Najdi forum

PREGANJAN MUC

Našega mucka starega 4 mesece,sosedov odrasel muc preganja. Pride pred našo hišo in ga lovi,enkrat ga je že ugriznil.Zdaj hodim z muco jaz ven,ker je rad zunaj in tudi na wc hodi ven. Povejte mi ali je to res,da ko bo naš muc kastriran,da ga bo pustil pri miru.Ma kera idejo kaj naj naredim.

V skladu z zakonom imej žival pod nadzorom, pa bo vse v redu. Isto zahtevaj od sosedov.

YO+,Kako to misliš zahtevat od sosedov.Ne upam pustit mucko samo,zato hodim znjo.Ampak rada bi ji zagotovila mir, ne pa ,da si ne upa sama ven.Na svojem gruntu bi se muca mogla počutit varna.

Imate možnost ograditi vrt tako, da bo vaš maček lahko varno zunaj, ne da pobegne na cesto ali k sosedom, po drugi strani pa tuji mački ne bodo mogli na vaše dvorišče?

A mi lahko katera pove,ko bo naš muc kastriran,da ga bo sosedov muc pustil pri miru.Ogradit nemorem,ker nimam denarja.Maček pa mu ne da mira.

Jaz sem imela muco, ko sem jo dala sterilizirat, so jo mački pustili pri miru. Tako da verjetno bodo tudi tvojega mucka.

Glede na to da gre za mladiča, ne verjamem, da bo kastracija 100% rešila problem. Sosedov maček ima svoj teritorij na vašem dvorišču in vaš maček je zanj pač vsiljivec, ki se je tam pojavil.

Imejte mačka zunaj pod nadzorom, tako boste preprečili, da bi ga na vašem dvorišču napadali drugi mački, hkrati pa boste preprečili, da bo vaš maček hodil na tuja dvorišča, kjer bo prihajal v spore z ostalimi mački in ga bodo preganjali lastniti teh površin.

unega drugega mecka ene parkrat naženi vstran mogoče bo potem nehal k vam hodit.

Našega je tudi en muc preganjal, stisnil ga je čisto ob vhod, tako da je imel 2 m prostora za hodit. Potem ga je stražil in če je naš prestopil to mejo, je vreščal in ga tepel… Ampak se mi ni zdelo hudo, nikoli ga ni pregrobo. Potem se je pa naš začel postavljat zase in sem videla parkrat, kako sta se tepla in kako je naš postajal vedno bolj dominanten. Zdaj pa je itak glavni. Je le njegovo dvorišče to in ostali mački so se morali sprijazniti. Ampak ker so vsi kastrirani, to niso pravi divji mačji pretepi do krvi… Ko sem jih tako opazovala, sem videla, da ne gre le za dominanco preko nasilja, ampak predvsem spretnosti. En pred drugim se važijo, kdo spleza višje in podobne trike.
Tako da sem sigurna, da se bo vaš muc naučil postaviti zase in bo sosedovemu pokazal, da je to njegov teritorij.
Saj ne vem, morda pa naš isto sosedovega mladička straši, hahaha.

Včeraj se je spet slišalo mjavkanje ,praskanje,pihanje.Grem pogledat in vidim našega muca pri sosedih.Rekla sem mu o.k. sam hodiš po klafute.Čez kakšno uro me kliče soseda in me nadere naj svojga zmešanga mačka odpeljem,ker njen,da šepa.Kaj naj pa zdaj,ga zaprem notri.Jaz mislim,da bi bilo mogoče dobro ,da ju pustimo pa naj se zmenita sama.nasvet prosim

Saj zdaj bo verjetno mir, je pokazal, da njega ne bo nihče podil :)) Pravega mačjega frajerja imaš!

ti kar sosedi vso zgodbo povej da je njen maček kriv ker je prvi začel ubogi mački

In kaj ima tvoj maček delat pri sosedih?
Nehajte posiljevat druge s svojimi živalmi.
Jaz bi ti račun od veterinarja prinesla, pa še kaj zraven.

YO TI SI ENA BUTARA,DA SE TOK RAZBURJAŠ ZARADI TEGA.

YO je ena uboga zagrenjena oseba, ki vidi okrog sebe same sovražnike. Sprašujem se, kako prenaša ptiče, da kakajo po njenem vrtu, če ga seveda sploh ima.
Ne vem zakaj imam občutek, da čepi v bloku, potem pa ne prenese tistih, ki imajo vrt in se njihove živalce lahko sprehajajo po zeleni travici he he he

Sam res,kaj je z yo.A rabiš pomoč,vedno si jezna,kot,da rabiš kreg.Smiliš se mi brez heca

Ja, no, to je stvar gledanja. Prej bi morali torej sosedi povedati, kakšnega frajerja ima ona, da buta xsenjinega mladiča na tujem dvorišču.

Dvomim, da se bo to sedaj končalo in bosta mačka živel v sožitju. Prej lahko avtorica pričakuje, da bo v prihodnosti dala kar nekaj denarja za saniranje raznih pretepaških poškodb (ki se znajo grdo zagnojiti), sosedje pa bodo grdo preganjali njenega mačka s svojega dvorišča.

Mene pa zanima, zakaj je vsem logično, da se avtorici te teme zdi problem, da tuj maček hodi njenega tolčt na njeno dvorišče, ko se pa zgodi obratno(in njen maček celo poškoduje sosedovega in to na tujem dvorišču) pa to ni problem, ali kako?

(In ne, nimam problemov s kakšnim vrtnim mankom pred svojim bivališčem :P)

jA JE problem,zato tudi sprašujem ali naj ju pustim,da se sama zmenita .Soseda je predlagala,da bi jaz prišla s svojim mucom k njej,da bi se mačka spoznala in povohala.A je to pametno .Priznam,da sem bila čist mal vesela,da se Pino ne pusti zaj….,če se že jaz.

xsenija007, je sosedin maček kastriran?

New Report

Close