Najdi forum

Ker je v službi gužva, sem pojedla še en rogljiček…sicer so čisto prazni, brez nadeva, Mah recimo …. kosilo bo itak šele doma ob 16h.

Današnje kosilo:
– popečene domače rdeče paprike na zelo malo olivnega olja in ena žlica sladke smetane – fullll dobro
– 1 graham žemlja
– paradajz v solati
– pa verjetno velik kozarec prav tople vode po kosilu, ki naj bi odplaknil maščobo od zaužitega iz telesa (po neki teoriji) , lažja prebava in občutek sitosti

Jaz bi se rogljickom raje odpovedala,oz vsaj ne vsak dan.en rogljicek ima cc 300cal.
Raje si doma narezi sadje in en navaden jogurt pa vzami s seboj.

Danes sem za zajtrk spila domač smuti,jabolko,rdeča pesa in pomaranča.kosilo ena in pol hrenovka z kuhano cvetočo.Sploh nisem vedela,da ima 100gr hrenovk kar 300cal…malica pa mango z navadnim jogurtom,zvečer verjetno kar zelenjavni smuti.

če imaš rada paradižnik ga jej namesto sadja, ker ga baje uvrščajo med sadje in ne zelenjavo….drugače pa ni panike če ne ješ sadja, ker ima itak ful cukra, rajši vzameš kakšno drugo vrst hrane s kompleksnimi hidrati, polnovredne testenine, basmati riž itd…

sicer pa glede sadje, priporočam, da si na spletu pobrskate katero sadje ima nizek GI in jejste samo to… banano pa kvečjemu neposredno po vadbi, pa še to tisto manj zrelo!

moraš razumet, da ljudje, ki imajo 30 in več kg preveč, jejo ful preveč… običajno so tu krivi OH… ker dvomim, da bi kdo jedel maščobo kar naž lico, kot nutello recimo 🙂

sama sem namreč prej pojedla tudi po dve veliki bananici belega kruha za večerjo, poleg celotne večerje, ki je bila podobna kosilu (tudi za kosilo kruh, pa tudi zjutraj kruh al pa drugi hidrati), pa bi lahko kruha še kar pojedla, ker me je vlekel za jest, kljub temu, da sem bila že resnično ful sita… hidrati so najhušji sovražnik, oz. meni osebno samo bel kruh, če se tega uspem branit sem zmagala…
tudi sama sem na dieti 1500 kcal že od aprila meseca, pa kljub temu pride en dan na teden, ko pojem tudi po 2 banani (seveda s salamo ali sirom, poleg kosila ali zajtrka itd.) v roku 1h, pa kljub sitosti imam obcutek neke cudne lakote, pomanjkanja…

tako, da sama sicer ne mislim stet kcal celo zivljenje….ampak ze zdaj po 6 mesecih vem priblizno kaj koliko tehta in koliko kcal ima, ker imam tabelico zapisano in si potem sproti spisem…ce jem kej posebnega, da nisem se jedla pa pogledam na net koliko kcal ima….vsekakor brez tega vem da se bom vrnila na stara pota…. ker se spozabis in se v parih dneh ze pozna na tezi…tako,da nevem kaksen problem je celo zivljenje, al pa vsaj dokler ne dobis nekega res dobrega obcutka za kolicino in kombiniranje, da mu zaupas… ne bi v zvezek pisala kaj sem jedla….tako vsaj vem, da ce sem dva dni pojedla ful prevec, lahko dva dni mal manj in na koncu tedna bo teža enaka….

