skupina za samopomoč
Da, skupina za samopomoč svojcem, ki imajo ali so imeli v svoji bližini osebe in imajo po vsej verjetnosti te motnje.
Skupina se je spontano izoblikovala v lanskem letu, nekje v aprilu ali maju po odmevnem predavanju dr Dernovškove, 13.4. v poslovni stavbi Krke.
Seveda lahko prideš jutri. Vse ostalo, kar te zanima v zvezi s skupino, boš lahko vprašala osebno.
Obisk skupine ne pomeni, da bodo težave izginile. Vsakdo se mora najprej sam odločit, da bo začel spreminjati svoje življenje, skupina ti stoji ob strani. Skupino mora voditi strokovnjak, npr. Psihiater, to ni kar tako srečanje ob čaju. Vsekakor pa skupina koristi, da se usmerimo na pravo pot. Je pa potrebna vztrajnost.
Se strinjam s tvojo trditvijo, da se mora vsak posameznik odločiti za obiskovanje take skupine. Tudi to je res, da težave ne bodo izginil same od sebe. Se pa začneš soočati z njimi, jih prepoznavati in jim dati pravi ime.
Skupino za samopomoč v Ljubljani vodi psihiatrinja in ne, ni klepet ob čaju. Je resno delo in tudi zelo naporno in velikokrat zelo boleče.
Hodim na skupino in sem vesela, da obstaja. Razrešila sem marsikateri dvom, odprle so se mi oči in vsak teden komaj čakam, da se srečamo. Se pa med seboj družimo tudi izven skupine in si nudimo oporo, ko nam je hudo, ko imamo dvom, ko ne vemo kako odreagirat na polena, ki nam jih mečejo pod noge. Je pa res, da je marsikdaj težko, ko se soočaš z bolečino, travmami, ki si jih doživljal, je pa potem veliko lažje. Skratka toplo priporočam.
Kolikor vem se bo skupina sestajala tudi poleti (sicer mislim, da bo dogovorjena kaka pavza), saj si “zaslužimo” malce počitnic, kar še posebno velja za vodjo, ki nam res dobro svetuje, stoji ob strani.. No, pa tudi pridrži zrcalce, da svoje besede, dejanja zaznamo malčk drugače. In ni vedno prijetno, je pa koristno..