Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Re: PRETRGANA SPREDNJA KRIŽNA VEZ

Re: PRETRGANA SPREDNJA KRIŽNA VEZ

Gospod Pilih hvala za odgovore!
Operater me je naročil na pregled čez slaba dva meseca in predlagal, da če se stanje ne popravi, ponovni artroskopski pregled. Koleno mi sedaj ne oteka – saj je tudi nisem obremenjeval. Sem pa začel obiskovati fitnes in po dveh začetnih obiskih (začel sem previdno – malo uteži) me sicer koleno rahlo boli zateklo pa ni.
Zakaj sprednja križna vez nekoliko popušča (saj je nova), je to pričakovano?
Se meniskus ne da nadomestiti?
Hvala še enkrat.
Bogdan

Spoštovani,

nove sprednje križne vezi običajno niso čisto enakovredne tistim, s katerimi se rodimo. Za uspeh zdravljenja običajno štejemo, če je razlika v pomiku golenice navspred v primerjavi z zdravim kolenom do 3 mm.

Meniskus se da nodomestiti (iz umrlega človeka, umetni meniskus), vendar rezultati zdravljenja še niso takšni, da bi upravičevali široko uporabo.

Lep pozdrav,
IZtok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close