kvas in pšenična moka- alergija
malo niže boš našla recept za koruznega, namesto kvasa pa da pecilni, pa itak je v tem receptu pecilni. glede jajc pa je bilo že precej povedano. da ločiš beljak od rumenjaka, moraš imet sveža jajca, in ko zlomiš jajce, ga daš na dlan in potem pod mlačno vodo spereš, beljak zakrkne. vendar ni 100% odstranjen, zato je bolje da za kuho in peko uporbalja razne trike in tudi to je že bilo tu zapisano.
Moj sin ne prenaša še pecilnega praška in vinskega kamna, tako da kruha enostavno ne znam speči. Dobro pa deluje palačinka, ki jo spečem iz mleka, olja, soli in nadomestka moke. Ker je pri nas problem gluten, prenaša Celiax moko, ki pa vsebuje nekaj pšenice, tako, da bo verjetno uporabila kakšno drugačno (recimo mešanico koruzne in riževe moke, morda tapioko …) Sestavine zmešam v mešalniku, da dobim testo po strukturi podobno tistemu za “šmorn”. Testo dam kakšne 4 – 5 mm visoko v posodo s teflonskim ali še bolje z granitom obdelanim dnom, kjer se zagotovo ne prime. Pečem 40 minut v pečici na temperaturi 180 stopinj. Testo vlijem v posodo zvečer, nastavim čas in zjutraj nas namesto budilke zbudi pečena palačinka. Bližnjica so tanjše palačinke z jajci, a to zanju ne pride v poštev.
Palačinko napolnim ali s skuto in mandelji, ali z mesom in zelenjavo, če sme s sirom ali kakšno salamo, kumaricami ali papriko. Zvijem, prerežem na dva dela, saj pečem v posodi s premerom 32 cm in vsak del zase zavijem v folijo, da je zadeva dokaj podobna sendviču in funkcionira tudi v šoli.