hlačke-pleničke
Živjo Sonja,
Naš Luka bo v kratkem star 9 mesecev, tako, da smo začeli uporabljati plenice Pampers št. 4, 8 – 17 kg. Preizkusili smo tudi te t.i. plenice-hlačke (Pants up) , ki se izkažejo za uporabne predvsem takrat, ko imamo težave s preoblačenjem, saj se naš Luka na previjalni mizi ves čas premetava in zvija, tako da mu lahko namestiš plenico-hlačke brez večjih težav tudi takrat, ko leži na trebuhu. Druge razlike v primerjavi z navadnimi plenicami nisva opazila. Je pa res, da so malce dražje od navadnih plenic.
Lep pozdrav,
Andrej
Ta nove so zdaj take, da jih lahko pretrgaš, da ti ni treba kolovratiti s škarjami okoli otroka. Še zmeraj pa se mi zdi, da mora potem biti primerno oblečen, da se lahko sam obleče in sleče, saj v tem je poanta, a ne? Tudi vzgojiteljica v vrtcu, kjer je večina v skupini že suha (naš seveda še ne) je zadnjič na roditeljskem prosila, če bi lahko bili otroci v klasičnih hlačkah in majčkah, ker se potem manj mučijo z zapenjači pri bodijih. Se sliši logično, kajne?
T.
Brez razlike bo užival v lulanju! (Morda bosta imela vidva lažje delo zaradi preoblačenja, ali pa mu bosta uspela prikazati, da je že “velik fant”). Ampak občutka mokre ritke, če to misliš, ne bo imel. Pri moji prvi punčki me je namreč zanimalo, zakaj ne zazna razlike, če ima pa vendar prave hlačke. Naredila sem poskus. Na rokico sem ji polila par kapljic vode in jo vprašala, kaj je to. “Mokro”, je rekla. No potem sem zlila 1 dcl v tiste Trainerse in ji jih oblekla. A je ritka mokra, sem jo vprašala. “A, a”, je rekla.
Res je bila plenica praktično suha. Deklica je bila takrat stara 22 mesecev. (Je izjemno dobro govorila, sestrico in bratca je v govoru prekašala kar za slabo leto).
Nina