Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kronično vnetje grla

Kronično vnetje grla

Že več kot 10 let imam probleme z vnetim grlom. Baje gre za kronično vnetje grla. Zanima pa me, če je možno, da bi vnetje grla povzročala okužba z gonorejo v ustih? Oz. če bi imel takšno okužbo ali bi ta bila lahko lokalizirana samo na grlo in ne povzročala težav npr. v genitalnem področju, kot je sicer tipično za to okužbo. Bi bila lahko še kakšna druga okužba krivec za vnetje grla in bila atipične narave?
V teh letih sem prebolel 1x tudi večje vnetje grla in celo srednjega ušesa. Od tedaj mi poka v ušesih pri požiranju, spremembi obrazne mimike itd. Kaj je lahko vzrok za pokanje v ušesih in kako se lahko odpravi?

Spoštovani!

Kronično vnetje žrela-grla je ponavadi posledica dolgočasnega draženja sluznice (možno je tudi z mikrobami, vendar je ponavadi to draženje zaradi kemijskih, fizičnih … draži – ma primer mrzle, gazirane pijače, kajenje, mrzli, suh zrak, dihank+je skozi usta, želodčna kislina…) da je vzrok gonoreja, je zelo mal verjetna.
Pri spremenjeni sluznici zgornjih dihal je zelo pogosto tudi slabše prwezračevanje ušes skozi Evstahijevo cev, pa nam takrat poka po ušesih. Čim več dihati skozi nos, redno čistiti nos, ev. pršila za nos (odvisno od stanja nosne sluznice).

LP drIB.

New Report

Close