Najdi forum

preživnina

Pozdravljeni!

Ali mi lahko poveste, kakšni so postopki za sporazumno urejanje preživnine na sodišču? Ali lahko z bivšim partnerjem sama napiševa sporazum, ter ga oddava na sodišču, da le-ta odloči. Ali mora takšen sporazum sestaviti notar, da le ta velja? Katere dokumente še potebujem? Na sodišču mi namreč zaposlena ni znala ničesar povedati in mi je rekla, naj se obrnem na kakšnega odvetnika. Meni pa se zdi neumno, pa tudi denarja nimam, da bi plačevala odvetnika, saj s partnerjem normalno komunicirava, ter bi to uredila z minimalnimi stroški.

Lep pozdrav!

Predlagam ti, da to urediš preko odvetnika, bo bolj sigurno.

ze – ampak s partnerjem bi to uredila sporazumno – brez odvetnikov in stroškov – samo za potrebe CDS – ker mi grozijo, da bodo v nasprotnem primeru ukinili otr.dodatek

lp

Tudi jaz ti predlagam, da urediš z odvetnikom.

Polona Šporin Slovenska karitas, 01/300 59 60 <http://www.karitas.si/>.

Glede preževnine je takole, dve opciji sta, ena je sodišče kar sicer odsvetujem ker so drage, edino, če spadate v cenzus za brezplačno pravno pomoč, druga opcija je, da preževnino sporazumno določita in kjer se ta dokument tudi pravnomočno potrdi na sodišču. Za več informacij na koga se obrneš bi ti morali na CSD svetovati in tudi povedati kam se obrneš, ker imajo s tem največ izkušenj! So pa sporazumne odločbe zelo uspešne in se tudi zelo uveljavljajo. Naj povdarim, da bo moral bivši partner izplačevati, drugače lahko zahteva CSD o prisilni izvržbi otrglaja preževnine, oziroma bolje rečeno prisilijo v to.

Lp

Sona, sem se pozanima malo bol detaljo v zvezi stem ker se je vmes nekaj spreminjalo, da nebi zavajala.
Zadeva je sledeča, če se starša sporazumno zmenita glede preživnine, je potrebno samo napisati en papir, kjer so napisani vsi podatki (imena in priimki vseh treh (ali večih), stalna prebivališča…), napišeta še, da ne bosta živela skupaj in da sta se zato zmenila za preživnino v višini… za tega in tega otroka. Ta papir je potrebno potem odnesti na okrožno sodišče, kjer potem to pregledajo in odločijo višino preživnine in izdajo sklep, ki postane pravnomočen.

Upam, da sem vam pomagala

lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close