zdravljenje v tujini
Že več let se zdravim zaradi raka prsi in metastaz. Sedaj so sorodniki preko znancev izvrtali neko možnost za zdravljenje v tujini. Zanima me, kakšen je postopek na zdravstveni zavarovalnici, če bi želela, da mi krijejo kakšne preizkave ali celo zdravljenje v tujini. Prosim če ima kdo kakšne izkušnje. Seveda bom vprašala tudi njih, a me zanimajo že doživete stvari.
Upam, da gre za zdravljenje na kakšni od v stroki priznanih onkoloških klinik. Če pa so ti znanci slučajno povedali za kliniko dr. Klehra v Salzburgu, ti pa predlagam, da si najprej prebereš zelo obsežno temo z naslovom dr. Klerh, na tem forumu.
Tudi v tujini ni vse zlato, kar se sveti.
Nimam pa svojih izkušenj z zdravljenjem v tujini, zato ti na tvoje osnovno vprašanje ne morem odgovoriti.
Ti želim veliko uspeha pri zdravljenju.
Ne, ni tako alternativnio zdravljenje.Gre za priznano onkološko kliniko v Ameriki, ki izvaja poskuse z novimi zdravili. Poslala sem jim izvide in na tej osnovi mi bodo sporočili, če majo kakšne preizkave ali zdravljenje, ki bi blo primerno za mene. Seveda so to zelo drage stvari, ki jih sama ne bi mogla plačati.Mnogo tega so mi že dali pri nas, vendar sedaj smo prišli do točke, ko naši onkologi ne vidijo več zdravila, ki bi mi lahko pomagalo. Jaz pa se počutim še zelo fit in ker mi ne odpoveduje še noben vitalen organ, …me zanima če lahko računam na našo zavarovalnico v primeru, da najdejo kaj primernega za mene med novimi stvarmi. Sem namreč večen optimist!
Vem, da se nekateri zdravijo tudi v tujini, italiji recimo, pa me zanima, če imajo kakšne izkušnje z našaimi zavarovalnicami.
Ona, pozanimaj se glede tega najprej pri onkologu. Oni kar točno vedo, kaj lahko pričakuješ. Saj imajo vsake tolčiko tudi take primere.
Držim pesti, da boš našla kakšno dobro in učinkovito metodo. Kakšne pa so tvoje trenutne težave?
Pozdravčke, Kristina
Pri poskusih se gre vedno do spremembe, in te spremembe niso vedno pozitivne.
Ko preiskušajo zdravila, še ne poznajo vsih njenih učinkov.
Samo to bi rekla k temu in zato je povsem jasno, da zavarovalnica ne bo plačala.
Nemške zavarovalnice plačajo tudi, če se gre za smiselno* zdravljenje; v Ameriko pa se jaz ne bi podajala, ker tam nimajo za komplementarno medicino medicinsko izobraženega osebja.
* smiselno tudi ni probat eno za drugim… po mojem je smiselna le prava kombinacija konvecionalne in komplementarne medicine. To pa moramo plačati iz svojega zepa:(