recimo ce pojes en dan pizzo…in sele za vecerjo,pomeni da si cez dan pojedel sigurno se za kosilo in zajtrk 1000kcal, ce si bil priden….ampak zaradi te pizze zvecer bi bilo fajn da bos naslednja dva dni znizal kcal za 500 kcal… jaz sem ob takih dnevih pač bila popolnoma brez hidratov (ne testenin, riza, kruha, kosmicev, ne banane, ne sadja, ne krompirja, ne graha, fižola ipd. ki imajo prevec kcal in seveda tudi ne kakega prevec mastnega mesa ali sira ipd), pač sem jedla 2 dni samo jajca in piščančja prsa ali ribo s zeleno listnato zelenjavo…

ps: drugače pa sama imam 28let, 162 cm in 88 kg, od aprila pa sem jih dala dol 17kg (začela s točno 105 kg, pa sem si rekla, da preko 100 ne smem, in sem sla v roku 6mesecev, pa se vedno mi ni jasno kako,,, oz. mi je…vsak dan v menzi poleg kosila se sladico in za poleg vecerje se enormne kolicine kruha… pa sem kljub temu bila že par ur po zajtrku (6:30-7h) lačna vse do kosila (12-13) in enako 4 h (povsem razumljivo) po kosilu ze ful lacna vse do 20h ko sem vecerjala…). Sedaj jem na 3h priblizno, razen ce sem prej lacna ali kasneje…vcasih se celo prisilm, ce vem, da grem iz hise in da me ne bo dolgo domov…. furam pa 1500 kcal, poleti Insanity, sedaj pa 5x teden vodena vadba. Lp

levcek čestitke za izgubljene kg.
hm, jaz poznam ta občutek čudne lakote,to je čustvena lakota.zase lahko rečem, da sem čustveni jedec,probleme, težave, strah, vse to pojem.zanimivo pa je, da ko začneš izgubljat kg se ti strahovi tudi povrnejo,takrat ali zapadeš spet v stara pota ali pa prebrodiš krizo in se ne pustiš sabotirati.
ma vse je v glavi s temi kg, pomoje.

Ogromno je tudi v sestavi hrane. Največja možna napaka je, če človek že zjutraj začne s cukrom – razni rogljički, kave s sladkorjem, kosmiči, sladko sadje, kruh itd. (to je v krvi vse cuker, čisto vseeno je, ali jeste kruh ali pa sladkarije, pekovsko pecivo …). To nabije inzulin, ki potem hitro zniža glukozo v krvi. In povzroči volčjo lakoto že uro kasneje. In potem še en rogljiček … pa spet hidrate za kosilo …saj ni čudno, da je tak problem shujšat. Jaz bi imela 100 kil, če bi jedla po nekaterih “shujševalnih” jedilnikih v tej temi. Jih imam skoraj 40 manj, pa pojem skoraj 2000 kalorij na dan. Ampak ne iz kruha, kosmičev, testenin in podobnega sranja. Pa ne štejem kalorij, mi ni treba, ampak približno vem. Je trajalo kar dolgo, da mi je potegnilo, da veliko hidratov pač ne smem jesti, ker moj metabolizen tega ne prenese. Pa sem aktivna športnica, ampak ne gre. Po naravi sem bajsek, tipičen endomorf z ZELO počasnim metabolizmom, ampak se mi na zunaj to niti malo ne vidi. Imam 176 cm in 64 kg, trebušne zunaj, izoblikovano postavo. Marsikdo mi reče, da bi bila lahko fitnes model, prav za v reklamo.

Hrana je ključ. Dokler mi ni prebilo, sem bila nesrečna zavaljenka s skoraj 90 kg. In za zajtrk sem jedla kosmiče ali kruh, za kosilo testenine, za malico sadje in riževe vaflje – v normalnih količinah. Vse low fat seveda, ker maščoba redi … v kakšni zmoti sem živela. Ravno ta hrana me je redila, veliko hidratov in malo maščobe. Ko sem razmerje obrnila, se je začelo dogajati. Ko sem dodala še uteži, se je pa začel dogajati čudež 🙂 In zdaj mirno jem do sitosti, brez sekiranja, jem zunaj v restavraciji, s kolegi, s tipom na večerji, na družinskih feštah … meso in zelenjavo na 1001 način (in sadje za sladico) se dobi povsod, nimam nobenih problemov. Prej sem se pa sekirala za vsak grižljaj in štela tiste boge kalorije … konec je tega. Imam milijon dobrih receptov in rada kuham, pa še raje jem 🙂

