Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija klop, vročina in AB

klop, vročina in AB

Pozdravljeni!

Kot že pred časom sem spet v dvomih glede dajanja AB. Sin, star 3 leta je pred 1 tednom dobil klopa. Danes je imel visoko vročino in tožil, da ga boli trebušček. Poleg tega je tudi smrkav. Dan je pretežno prespal in preležal z vročino tudi nad 39. Zaradi tistega klopa, smo ga peljali k zdravnici, ki spet ni bila naša, ampak tista, pri kateri pogosto dobimo AB. Glede na izvide krvi, naj bi imel angino, na kar je sumila tudi zaradi obloženega grla. Ni pa vzela brisa (tega pri nas še nisem doživela). Žal nisem videla izvidov, vem le, da je imel levkocitov 20. Ko je prišel domov je bil že nekoliko boljši, sedaj pa mislim, da je že povsem brez vročine. Žal pa mu je mož že dal prvi odmerek AB.
Zdi se mi zelo čudno, da bi pri angini vročina takole padla brez kakršnih koli zdravil, ali je tudi to možno.

Ali mislite, da je možno, da je spet dobil AB prehitro in ali lahko prenehamo z jemanjem brez škode?

Kaj bi se zgodilo v primeru, da je šlo le za prvo fazo klopnega meningitisa, on pa bi jedel AB zaradi domnevne angine?

Res sem jezna, še najbolj nase, ker nisem pravočasno preprečila, da bi mož dal AB. Če bi počakali kakšen dan, bi bilo malo bolj jasno.

Malo je verjetno, da bi pri angini vročina padla tako hitro ali po prvem odmerku.
Glede na to, da je po piku minil en teden, bi seveda v obzir lahko prišel tudi klopni meningitis. V tem primeru bo otrok kakšen dan ali dva boljši, potem pa se bo pojavil izrazit glavobol, lahko bruhanje, zaspanost, fotofobija (moti svetloba), trd vrat.
Antibiotik ne bo vplival na potek morebitnega klopnega meningitisa.
Jaz bi ga še opazovala.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ker je malemu vročina zvečer spet narasla nad 38 je dobil AB po urniku. Danes zjutraj pa toži nad bolečinam v trebuhu. Vročino ima, vendar le nekaj nad 37. Saj sem poskusila dobiti kakšen nasvet v našem ZD, a ni trenutno nobenega zdravnika na voljo.
Prosim za vaš nasvet, kaj storiti. Naj dobiva AB po urniku? Naj gremo v ZD čakati, da pride končno kakšen zdravnik (splošni)? Naj čakamo kaj bo?

Stokrat hvala, sicer pa sem precej jezna, ker ne morem do ustreznih informacij pri nas.

Lp
TiaSara

Najbolj varno je, da antiibotik dajete kot je predpisano in da greste v ponedeljek ponovno na pregled, če bo imel še vedno bolečine.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala!!!

Pozdravljeni!

Spet mi. Naše zdravnice še vedno ni, sedaj pa imam težav z mlajšo deklico – 9 mesečnico. Zbolela je podobno kot veliki. Ta je bil potem po parih dozah AB in dobrem spancu dober – tudi glede trebuška ni več stokal. Mala pa je imela vročino nad 38 nekje od sobote popoldne pa do danes ponoči. Proti jutru pa ji je vročina čisto padla, sedaj pa ji spet narašča – vendar zaenkrat ni več kot 37.4. Glede na to, da je imel taveliki diagnozo angina, ne vem, ali moram malo vseeno peljati k zdravniku? Glede na to, da se obrača na boljše verjetno ni potrebno, ali pač? Res ne bi rada, da bi še ona dobila AB, ker ga zelo slabo prenaša. Že tako imamo težave s prebavo…

Saj bi vprašala v ZD, ampak pri nadomestni zdravnici nam vedno naročijo, naj se pridemo pokazat, potem pa po hitrem postopki AB, tako da nam ostanete samo vi.

Lep pozdrav (pri nas bi moral biti že počitniški, pa ni niti vreme niti zdravje prav nič počitniško)

Ker ni niti pri starejšem otroku angina potrjena, je težko reči, ali ima deklico angino ali ne. Če je vročina nizka in se jutri ne bo pojavila več, lahko čakate.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni spet!

Naša pupa je včeraj ponoči še imela vročino, čez dan pa največ 37.2. Do večera je tudi to minilo in ponoči ni bilo vročine. Danes je izgledalo vse O.K., razen občasnega kašlja in smrklja iz noska, sedaj popoldne pa ima spet malenkost povišano temperaturo – 37.0. Ji pa trenutno izraščata dva zobka – eden je že na pol zunaj.
Mislite, da je ta temperatura lahko posledica zobkov, ali naj se gremo vseeno pokazati?

Vročina ni posledica izraščanja zob, pač pa prehladne viroze, ki jo opisujete (smrkanje, kašelj). V dnevu, dveh bo minilo. Čistite nosek s fiziološko, opazujte, če bo vročina narasla čez 2-3 dni, pojdite na predgled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Mene je predvsem strah, da ne bi šlo za angino. Saj drugače smo takih smrkanj že od tavečjega navajeni in zaradi tega ne zganjamo panike, ker pa se vse skupaj sedaj vleče že od sobote pa ne vem. Sem mislila, da je že mimo, pa se kar ne neha povsem. V petek gremo pa na dopust (upam).

Tega ne morem ne potrditi ne ovreči, saj tudi pri večjem angina ni bila potrjena (kar bi npr. večalo verjetnost za angino). Drugega kot to, da greste do zdravnika, ki bo (vsaj v Lj.) vzel bris, ni storiti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close