7,5 mesečnik, ki slabo je
Pozdravljeni,
ker sem že zelo zaskrbljena mamica, me zanima naslednje
moja 7,5 mesečna dojenčica mi je pričela zavračati GH, imele sve že lepo uvedne obroke GH, sedaj pa se vedno moram pošteno namantrati, da ji GH spravim po grlu, pa še to mlečne kašice, medtem ko pri zelenjavnih in sadnih še te sreče nimam 🙁 zelo me skrbi …. kot sem napisala, uvedli smo vso sadje, zelenjavo, mlečne kašice …. po 7 mesecu pa bum …. noče jesti …
današnji jedilnik je izgledal tako (zame groza)
3.00-170 ml AD mleka
8.30-170 ml AD mleka
11.30-100 keksolina (pripravljenega za AD mlekom)
14.20-170 ml AD mleka
17.20-60 ml sadne kašice – hruška
20.00-70 mlečne kašice (Lino, jabolko+korenček).
Zanima me, kaj naj še naredim …. poskušam vse mogoče trike, kuham, pa nič od tega …. pri njeni starosti, bi morala jesti več GH in ne manj, pa vsak obrok je boj,boj in boj ….
Vljudno vas prosim za nasvet kaj narediti ali kak recept poskušati, ker nimam več idej.
Pri 6 mesecih je tehtala 6.860, tako, da sedaj ma ziher okrog 7.200 g ….
Lep pozdrav.
Mony
Vsi obroki izgledajo prirpavljeni z mlekom, torej mlečni obroki. Svetujem vam, da eno dopoldansko malico zamenjate s sadno žitno kašico, glavni obrok (kosilo) pa pripavite z mesom, zelenjavo in ogljikovimi dihrati. Obrok naj bo okusen. Ponujajte vedno znova in znova. bodite vztrajni.
Pozdravljeni,
vedno znova in znova ponujam zelenjavne kašice z mesom, pa ji uspem dati od 20-30 ml zelenjavne kašice (krompir, korenček, piščančje meso, par zrnc soli), ta količina je premalo, da bi bila sita. Potem jo je treba dohraniti (jaz potem dodam sadno ali mlečno kašico), ker če ji dam AD mleko potem smo na začetku, kaj vi predlagate?
s čim lahko zelenjavni kašici izboljšam okus? in koliko ml GH nadomesti obrok mleka (v njenem primeru cca 170 ml)?
sedaj poskušam jutranji obrok AD mleka nadomestiti z kašico in zamenjati še en mlečni obrok z zelenjavno kašico, ampak mi potem dnevno zelo malo poje, koliko bi moral 8 mesečnik pojesti skozi dan?
Jaz se vam že vnaprej opravičujem za vsa vprašanja, ampak sem obupana …. pri prejšnji hčerki teh problemov sploh nisem poznala …. jedla je vse, brez problema, tukaj pa vsak dan boj, ko je treba jesti.
Vesela bom vsakega nasveta ….
Mony
Ali ste poskusili dati tisto hrano, ki jo skuhate za vas? nekateri otroci raje jedo našo, kot pa njihovo hrano.
koščkov še ne mara ….. vse izpljune …
zdaj juhico ji dam, ki jo mi jemo, samo, da njej ne solim oz. jo prej odvzamem (piščančjo, lahko bi govejo tudi ne?) potem pa krompirček noter, korenček,da se zgosti … samo tega ne mara, zadnjič sem dodala breskov sok zraven, pa je pojedla 70 ml brez problema,kaj bi še lahko zraven dala za boljši okus. Kislo smetano in maslo bi lahko dodala za okus, ne?
Mi lahko napišete par primerov kako naj njej pripravim hrano, da bi jedla z nami.
Ne morem vam povedati, kako ji je težko karkoli ponudit, saj usteca tišči skupaj in ni šans, da ji daš karkoli v usta …. ja flaško mleka pa je takoj pripravljena. Samo nimam srca, da bi jo pustila lačno, saj sem prebrala, da z zmanjševanjem mleka, dobi apetit za drugo hrano…
Pa jo boste kljub temu morali navaditi tudi na koščke in manj pasirano hrano. Opaža se, da otroci še po vstopu v vrtec ne znajo uživati hrane v koščkih, pač pa le gladko zmiksano, kar je slabo in škodljivo. Način požiranja je pri gladko pasirani hrani povsem nekaj drugega kot žvečenje in mletje hrane v ustih ter požiranje. Otrok se mora tega naučiti in seveda v začetku koščke pljuva, vi pa pač vztrajate, da se nauči. Enako kot se ne bo čez noč navadil uporabljati kahlice in postal čudežno vzdržen.
Predvsem je za otroka dobro, da imate skupno kosilo, da vsi istočasno jeste in je to ritual in obred brez posebne animacije.
Hrano lahko pripravite tako kot za vas, le priprava naj bo zdrava, brez posebnih začimb in soljenja (zase pač začinite in posolite kasneje).
Nekateri otroci so res pravi jedci. Če so količčine res velike (npr. več kot 250 ali 300 ml na obrok), potem ponudite primernejšo količino, vendar z vsemi svetovanimi sestavinami. Hrani naj se počasi, ne na hitro zmetati obroka v usta, saj se obutek sitosti pojavi nekako 20 minut po začetku hranjenja. Če jemo dlje časa, bomo pojedli manj, če pojemo na hitro, ne dobimo rpavočasno signala, da je dovolj.