Se strinjam ,vendar do določene mere.zame po letih hujsanja in naziranja enostavno velja,da moram pazit na kalorije,drgac ne gre,sem hitro na prevelikem vnosu.
Sadje ima res cukr,ma zdravega,zato se ga ne odpovem in meni deluje.
Da se pohvalim,4tedni danes,in -4.5kg.zadovoljna.

tudi jaz imam že -13kg, hujšam pa približno 0,5kg na teden. Jem pa vsega po malo, tudi kruh, kosmiče, muslije, testenine,..vse. Maja85, ne moreš napisati, da teh stvari človek ne sme jest. Saj si sama lepo napisala, da tisto drži zate in si morala do tega sama priti z raznimi poskusi. Tako je edini nasvet za ostale, da naj same poslušajo svoje telo, naj se malo spremljajo, kako se jim odziva na različno hrano. Pa bodo ugotovile pravi ključ. Meni paše da jem vse, da telovadim. Je pa pomembna vztrajnost in disciplina.

Tudi zame so hidrati prepovedani… ampak se jim ne mislim odpovedat za nič na svetu, raje en teden pazim in en dan pojem tisto kar hočem, kot pa da sploh ne bi… mi je preveč fino 🙂
vem pa da ne gre več tako kot prej, vsak dan, pri vsakem obroku sadje
zajtrk čokolino, za malico sadje ali pa sirova štručka, za kosilo kruh, krompir, meso ali pa testenine, popoldne sladko-pecivo itd, zvečer sendič ali pa kej od kosila še… SAMI HIDRATI, NON STOP LAČNA IN KG ŠIBALI NAVZGOR :/

priznam da tudi zdej ko sem na dieti se ucasih ne morem ustavit in pojem dve bananici… ampak potem ostalo omejim da ne presezem 2000 kcal in ce jih presezem grem se telovadit, da ne bi bila tako velika skoda… ampak brez hidratov pa nikoli… ni šanse, da ne bi nikli vec spekla peciva in ga pojedla (je pa res da zdej si odmerim kos in preštejem kcal, ustim za naslednji dan, ostalo pa v skrinjo, prej sem pa pojedla tudi pol pekača, kje je problem, tudi zdej ga bi samo treba bremzat) al pa torte al pa palačinke in da ne bi več jedla kruh… samo zdej moram kontrolirat to in samo to, ostalo gre… preveč kcal zaužijem samo ko se lotim hidratov..

Imaš prav, vsak zase ve. Sem pa sigurna (oz. vem), da ima ogromno ljudi metabolizem podoben mojemu. In se po nepotrebnem mučijo in omejujejo hidrate na kos kruha na dan, pa še drugo vse prešteto itd. In imajo 160 cm in 90 kg ali kaj podobnega temu razmerju. Rešitev je zelo preprosta, čeprav na prvi pogled drastična. Jaz si tudi nisem mogla predstavljati življenja brez makaronov, kruha, kosmičev zjutraj … zgoraj opisano je bila najboljša odločitev v mojem (prehranjevalnem) življenju, ker imam zaradi nje sanjsko postavo brez mučenja in stradanja. Itak te želja sčasoma mine, to sploh ni problem. Danes je meni kruh junk food, samo zapaca me, redi in mi uničuje prebavo. Enako makaroni itd. Da ne omenjam zdravja – odkar tako jem, še prehlajena nisem bila, prej pa skoz angine in vse živo. Saj je ogromno študij na to temo.

Sicer pa ja, vsak se sam odloči. Predstavila sem eno možnost, ki je gotovo optimalna za veliko ljudi. Če so pripravljeni probat, je pa drugo. Rezultati govorijo sami zase.

KALORIJICA.
Nasvet…….odpovej se rogljičkom, verjemi da bo pomagalo bolj kot si misliš.

Maja85 , tudi sama zase mislim, da moram omejiti hidrate (lena prebava, pa tudi krvno skupino imam 0, ki ji najbolj ustrezajo beljakovine). Ali lahko lepo prosim napišeš, kaj ješ za zajtrke? Glede zajtrka sem še najbolj brez idej kaj pojesti.

