Najdi forum

Tudi, če ne stiskamo pesti, smo lahko nasilni do otrok.

http://webcafe.net.hr/forwarduse/video/inner.html?select=201103080006503

felixx se zdi da si ti res en pacient, a nisi rekel, da se poslavljaš?

Najprej jokaš, potem pa nikakor ne odideš.

Veš, pa bi bilo dobro.

Videti je, da otroci uživajo ob igranju. Tako da dvomim, da so jih ravno tepli, da so se naučili vse tole. Je pa res, da so jih v to načrtno usmerjali in da so se morali otroci zaradi tega marsičemu odreči. A povejte, mar ni tako tudi pri naših sončkih, katerim pustimo imeti “neobremenjeno in srečno otroštvo”? Mar ne tlačimo tudi mi svojih otrok na vse mogoče tečaje, v vse mogoče obšolske dejavnosti, jim kupujemo vso mogočo športno opremo, da ja ne bodo zapostavljeni v tej naši družbi, ki pričakuje od nas le popolnost? Kako se bo moj otrok počutil, če edini v razredu ne bo znal rolati? Seveda to se mojemu sončku ne sme zgoditi, zato mu kupim rolerje, seveda najboljše, ker je le najboljše dovolj dobro za mojega sončka. Nato ga vpišem v tečaj rolanja, saj moram jaz delati v službi do 18h in ga nimam časa učiti rolanja sam. Seveda moram hoditi tako dolgo v službo, kdo pa bo drugače zaslužil denar za smučarijo, pa denar za poletni dopust v tujini all inclusive. Seveda, moj otrok bo rabil po končanih počitnicah v šoli napisat spis, kje je bil na počitnicah in nikakor si ne smemo privoščiti, da bi bil revček zafrusrtriran, ko bi njegovi sošolci pisali o Djerbi, Kreti, Kanarskih otokih, on pa bi moral napisati, da je bil pri babici na kmetiji in dvakrat za vikend v Ankaranu…
Povejte, mar ni živeti v današnji družbi že nasilje samo po sebi?
Tile “revčki” iz videospota bodo imeli v življenju morda vsaj kako zadoščenje, kako tolažbo, ko bodo v roke vzeli kitaro in si kaj lepega zabrenkali, ko jim bo hudo… Glasba je čudovit tolažnik in spodbujevalec. Imeli bodo delovne navade, vztrajnost, razvito koordinacijo možgani-roka, kar jim bo v življenju gotovo koristilo. Pa ne glede na to, da so bili v otroštvu “prikrajšani za brezskrbno tekanje po zelenih poljanah” Vsaj slednjega je v današnji civilizaciji vedno manj. Da pa o brezskrbnem tekanju ob vsem kriminalu, ki se dogaja po ulicah, sploh ne govorimo.

To pa je za v bolnico!

Če si dobro prebral-a, sem se poslovil kot “moderator.” Svojo prisotnost sem nadaljeval kot vsak drug komentator in diskutant. Tako pa zdaj odhajam za muckom in Volčjakom, a ne v bolnico, kamor me pošiljaš, tako kot so vedno pošiljali tiste, ki so bili drugačni.

Tvoja prisotnost je resnično moteča in ne nadaljuješ kot vsak drug komentator in diskusant, bolj kot najedator.

Felix, jaz se strinjam s tabo, to je nasilje nad otroci !

Ali je nasilje če se otrok nauči nekaj lepega, mislim da ne. Nasilje je če se uči prevlade nad drugim človekom-borilne veščine.

Se absolutno strinjam.

Če je nasilje naučiti otroka igrati kitaro, je potem tudi nasilje vsako jutro obleči ga in peljati v vrtec, ker moram jaz v službo za 12 ur. Ker je seveda več kot 8 ur imeti otroka v vrtcu, zopet nasilje, najamem varuško, ki gre mojega otroka iskat v vrtec in ga ima, dokler se jaz ne privlečem iz pisarne, ga dvignem in peljem domov. Ker je ura že 7 zvečer, hitro pojemo eno “halo pizzo”, ker seveda niso stene kuhale medtem ko nas ni bilo doma. In ker mora vsak normalen otrok biti v postelji najkasneje ob 8.00, otroka nemudoma skopam in vtaknem v posteljo.

Mar ni to nasilje nad otroci? Prikrajšujemo jih za našo družbo, ker moramo biti po cele dneve, popoldneve po službah, namesto da bi dali svoj čas in pozornost otrokom? Kaj pa vse te risanke, ki se vrtijo po televiziji, Bakugani, Winxice, ali ni to tudi nasilje?

New Report

Close