Najdi forum

1.Beta hcg, ivf

Spostovani dr.Pusenjak

16.4. sem imela transfer po 3 dneh od punkcije. Na 10. dan od transferja, je bila vrednost beta hcg 60.
Je za ta cas to normalno ali nizko?
V kolikor ponovim meritev danes, to je 13. dni po transferju, kaj bi bila normalna referencna vrednost?

Iskrena hvala za odgovor
In lp

Pozdravljeni!

Res nujno bi rabila vase mnenje in sicer stanje je sledece.
10.3. sem imela zadnjo menstruacijo. Tri tedne nazaj sem naredila test nosecnosti in je pokazal +. Seveda je bilo veliko veselje. Takoj sem poklicala ginekologinjo in se narocila na pregled 25.4. Do takrat sem normalno hodila v sluzbo. 23.4. Pa me je po sluzbi zacelo zbadati v trebuhu in sem se odpravila na ginekoloskega. Dezurni zdravnik me je pregledal ter mi naredil vaginalni ultrazvok vendar ploda ni bilo videti. Noseca bi naj bla 6 tednov in 2/7. Takoj me je sprejel na oddelek. Beta HCG je bil 1600. Sumili so na izvenmaternicno nosecnost. Naslednji dan me je pregledala druga zdravnica in ni videla izvenmaternicne nosecnosti se je pa videlo 2 GV v maternici brez ploda in RM. Torej sum na vecplodno nosecnost. 25.4. je bil HCG 2200 na UZ se vedno nic. Cez 2 dni 27.4. Ponovni UZ se vedno ni ploda in ne RM, HCG se je upocasnil samo 2600. 28. 4 se dogovorima da grem domov in pridem 29.4. zjutraj nazaj na kontrolo HCG in UZ. Danes na UZ se plod spet ni videl HCG je narastel na 3800. GV je velika 4 mm in je rekla da se ni cist razvita. Sem jo prosila da se pocakama z ciscenjem do petka in mi je po posvetu z drugimi ginekologi odobrila. V primeru da se v petek 3.5. ne bo videlo ploda me bo dala na abrazijo.
Jaz sem z zivci itak cist na koncu ker nevem ce se naj upam na kaj ali ne.
Aja samo se ta informacija…po mojih izracunih sem noseca 5-6 tednov.
Mi lahko vi prosim poveste kaj lahko pricakujem od te nosecnosti??? Se je kaksno upanje ali ne???

New Report

Close