Drugače sem pa kr pridna, danes žal ne bom utegnila iti na zumbo, ker gremo na eno praznovanje (to bo tu preizkušnja zame!). Bomo pa sigurno veliko športali z družino čez vikend.

tos2010, toplo ti priporočam paleo skupino na fb (vtipkaj paleovember) – tam imaš čisto vse info, ki jih potrebuješ, skupaj z ogromno recepti in praktičnimi izkušnjami uporabnikov, ki se tega držijo že lep čas.

Drugače pa, zajtrki so pri meni ponavadi jajca na 1001 način (omleta, umešana, z zelenjavo, oreščki, začimbami, kakavom, kokosovo moko …). Vse pečeno na kokosovi maščobi. Zraven kak kos sadja ali zelenjave. Včasih jem tudi meso, kakšno šunko, lososa in zraven zelenjavo … zajtrk je lahko tudi drugačen, bolj podoben kosilu 🙂 Dobro, včasih niti ne jem zajtrka, ker prakticiram tudi intermittent fasting (model 18/6) in mi prvi obrok pride po treningu. Odvisno od dneva. Vedno pa pojem, kot rečeno, kakih 2000 kalorij, včasih še več.

Maja85, najlepša hvala za odgovor, bom pogledala malo na FB-ju.
Danes je mimo prvi teden diete, moj rezultat je 74,8, torej -1,2 kg.
Sem zelo zadovoljna. Pri hrani sem bila kar pridna, je bilo pa tudi gibanja ogroooomno, poleg zumbe smo izkoristili sončen vikend za gibanje v naravi, pa še polno košaro jurčkov smo nabrali ob tem.

Upam, da ste bile tudi ostale uspešne in prijeten nov teden vam želim!

Hm… Te diete, ki n ekatere omenjate, fitness – sem bila an taki dieti 2 leti skupaj, rezultati so bili – ampak to ni zdravo. Ni zdravo, če ne ješ sadja – mogoče da si daš rok nekje en mesec, ampak bi bilo fajn jest kake vitamine zraven.

Po koncu diete, pa čeprav še zdaj dokaj zdravo živim, se je meni zgodilo to, da se mi je nekako porušilo hormonsko ravnovesje in dobila sem določene kronične znake, ki jih prej ob nezdravi hrani nisem imela, zdaj pa samo da se malo prekršim. Npr. pojem en košček čokolade. V bistvu imam alergijo na vse kar je cuker in kar je bela moka in gluten notri. Ne vem, če je bila pametna taka dieta kot sem jo imela, ker dejansko je to celo življenje zelo težko imet in ni zdravo – tako da boljše je bit zmeren pri vsem in pojest manj.

Npr. saj vem, da so chia semena že dolgo aktualna, ampak jaz nisem imela poguma – sem mislila, d aje čuden okus. Pa je čisto brez okusa in si jih dam v jogurt, kako uro dve pred kosilom in ko je kosilo, sploh nisem lačna, zato ga pojem mogoče 1/3 tistega, kar bi drugače. Zvečer sme bila pomavadi lačna in sem lahko cel dan zdravo jedla, pa se mi je npr. luštalo kruha. S chia semeni ne čutim te lakote in se kamot zadovoljim s solato ali zelenjavno juho.

S tem da sem vseeno pozorna kaj jem . npr. pri kosilu, sam če kuha tašča, nimam neke izbire, amapk saj nekega pomfirja in pohanja mi sploh jemo ne. Ponavadi kaka filana paprika, kake čorbe, juhe, itd… Cmokov ipd. itak ne jemo skoraj nikoli, ker takih stvbari ni časa delat.

Bitchi, sva si podobni. Tudi jaz opažam, da se počutim veliko bolje, če izločim gluten in prečiščen sladkor. Prav tako trans maščobe, margarine, rastlinska olja in podobno sranje. Nasičenih maščob iz naravnih virov (meso, jajca, kokos …) se ne izogibam, nasprotno, to je nujno potrebno za normalno delovanje telesa, lepo kožo, lase in hormonsko ravnovesje. Poleg nenasičenih maščob, seveda. Prav tako se ne omejujem pri sadju, jem ga po želji, vse po vrsti. Zelenjava pa itak. Torej vsa naravna in nepredelana hrana v milijon dobrih receptih 🙂 Pomembno je ravnovesje – če se preveč omejujemo pri nečem, bo prej ali slej usekalo nazaj.

