HSG in laporoskopija
POzdravljeni.
Z fantom že kakšno leto in pol delava na otroku in še vedno ni uspeha:/ Stara sem 21, fant pa 25. Bila sem že na pregledu HSG in so mi ugotovili, da ni nekih večjih problemov, le da je vidnih nekaj t.i. laskov v jajcevodu in da je mogoče to vzrok, da ni zanositve.Ginekologinja mi je omenila laporoskopijo in rekla, da ni tako nujna, da se naj sama odločim ali bom šla na operacijo ali ne.In da je sedaj možnost že večja da zanosim. Od pregleda HSG je že kakšne 3 mesece in še vedno nič uspeha:/ Rekla sem ji naj mi napiše napotnico in da bom videla kako bo. Do sedaj se še nisem odločila, ker sem imela z HSG neprijetno izkušnjo – velike bolečine in neprijaznost z strani zdravnikov, ki so bili prisotni med izvedbo HSG-ja. Zanima me koliko časa lahko preteče med HSG in laporoskopijo? Ker sva z fantov rekla da bi počakala do novega leta in če do tedaj ne bo pluseka, grem na laporoskopijo.
Zanima me še naslednje. Po posegu HSG med menstruacija (dnevi brez menstruacije) čutim močno zbadanje v predelu jajcevodov in jajčnikov – podoben občutek na momente kot sem ga imela med izvedbo HSG. Kaj je vzrok? Prej nisem imela takšnih težav, le menstruacije so bile zelo boleče, to so še sedaj, ampak se mi zdi da je prvi dan še bolj boleč.
Prosim za vaš odgovor, ker že zgubljam upanje,d a bom lahko zanosila, saj pri teh letih vem da naj nebi bilo problemov z zanositvijo:(
Lep pozdrav,
An.ka
Nikar ne obupujte, včasih stvari ne tečejo čisto po naših pričakovanjih. Dajte si čas, sprostite se. Opravili ste že eno od preiskav, ki ni pokazala večjih nepravilnosti. Če v naslednjih mesecih ne bo uspeha se boste naročili še na druge preiskave. V času ko čakate na laparoskopijo, bi bilo modro preveriti tudi oploditveno sposobnost vašega partnerja, za te stvari sta vendarle potrebna dva. In ne mislite, da imajo težave z zanositvijo le ljudje “v letih”, lahko se zgodi tudi mladim, v populaciji so take težave pri 15% parov, torej ne tako zelo redko. Naj pa vas potolažim, mnogi uspejo zanositi že v času, ko preiskave potekajo. Preiskave pa si lahko sledijo kar na kratek rok, ni posebnih omejitev. Zbadanje, bi lahko imelo vzrok izven rodil, posvetujte se najprej z ginekologom nato pa še z osebnim zdravnikom.