
Doslej sem nekako razmišljala, da otrok verjetno čuti kaj mu paše in kaj ne, vendar pa se bojim, da delam napako in da dojenček vseeno tega še ne ve. Punčka je izredno dobrovoljna, živahna, zdrava, vitalna, nazadnje, ko smo bili v posvetovalnici (16.11.2011) je bila stara dobrega pol leta in imela 8000g in 71cm (porodna teža 3700g im 53cm). Nič niso rekli, da bi bila prelahka ipd.
Res pa je, da je od takrat minilo skoraj dva meseca…

Torej, vem, da se moramo truditi, vsak dan večkrat ponuditi, da se navadi jesti in piti. Zanima pa me kakšne so lahko posledice premajhne količine tekočine? Kolikor razumem, bi ona morala popiti okoli 8dcl tekočine, se pa samo doji. Vem, da imam prednje mleko, ki odžeja, ampak dvomim, da da dobi 8dcl na dan.
hvala!

Tekočine dobi z dojenjem, z vodo, ki jo dodate za prirpavo kašice, z drugo hrano (juhe, sadje). Če so pleničke polulane zadovoljivo in vsaj 4-5x dnevno, lahko sklepate, da ima tekočin dovolj. Seveda pa ponujajte dalje. Od 4 žličk tekočine zagotovo vsaj 1 ali 2 popije, tako ali drugače.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
Objava čaka odobritev

Pozdravljeni!

Moj 10 mesečni sin zelo slabo sprejema gosto hrano. Približno imava uvedeno kosilo, pa še to s težavo. Za prve tri žličke odpre usta, potem pa se moram zelo potruditi, da ga do konca nahranim. Vse ostalo je pretežno še vedno mleko cca. 160ml na obrok. Ponujam mu tudi popoldansko malico in večerjo, vendar nama še ni uspelo nadomestiti mlečnega obroka. Lahko bi rekla, da niti nima volje jesti. Sem pa probala že vse načine, da bi ga pripravila do hranjenja. Kašice, kosi, juhe, sadje (ne mara niti sadja). Sem že popolnoma obupana, ker ne vem kako naj še postopam naprej.

Vztrajajte naprej. V tej starosti svetujemo prehod na družinsko prilagojeno prehrano. TOrej tisto, kar jeste vi, le manj začinjeno in nesoljeno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, hčerka 10m še ponoči vedno enkrat jé. Zdi se mi da podnevi poje premalo in je posledicno ponoci lacna, ali pa je to le iz navade? Jo naj odvadim? kako? Ali pa cakam da sama opusti flasko? Je na AM. Velika 73cm tezka slabih 10kg.

Lp

Če se vam zdi, da podnevi premalo je, potem je nočni obrok potreben. Če pa poje zadsoti, tega nočnega obroka ne potrebuje. Morda je samo žejna? Poskusite počasi mleko redčiti z vodo, da bo vedno manj mleko in vedno več tekočina, pa ga bo sama opustila.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close