Pa še nekaj je zelo pomembno vedeti – ko telo dobi vsa hranila v potrebnih količinah, izzvenijo cravingi po junku in potreba po nažiranju. Če ima človek nenasitno potrebo po basanju, mu manjka nekega hranila (ali celo več teh). Prav tako je pomembno izločiti predelano hrano, ker ta spodbuja odvisnost in nažiranje. Telo je veliko pametnejše od nas, in tako nam sporoča, da ga nekje lomimo. Šele ko z njim ravnamo spoštljivo in mu dovajamo vsa hranila, poleg fizične aktivnosti seveda, nam bo to začelo vračati. Brez vsakih butastih diet, obsedenega štetja kalorij, mučenja s telovadbo 3 ure na dan … tudi kaj drugega še obstaja na tem svetu, mar ne. Seveda so tu tudi psihološki faktorji, nekateri ljudje jejo pod stresom več, eni s tem tlačijo čustva itd. Tega se je treba lotiti potem drugače in najprej rešiti osnovni problem. Potem bo šlo vse samo od sebe naprej. Govorim iz lastnih izkušenj. Vse pa se da, če se človek odloči in se temu posveti.

No, da se spet malo javim.Kg gredo lepo dol, ne drastično,vendar za 1 mesec skoraj 6kg, je to zadovoljivo, s tem, da sem bila vmes še virozna in nisem telovadila 12 dni.Včeraj sem se lotila spet mojega focusa, juhej.
Pozna se na hlačah, majicah za eno številko.

Strumno proti cilju naprej;)aja, pa evrčke šparat za novo garderobo:)

Pa si prepričana, da imaš samo 1500 kcal vnosa? 6 kg na meseca je pa kar malo preveč
0,5-1 kg na teden bi pomenilo, največ 4 kg na mesec, oz 5kg če imaš 5 tednov..

Ne, imam jih 1200, včasih mi niti to ne rata, včasih pa mal več, pa se izravna.Tolk mi je izračunal telefon na moj bazalni metabolizem na myfitnespal in mi je ok.
Tud pregrešim se in sadje jem, pač v smotiju,tud kruh, ma malček, občasno.
Meni to počasno zgubljanje kg enostavno ne gre, se prej naveličam.Je pa tudi res, da prvih 10kg gre hitreje dol, kot zadnjih 5kg;)

Pozdravljene, kako vam kaj gre?
KALORIJCA, kje si ti, upam da ti gre izguba kg dobro od rok.

Jaz sem bila včeraj spet na zumbi – počutje je fenomenalno. Danes bomo šli z družino na kakšen sprehod.
Tudi pri hrani mi kar dobro uspeva. Upam, da bo tudi ta teden kakšen kg manj. Je pa res, da imam trenutno tiste zoprne dneve, ko se približuje M in se počutim napihnjeno.

Lepo bodite!

JUHUUUU….nisem želela delat panike vnaprej…hahaha

No, naj se pohvalim, da ne jem več mini rogljičkov in mini burekov v službi. …hahaha

Sicer nisem še vseh obrokov skockala v glavi, ampak mislim, da je že ta korak ful velik, vsaj meni se zdi.

Namesto tega, si doma naredim skledo nakockanega sadja in ga nesem v službo in ga vsako uro pojem 10 velikih žlic. Za malico pol zelenjavno juho in sklečko mešane solate z minimalno olive olja kisa in soli. Tako da sem dopoldne pretežno vitaminska, ampak res ful zaenkrat, da ne čutim lakote in želje po hrani…doma pa potem pojem en normalen obrok, ne prevelik : glavna + veliko zelenjave, brez namazov in nekih težkih omak. Kilce počaaasiii. Bolj praznjenje zaenkrat…Bomo videli če to s sadjem pije vodo….

Ampak nisem nič utrujena, imam več volje in energije…pa pijem malček več, ampak res malček zaenkrat.

Madona…ne gre vse naenkrat..veste kakšne so to spremembe zame hahaha

New Report

Close