Najdi forum

hrana ki pomirja?

Brala sem že, da določena hrana pomirja. Zanima pa me vpliv hrane tudi na anksioznost, tesnobo in paniko. Koliko tudi dejansko pomaga na izločanje serotonima in če so bile narejene kake raziskave na tem področju. V eni knjigi naravno zdravljenje sem prebrala, da se priporoča proti depresiji enotedenska kura s slivami (200 gr.) Ker je ravno obdobje sliv sem se včeraj tega lotila, na rezultat še moram počakati. Prav tako sem začela jesti ovsene kosmiče. Ugodno naj bi vplival tudi kvas, čeprav tega ne jem. Sam me mika tudi to, ker bi res rada da bi to razrešila tudi na naraven način in ne samo s tabletami (te normalno redno jemljem). A moraš verjeti v to da pomaga, ali tudi dejansko pomaga okrepiti sistem.
Zanimajo pa me tudi vaše izkušnje, če je kateremu od vaših pacientov, če je kateri poskusu spremeniti prehrano, tudi dejansko to kaj pomagalo.
Sej vem, da slive ne morejo škodit, prav tako so tudi kosmiči zdravi, samo ali majo res tudi zdravilne učinke?

Spoštovana Tina,
žal o pomirjevalnem delovanju sliv v literaturi nisem našel ničesar, pač pa velja kot antidepresivna hrana s serotonergičnim učinkom ajda v vseh oblikah, grozdje, orehi, zelena in modra riba.Klinično dokazan serotonergik je šentjanževka.Za vzdrževanje dobrega razpoloženja potem ko je to doseženo,poleg mešane prehrane priporočamo predvsem redno in izdatno gibanje, smiselno izrabo prostega časa in zadrževanje v komunikativni,sproščeni družbi.Če je depresija resna, bo treba poseči po zdravilih vsaj za toliko časa da se čustveno nihanje izgubi pretirano amplitudo.

Mene pa zanima kako na kakšen način se pripravi šentjanževka??
Ali je to kot čaj, olje ali kako se naj bi jo jemalo za izločanje serotonina?
Ali se kupi v vsaki lekarni ali samo v domači?

Hvala za odgovor!

Spoštovana Minka,
šentjanževka se pripravi kot čaj ( blag!), sicer pa njen ekstrakt vsebuje pripravek Deprim.

New Report

Close