Najdi forum

amilaza

Lepo pozdravljeni!
Od oktobra lani imam v krvi rahlo povečane vrednosti amilaze in lipaze – prej se ta preiskava ni nikoli opravila. V urinu pa je povečanje v zadnjem času kar veliko – namreč 22,48 – kolikor vem, je normalna vrednost do 12. Zanima me, s čim je vse to povezano. Imam namreč trenutno cel kup težav, decembra lani pa sem imela epstein barr virus. Stara sem 18 let.

Hvala!

Ker ste preboleli infekcijsko mononukleozo, je kot posledica lahko še zvišanje nekaterih encimov v krvi (amilaza in lipaza sta encima pankreasa), niste napisali, vrednost česa je v urinu zvišana, če gre za bilirubin, potem je nakazana tudi blaga prizadetost jeter, infekcija z EB virusom izzveneva kar nekaj časa, če boste ponovno imeli težave z bezgavkami in povišano temperaturo ter hudo utrujenostjo, se posvetujte s svojim zdravnikom oziroma ga prosite, da vam razloži, kaj pomenijo posamezne preiskave. Kot rečeno, gre najverjetneje še za rekonvalescenco po mononukleozi in bodo težave same od sebe minile, malo še potrpite.

Pozdravljeni še enkrat!
Hvala za vaš odgovor. K vsemu temu bi dodala še tole, da so povišanje amilaze v krvi odkrili dva meseca pred infekcijsko mononuklerozo. V urinu imam povečano amilazo – 22,48.

Amilaze v urinu ne določamo, verjetno ste mislili v serumu?
Vzrokov za povišano amilazo je cela stran in je potrebno pregledati vse izvide in klinični pregled ter opraviti še ostale preiskave, da se postavi točna diagnoza. Tudi če vam jih napišem (vse možnosti) si s tem ne boste mogli dosti pomagati:
od vnetja trebušne slinavke do mumpsa.

New Report

Close