Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Siljenje na bruhanje

Siljenje na bruhanje

Spoštovani,

imamo mesec dni staro punčko. Zaenkrat brez težav, me pa zanima nekaj glede zadeve v naslovu.

Že v porodnišnici sem opazila, da jo po hranjenju sili na bruhanje oz. se začne daviti. To je bilo enkrat do dvakrat dnevno.
Tudi doma se je zadeva nadaljevala, zadnje dni pa opažam, da je to skoraj po vsakem obroku (se dojiva). Če slučajno to zgodi v budnem stanju, se potem malo kremži oz. se vidi, da je vrnjena vsebina neprijetnega okusa.

Na teži je sicer v enem mesecu pridobila več kot en kg tako, da to zaenkrat še ni problem.

Protirefluksne ukrepe že izvajamo. Kaj še lahko storimo? Kupčke zelo uspešno podirava že med samim dojenjem, ker se dojiva z nastavki. Opažam pa večkrat, da ne pride nazaj samo zrak, ampak tudi tekočina. Veliko tudi kolca.

Lahko počakamo do naslednjega pregleda ali bi bilo bolje čimprej ukrepati tudi s kakšnimi preiskavami?

Vsebino iz želodčka je do sedaj polila mogoče dvakrat, to siljenje na bruhanje pa je prav grozno za videti. Sploh v spanju, ko človek ne ve ali bi jo dvignil ali ne, saj v bistvu mine še preden bi jo uspela dvigniti iz posteljice.

Kaj mi svetujete?

Hvala in lep pozdrav!

Zaenkrat ukrepanje, sploh papreiskave (ki so invazivne) niso potrebne. Deklica poliva, kot poliva večina dojenčkov. Seveda se ji pri tem dvigne kisla želodčna vsebina in za nekaj sekund ji je neprijetno. Še naprej ukrepajte s protirefulksnimi ukrepi, predvsem dobro dvignjeno vzglavje posteljice in opazujte. DOkler se dobro hrani, torej ne zavrača sesanja in dokler dobro napreduje, čakamo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close