Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Pijan postanem zelo nasilen. Kaj naj naredim?

Pijan postanem zelo nasilen. Kaj naj naredim?

Gremo s kolegi ven, se ga napijem in potem postanem izjemno nasilen. Z vsemi bi se stepel, izzivam, žalim samo da bi prišlo do fajta. Kakšen nasvet kako se bolje obvladati?

začni pohat!!

Si pomislil na zabavo brez alkohola ali to ni opcija?

Premalo ga spiješ! Količino početveri, da boš mortos.

ja, pretepaj se … enkrat te bojo že vreji nabutali

ne pit 😉

NE PIJ – vidiš, da ti le škodi!!
Čudno se obnašaš, zapraviš denar, škoduješ zdravju, …

Odgovor je na dlani; nehaj piti.

Staaariii, si mislu da te bojo mone šmirglale? Nak, na daleč se vidi provokacija…

Drgač pa revo ,ki upa resnico povedat samo kadar je pijan, noben ne mara…

En čist navaden pezde si!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

prosim ostani takšen kot si, pa ti zrihtam žurko z Janšatom in Virantom zastonj. Pijača bo tekla v potokih.

Paco je povedal precej direktno. Pijača sprosti blokade, ven udari tisto prikrito (agresija), kar v treznem stanju kopičiš v notranjosti kot posledico ravno obratnega ravnanja in razmišljanja. Pošlihtaj odnos do sebe, svoje vzorce, prepričanja, … velik dela.

raj babo nabutej ka boš poštene ljudi tepu

V bistvu imaš več možnosti:
1. da ne piješ alkohola, ker očitno to ni zate in ti škodi
2. da piješ toliko, da padeš skupaj in ne boš nobenemu težil
3. da piješ in naletiš na nekoga, ki bo imel zelo slab dan in te bo tako polomil, da se boš zbudil v bolnišnici in potem boš razumel, da ti to res škodi in je bolje nehati čim prej.

Veš kaj, kadar vidim kakšnega tebi podobnega, pijanega, brihtnega, smrdljivega, mi gre na kozlanje.
Naravnost privoščim ti, da bi te fino in bogato nabutali – ko si pijan, čutiš veliko manj bolečine, kot trezen……..
Navaden bedak si. In še pohvališ se s tem. Misliš, da boš s promili zvišal svoj kvocient?????Zguba.

bo nekaj na tem. moj oči se pa čis raznež, drgač se pa ne, pa je mehkega srca.

hm

samo 2x sm malo spila pa mi je enkrat ful na bed udarl, enkrat pa dobro. a je to odvisno potem tudi od trenutnega stanja. ko si slabe volje potencira slabo in obratno?
res ne vem. itak če pa ne pijem

Po prometni nesreči z motorjem je ostal invalid. Prej ni veliko pil, le občasno. Sedaj je začel piti in poniževati celo družino. Pomoči pravi , da ne potrebuje, on ni alkoholik. Pije že več , kot 7 let, skoraj vsak dan. V pijanosti je agresiven, verbalno in fizično. Najbolj se spravlja na otroka, ki sta še v OŠ. Normalno je, da jim bom skočila v bran in takrat se odpre fronta.Otroka ponižuje, ju izsiljuje, da ga morata objemati in se mu opravičevati, ker se ga bojita v pijanosti., otroka veliko jokata.Kadar je trezen, se izogiba vseh nas, spi ali gleda TV. Noče se o ničemur pogovarjati, le redko sodeluje v pogovorih. V pijanosti pa hoče, da ga vsi poslušamo in mu pritrjujemo , mu sledimo in ga hvalimo. Pridejo trenutki, ko bi najraje odšla pod vlak,ker ne vidim izhoda za sebe in otroka.V njegovi družini je že njegov oče veliko pil in teroriziral celo družino. Bali so se ga vse do njegove smrti čeprav so že sami imeli svoje družine. Njegova mama je naredila samomor, ker ni zdržala.Moja mama živi daleč stran in je hudo bolna, tako, da ji ne upam nič povedati, bojim se , da bi ji še poslabšala zdravje s tem priznanjem. Povejte mi, kako naprej !?Hvala !


Prav nalašč ne razumete? Takle bran ni nič! Kaj pravzaprav misliš, da boš dosegla, če boš vztrajala takole? Samo uničena življenja otrok.
Uboga otroka s pijancem in samomorilsko nagnjeno mamo, ki ju noče odpeljat iz tega okolja.

Saj odgovor je na dlani, vsem je jasen, tudi tebi – samo uresničiti da, te je strah in se ti zdi težko in
nemogoče.
Daš mu ultimat – ali alkohol, ali družina. In to pomeni NIČ alkohola, ne samo zmanjšanje. Zdravljenje.
In potem je odločitev povsem njegova. Najbrž bo izbral alkohol in naj nosi tudi posledice.
Da se ti smili, ker je invalid? Da ne moreš, nimaš kam? Da kaj bodo pa drugi rekli?

KAJ PA OTROCI????? A so zgornji izgovori res dovolj, da lastne otroke puščaš odraščati v takem
okolju in s takim človekom? A se sploh zavedaš, kako trpita? Če imaš na tehntnici zadrtega pijanca
ali pa otroke – meni je izbira vendar jasna. Zapomni si – s svojo pasivnostjo naravnost in nepostredno
škoduješ svojim otrokom.

Nevem, zakaj piješ, če alkohola ne prenašaš dobro. Poznam veliko podobnih primerkov, a vse je že srečala pamet. Preklet pijanec!

New Report

Close