Pelargonije
V koritih na balkonu imam posajene stoječe pelargonije. Več ali manj imajo listi rumene robove. Izgleda ne zadenem zalivanja. Pa kaj delam narobe. Zalivam preveč, premalo. Kakšno je merilo. Ko je zemlja že čisto suha ali da porineš prst v zemljo pa da je popolnoma suha ali kaj. Ne vem več pa tako si želim lepih zelenih cvetočih rožic in rada bi jih obdržala tudi za drugo leto. Kaj bodo sedaj ti porumeneli listi odpadli ali jih potrgam. Bodo zrasli novi ali bo steblo od spodaj kar golo. In cvetove ko odcvetijo jih porežete ali odtrgate in kje čisto spodaj ali na sredini. Joj kako sem nevedna. Pa tako lepo je kazalo ko sem jih pred tremi tedni posadila in dala na poličke in ograjo. Kako vi zalivate. Ali tudi dodajate kakšno tekoče gnojilo, katero in na kakšen čas zalivati z njim. Pa zakaj so vendar listi tako rumeni. Kaj delam narobe. Joj kako sem si želela lepega zelenja s cvetovi na balkonu, še posebej ker sem doma sredi betonske džungle. Aja na balkonski ograji imam posajene pelargonije v plastična korita. Na policah pa vsako pelargonijo posebej v glinastih lončkih. Tako bi naj bolj razvile liste. Na tleh pa imam v glinaste lonce večje posajene oleandre. Kakšno nego pa naj njim nudim. Še malo pa bodo cveteli. Že odpirajo cvetove.
Imate kakšno lepo besedo ali nasvet zame.
Ja, pelargonije moraš nujno gnojit. Sicer nisem poznavalka, ampak v dosti primerih, listi rumenijo, če ni dovolj dušika. V vsakem vrtnem centru imajo gnojila za pelargonije. Na steklenički ti lepo piše kolikokrat gnojiti. V času cvetenja sem jst vsak dan po malo zalivala pelargonije in 1X na teden gnojila.
Samo še nekaj: jst sem s Primorske, tako, da je nujno potrebno zalivati vsak dan, ker se zemlja precej hitro izsuši. Pr tašči na Gorenjskem je precej bolj vlažno, tako, da po moje ni treba tolk zalivat (jim pa bolj paše vlažen zrak, ker je mela tašča lani čudovite pelargonije, k je bla vlaga gor, pr nas k je la pa taka suša, je blo potrebno pa non stop zalivat)