Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kupiti ali propraviti hrano

kupiti ali propraviti hrano

Zanima me vaše mnenje o kupljenih že pripravljenih kašicah za otroke (Frutek, Hipp …) Pri prvem otročku sem sicer, če sem le mogla, pripravila bio zelenjavo z vrta, drugi otroček pa bo z novo hrano pričel nekje februarja, ko si z lastno pridelano zelenjavo ne morem dosti pomagati, kupiti pa mi jo ne diši preveč (v glavnem uvožena in sredi zime najbrž iz rastlinjakov in skladišč, pa še neštetokrat škropljena in kaj vem kaj še vse..)

Hvala za mnenja,

Helena

Pripravljene kašice, ki jih lahko kupimo v trgovinah, so super zadeva, vendar najboljša le v prehodnih primerih, ko čas ne dopušča čaranja ob štedilniku. Sama prisegam raje na svežo zelenjavo in sadje oziroma pripravljeno tako, da ohrani vse potrebne vitamine in ostalo. Kašice so mi prišle prav, če smo kam šli, da jo je imel sin za malico, sicer sem vedno skrbela za doma pripravljeno hrano. Imam prijateljico, ki je otroka “v imenu prestižnosti” hranila večinoma s kašicami, zdaj pa otrok ne pozna in tudi noče jesti nič svežega sadja. Kakšen okus ima banana, jabolko, … nima pojma. Bolje je, da mu daš poskusiti čimveč različnih okusov, po možnosti pripravljenih doma in svežih, domačih, tapravih…, da jih spozna in se navadi na veliko, veliko okusov.
Že res, kašice so menda ravno tako polne vitaminov in vseh ostalih potrebnih snovi za otrokov razvoj, a roko na srce – pretlačena banana, kivi, nastrgano jabolko – to je gotovo boljše.

Jaz svojemu malemu vedno sama kuham zelenjavne kaše. Zelo pogosto pa mu dam za malico kupljene sadne kaše. Ne glede na to, da večina trdi, da so umetnega okusa in podobno se mi zdi, da sama ne morem pripraviti tako pestrega izbora sadja čez celo leto. Npr. če pogledam Hippove kašice: moj mali obožuje desert z mangom in banano. Sama kaj takšnega že ne bi pripravila. Zelo rad ima tudi kupljene kašice, ki vsebujejo maline, pa borovnice, jagode, ribez, grozdje itd. Sprva me je bilo zlasti pri slednjih vrstah sadja strah alergij, ampak na srečo se ni zgodilo nič.

Nataša

najboljše je kombinirati. pogosto je čas obroka medtem, ko si zunaj z vozičkom ali na kakšnem obisku, zato vzameš s seboj banano in žličko. za malico banano enostavno nastrgaš, olupek pa na koncu vržeš stran.
kadar pa si doma, skuhaš zelenjavno kašo. najprej pristaviš malo vode, če zelenjavo narežeš na majhne koščke, je kuhana zelo hitro, npr. blitva, bučke, itd. potem jo zmiksaš in dodaš žličko kisle smetane in rižko. dober tek.

Pozdravljene!

Jaz bi se pridružila Nataši in Sonji. Tudi jaz sem sama pripravljala zelenjavne kašice, sadne pa sem večinoma kupovala že pripravljene Hipp kašice, že zaradi raznolikosti sadja. Všeč mi je bil oz. moji punčki tudi Frutek sadje s sojo.
Zelenjavne in mesne kašice pa sem ji ponudila vsega 2-3 krat vendar so bile že meni tako zanič, da ji nisem več tega kupovala.
Kašice je jedla od 5-6 mesecev do približno 1 leta mogoče kakšen mesec več vsak dan dopoldne kot drugi obrok.
Priznati moram, da so mi kašice prihranile ogromno časa in da jih bom pri drugem dojenčku, ki ga pričakujem aprila, tudi uporabljala.
Srečno!

Moj sedem mesečni sinko ne je nič drugega kot HIPP-ove kaše in to samo sadne!
Ker drugega noče! Jaz bi mu rada pripravila sadno ali zelenjavno kašo sama, pa tudi meso, pa noče jesti. Poizkusila sem s korenjem, krompirjem, cvetačo, brokolijem, pa mu nič ni všeč, od sadja po mu oddam le banano in jabolko. Tudi meso mu ni všeč.
Zato mu dajem Hippove sadne kaše, ki jih ima vse po vrsti zelo rad, zelenjavne in mesne pa se mi zdijo že na pogled tako “ogabne”, da mu jih sploh ne kupim. Vendar se mi zdi, da je že čas, da bi jedel tudi kaj drugega, kot izključno samo sadje oz. sadne kaše, zato vas prosim za nasvet. Pri sedmih mesecih moje mleko in sadne kaše najbrž ne vsebujejo več dovolj tistega, kar on potrebuje za svoj razvoj.

Kako pa ste ve hranile svoje otroke pri tej starosti? Je bilo to
-zjutraj dojenje oz. meleko
-dopoldan sadna kaša oz. sadje
-kosilo meso in zelenjava
-popoldan kaša iz sadja oz zelenjave oz. mogoče sadna skuta
-zvečer dojenje oz. meleko

Približno tako si jaz zamišljam jedilnik za 7 mesecev starega dojenčka, ne vem pa, ali je to o.k.??

Hvala za kakšen nasvet

Tatjana

Pri nas smo se pri 7 mesecih še pretežno dojili. Prva hči je poskušala izključno Hippove kaše (sadne in mesne) po žličkah, pa ne, ker se mi ne bi ljubilo kuhati, ampak ker se je pri vsem ostalem tako kremžila in zmrdovala, da ni šlo drugače. Sploh je bila problematična vse do petega leta.
Druga hčerka Hippa seveda ni marala. Zanjo nikoli nismo kuhali posebej, ampak smo vedno pretlačili hrano, ki smo jo uživali tudi odrasli. Pri sedmih mesecih je ob dojenju za zajtrk pojedla nehaj žlic čokolina, pripravljenega iz izbrizganega mleka; nato se je dva do trikrat dojila; za kosilo je ob dojenju pojedla nekaj žlic pretlačene zelenjavne, goveje, zeljne ali druge juhe ali enolončnice, ki smo jo jedli tudi mi. Če je bil za kosilo krompir, sem zanjo krompir pretlačila in ga zmešala z izbrizganim mlekom. Popoldne in zvečer se je spet dojila po želji, postopoma pa sem ji dajala sadje, ki sem ga kupovala za celotno družino; najprej jabolko, nato banano, pa ananas, mango, kivi, hruške itd.
Pri sinu sem ravnala zelo podobno, samo še precej počasneje.
Pozdrav!
Nina

New Report

Close