mediacija?
pozdravljeni.
Imela bi vprašanje, ali menite, da bi lahko mediacija pomagala v naslednjem primeru (seveda, če se bosta z njo strinjali obe):
Moja mama, stara preko sedemdeset let, ima težave s sosedo. Gre za to, da jo dekle ves čas izkorišča, mama pa je človek ki sicer ne zna reči ne. Kasneje pa se zaradi tega, ker ugotovi, da je bila spet izkoriščena, zelo sekira. Nama z bratom to pove šele, ko že nekaj dni ne spi. Poskušava ji dopovedati, da ima vedno pravico reči NE, vendar naju ne želi obremenjevati. Prav tako sva jo že večkrat prosila, da naj naju pokljiče takoj, ko soseda spet kaj želi od nje ali naj sosedi le da najino telefonsko številko in reče, naj se dekle pogovori o vsem kar želi z nama. Brat se je z dekletom že poskušal pogovoriti, vendar ni pomagalo. Hkrati pa je dekle nekdo, ki zna zelo dobro v svoj prid obračati sodni sistem. S tem sicer nimamo direktnih izkušenj mi, ampak večina njene okolice ter sorodnikov. Ker se tudi vnaprej ne želimo z njo zapletati na tak način, bi želeli dekletu le ponovno, v prisotnosti tretje osebe povedati, da v svoje težave ne more vpletati moje mame. Čisto po pravici povedano, strah nas je, da če bi ji to povedali brez prič, bi se kaj hitro lahko znašli na sodišču.
Za svojo mamo pa seveda želim le, da zadnja leta preživi brez pretresov, ki se jim da izogniti.
Zavedam se, da bi bila najlažja rešitev, da se mama postavi zase, vendar res težko pričakujem, da se bo pri teh letih spremenila.
Že vnaprej hvala za vsako pomoč.
Pozdravljeni,
stanje, kot ga navajate je vsekakor primerno za mediacijo – ampak samo če se obe strani s tem strinjata. Z vključitvijo v proces mediacije, bi ob pomoči usposobljenega mediatorja imeli možnost se pogovoriti o konfliktu ali nesoglasju, ki ga imate z določeno osebo. Za več podrobnejših informacij se lahko obrnete tudi na Zavod RAKMO, katerega temeljna dejavnost je prav izvajanje mediacije.
V Vašem primeru imate možnost, da lahko sami povabite drugo stran na mediacijo, lahko pa na Vašo željo drugo stran povabimo tudi mi. V tem primeru je potrebno izpolniti pobudo za začetek mediacije, ki jo najdete na tej povezavi: http://www.rakmo.si/prij-dmd.htm, ter nam jo vrnete po e – pošti na naslov: [email protected] ali po navadni pošti na naslov: Center za mediacijo in obvladovanje konfliktov, Zavod RAKMO, Kuzmičeva ul. 2, 1000 Ljubljana.
Za podrobnejše informacije smo Vam na razpolago na telefonski številki: 01/436 41 17 oz. 040/731-431, pišete pa nam lahko tudi na e – naslov: [email protected].
Lep pozdrav,
Zavod RAKMO
Forum je zaprt za komentiranje.