Težave po cepljenju
Spoštovani!
Pred desetimi dnevi sem bil cepljen s prvim odmerkom cepiva pfizer (leva roka).
Še isti dan, sploh pa naslednji so se pojavile bolečine v levi roki, levi nogi, levi strani vratu, levem licu vse do levega očesa, levi strani prsnega koša, tudi mravljinčenje in rahlo pekoč občutek. Bolečine so bile bolj površinske, zoprne, čudne. Leva noga bila po občutku nekoliko šibkejša.
Zaradi tega je zdravnica 4 dni po cepljenju odredila pregled krvne slike in tudi t.i. d-dimer, ki je bil v laboratoriju zdravstvenega doma 1700 (normalno je <500). Saturacija 97. Pulz normalen. Vsi ostali parametri krvi so bili normalni. EKG v redu, zvok srca tudi. Naslednji dan me zaradi povišanega D-dimer in bolečin pošlje v bolnišnico na Golnik, kjer ponovno pregledajo kri, izvedejo EKG in slikajo pljuča. Vse je bilo v redu. Tokrat je d-dimer 283; normalen. Zato ne izvedejo slikanja pljuč s kontrastom. Odpustijo me domov.
Trenutno so bolečine (10. dan po cepljenu) že precej popustile, se jih pa še rahlo čuti.
Ob vsem tem me zanima, če grem lahko na drugo cepljenje.
Ali je možna tako hitra sprememba d-dimer -ja v manj kot 24 urah?
Lep pozdrav.
Pozdravljeni, pošiljam še tekst, ki ni prišel skozi:
(normalen d-dimer je pod 500), saturacija 97. Pulz normalen. Vsi ostali parametri krvi so bili normalni. EKG v redu, zvok srca tudi. Naslednji dan me zaradi povišanega d-dimer in bolečin pošlje v bolnišnico na Golniku, kjer ponovno pregledajo kri, izvedejo EKG in slikajo pljuča (RTG). Vse je bilo v redu. Tokrat je d-dimer 283. Zato ne izvedejo slikanja pljuč s kontrastom. Odpustijo me domov. Trenutno so bolečine (10. dan po cepljenju) še prisotne a manjše. Ob vsem tem me zanima, če grem sploh lahko na 2. cepljenje. Iz previdnosti raje ne bi šel.
Lep pozdrav in hvala za odgovor.
Spoštovani, pred nadaljevanjem cepljenja (ki bi ga lahko opravili tudi z drugim cepivom) bi bil na mestu posvet z infektologom. Potrebno je tudi vedeti, koliko ste stari, ali imate katerega izmed dejavnikov za težji potek covida, smisleno ni bilo pogledati tudi prisotnost protiteles na covid.
Spoštovani, starost 52 let, dejavnikov za težji potek covida pa nimam (nimam kardiovaskularnih problemov, pritisk je 100/60 ali še nižji, problemov s pljuči tudi ne, teža 54 kg, nekadilec). Pred leti sem imel probleme s kroničnim limfocitnim tioriditisom, TSH je že več kot 10 let normalen (brez zdravil).
Lep pozdrav
Spoštovani, med dejavniki za višje tveganje same okužbe je starost. Glede na celoten potek dogajanja, izvide, podatke o dosedanjih laboratorijskih preiskavah in vašo starost, je treba zadevo še naprej spremljati in z drugim odmerkom vsaj nekoliko počakati. Predvidevam, da alergijskih reakcij do sedaj niste beležili, ste pa beležili avtoimunsko dogajanje. V kolikor težav ne bo več, svetujem najprej pregled protiteles proti covid 19, potem pa ev, predstavitev vašega primera komisiji za cepljenje, Enoznačnega odgovora – cepljenje absolutno da, ali absolutno ne, v konkretnem primeru (še) ni. Tveganje je težji covid, ali ponovni zaplet po cepljenju, ki pa izzveni (zato je tako pomembno spremljanje trenutnega stanja).