Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Razlaga izvida – magnetna resonanca

Razlaga izvida – magnetna resonanca

Spoštovani,

moj stric ima zelo hude glavobole že kakšni 2 leti. Star je 54 let. Sedaj so mu končno naredili magnetno resonanco glave, ki je pokazala naslednje:

Nekoliko širši subarahnoidalni likvorski prostori girusnih brazd kot posledica cerebralne in tudi cerebelarne atrofije. Levi stranski ventrikel je v komparaciji z desnim nekoliko širši najverjetneje vsled atrofičnih sprememb, ki so močneje izražene levo. V ostalen na sekvencah T1, T2 ter transverzalnih in sagitalnih prerezih intrakranialno ni zanesljivih patoloških sprememb.

Torej, kaj je z njim narobe, je to sploh vzrok glavobolov in ali se da kako pomagati? Res lepo prosim za obrazložitev, ker bo očitno na ponovni pregled pri nevrologu moral čakati še kar nekaj časa, sploh pa sedaj ko prihaja 1. september :(((

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

To glavobolov ne pojasni, oz. izključen je tumor, ki bi jih povzročal. Kako pa izgleda glavobol? Ali so to napadi, ali stalno boli? Ali imajo zdraivla kkašen učinek? Je mogoče depresiven?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

vljudno bi prosil za razlago sledečega izvida, ki sem ga prejel skupaj s slikami glave iz MR:

“Nekoliko širši subarahnoidalni likvorski prostori girusnih brazd kot posledica začetne možganske atrofije.
V ostalem na sekvencah T1, T2 in FLAIR ter transverzalnih in sagitalnih prerezih intrakranialno ni zanesljivih patoloških sprememb.”

Lepo prosim, če mi lahko kdo pove, kaj to pomeni, naj me skrbi, kako se zdravi itd.

Naj povem, da imam redne glavobole že vrsto let, ali je postavljena diagnoza vzrok glavobolom ali so vzroki za glavobole drugje?

HVALA za odgovor !

Lp,

David H.

Spoštovani!

Ta izvid galvobolov ne pojasni. Zmanjšanje možganovine se lahko odrazi pri motnjah spomina. Kako pa izgledajo glavoboli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Objava čaka odobritev

New Report

Close