Najdi forum

nočem plačati dimnikarja

Ponavadi pride k nam dimnikar, samo pogleda dimnik, ali pa tudi ne, ker ga omedemo sami pokasira denar in gre. Zavarovalnica v primeru požara ne zahteva več računa od dimnikarja. Zanima me kaj se zgodi če ga zavrnemo.

(2) Če uporabnik storitev dimnikarske službe koncesionarju, ki ima namen opraviti dela v okviru storitev dimnikarske službe, ne dovoli ali ne omogoči vstopa v svoje prostore ali mu ne omogoči neoviranega dostopa do naprav ali mu ne omogoči vpogleda v načrte teh naprav, je koncesionar o tem dolžan obvestiti inšpekcijo, pristojno za varstvo okolja.
(3) Inšpektor iz prejšnjega odstavka lahko na pobudo koncesionarja odredi uporabniku storitev dimnikarske službe, da zagotovi vse, kar je potrebno za izvedbo storitev dimnikarske službe.

Če uporabnik storitev dimnikarske službe ob najavljenem prihodu dimnikarja odkloni opravljanje storitev dimnikarske službe ali če dimnikarju kljub najavi onemogoči dostop do kurilne naprave ali z njo povezanih dimnih vodov, zračnikov in pomožnih naprav, mu dimnikar zaračuna 30 minut dimnikarske službe.

Tudi stanovalce bloka, v katerem živim, so do leta 2007 posiljevali teli dimnikarski koncesionarji s svojimi storitvami, ki niso bile opravljene in z zaračunavanjem le-teh. Potem pa se je več stanovalcev oziroma občanov iz našega in tudi drugih blokov večkrat pritožilo na to, tako da nas je leta 2007 dimnikarsko podjetje pozvalo, da tisti, ki zavračamo njihove storitve, napišemo dopis in ga pošljemo na njihov sedež. Jaz sem ta dopis napisala tako:

ZAVRNITEV DIMNIKARSKIH STORITEV
Podpisana … zavračam opravljanje dimnikarskih storitev v letu 2007 na naslovu … iz naslednjega razloga:
Ker svoje stanovanje že več let ogrevam izključno z električno energijo, menim, da vsakoletno čiščenje dimnika ni potrebno. Dimnik praktično ni v uporabi, zato ne obstaja nevarnost vžiga kakršnihkoli saj in drugih nečistoč, in s tem varnost okolja ni ogrožena.
Dimnikarske storitve na zgornjem naslovu so bile nazadnje opravljene 5.9.2006.
Pristojnim se zahvaljujem, da prepuščajo možnost odločanja o čiščenju dimnika strankam, ki smo tudi plačniki te storitve.
Ko bom imela potrebo po čiščenju dimnika, vas bom z veseljem poklicala in zaprosila za vašo storitev.
Lep pozdrav!

Od takrat do danes ni bilo več dimnikarjev pri meni in niti njihovega računa v mojem poštnem nabiralniku. Očitno je dopis zalegel. Ne vem pa še, za koliko časa.

No, meni se je zgodilo tole: dimnikarja, ki je več let prihajal v hišo čistit dimnik (vsi smo bili z njegovim delom zadovoljni) je izpodrinilo dimnikarsko podjetje (ima po novem edino koncesijo v našem koncu). Pride torej koncesionarjev dimnikar, spleza na streho in izjavi, da on pa pri nas že ne bo očistil dimnika, ker se NE DA (star kmečka hiša). Nekaj pobrklja okoli štedilnika na trdo gorivo in gre. Tako dimnik kot kurišče smo potem očistili sami (se je dalo!), kot smo to počeli že v času, ko si še nismo našli tistega prejšnjega dimnikarja. Kaj pa zdaj? Ali smo dolžni plačati pregled vsako leto, ali tega koncesionarskega gospodiča lahko nekam pošljemo in delamo tako kot pred leti?

New Report

Close