Najdi forum

brezposelna-nosečnost

Mene pa zanima sledeče.
Sem brezposelna že dalj časa,sedaj pa sem noseča in enkrat poleti bom rodila.Sedaj pa me zanima ali mi pripada porodniška 12 mesecev ali manj?
Oziroma koliko časa bom dobivala nadomestilo iz csd?

Najlepša hvala.

“Dalj časa” je precej nedoločen pojem. Nadomestilo vam pripada, če ste v zadnjih treh letih bili zaposleni vsaj 12 mesecev. Sicer pa boste 12 mesecev namesto nadomestila prejemali starševski dodatek v višini dobrih 175 EUR.

Sem brezposelna nosečnica,do 7.1.2008 sem na zavodu še dobivala preostali del nadomestila plače in imam prvič po enajstih letih prekinjeno delovno dobo.Zanima me ali me porodniška pripada v celoti kot normalno zaposlene ali ne.
zelo bom hvaležna za odgovor

Ob nastopu porodniškega dopusta ne boste zaposleni, zato ne boste imeli nadomestila v višini povprečja vaših plač v zadnjih 12 mesecih. Vaše nadomestilo bo znašalo 110% minimalne plače (ta je trenutno približno 580 EUR bruto).

Hvala za odgovor, vendar bi prosila da mi bolj natančno razložite kaj pomeni 110% minimalne plače, ali me potemtakem pripada samo starševski dodatek.
Še enkrat hvala

Če znaša minimalna plača 580 EUR bruto, je 110% minimalne plače 639 EUR bruto. Da izračunate dejansko izplačilo, je treba od tega odšteti 22,1% prispevkov (141EUR). Ostane 489EUR. Od tega je treba odšteti še akontacijo dohodnine (približno 38 EUR ali manj, če uveljavljate olajšavo za otroka). Ostane približno 450 EUR.

Zdravo!
Tudi jaz imam vprašanje.
Do januarja sem dobivala DSP kot mamica študentka. Letnika nisem izdelala, zato letos pavziram. Sedaj se bodo na CSD odločili ali mi še pripada DSP ali me bodo dali na Zavod za zaposlovanje. Ker sva s partnerjem načrtovala še enega otročka me zanima, ali mi v primeru nosečnsti in prijavi na Zavod pripada starševski dodatek ali kaj drugega? Redno zaposlena ša nisem bila.

Hvala za odgovor.

Živijo,

mene zanima naslednje,….
sem trenutno brezposelna noseča en mesec in prijavljena na zavodu, zavod mi traja do šestega meseca,…kaj bom potem sploh še dobijala kakšno denarno pomoč al ne,…
hvala za odgovor

ArČa,
kot brezposelni osebi prijavljeni na Zavodu vam po rojstvu otroka eno leto pripada starševski dodatek.
V času nosečnosti je možnost socialne pomoči gotovo odvisna od skupnih dohodkov družine in morda še česa (to vam bodo razložili na CSD).

Nely,
ko se vam izteče pravica do nadomestila za čas brezposelnosti, se na CSD pozanimajte gled možnosti pomoči.
Če ste bili v zadnjih treh letih zaposleni vsaj 12 mesecev, boste v prvem letu otrokovega življenja upravičeni do nadomestila v višini 55% minimalne plače plus dodatna 2% minimalne plače za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih, skupaj največ 110% minimalne plače.
Če v zadnjih treh letih ne bi bili zaposleni vsaj 12 mesecev, bi prejemali starševski dodatek.

Lepo pozdravljeni!

Jaz sem sedaj noseča 18 tednov, predviden rok poroda imam 19.10.2009 in sem v takšni situaciji.

Do lani decembra 08, sem bila neprekinjeno zaposlena 21 mesecev in 9 dni. Nato sem imela prekinitev delovnega razmerja od 22.12.08 do 1.4.2009 in nisem prejemala denarnega nadomestila z zavoda za zaposlovanje.
Nato sem se zopet zaposlila samo za en mesec, torej april 2009. Sedaj koriistim mesec dni bolniške ( do 30.5.), ker mi pogodba ni bila podaljašana.
Z 31.5.09 se bom prijavila na zavod za zaposlovanje in tam bom do 30.8.09 prejemala denarno nadomestilo ( 3 mesece).
Torej bom pred nastopom v porodniško, ki naj bi nastopila 21.9.2009, tri tedne brezposelna.

Kaj to pomeni za moje starševsko varstvo in porodiško?
Ali se mi bo računala po višini zadnjih 12 dohodkov, ker bom imela v zadnjih treh letih 25 mesecv delovne dobe?
Ali se mi bolje splača nekega s.p. prositi da me zaposli za mesec dni, torej za september ko bom nastoplana na porodniško?

Lepo prosim za vašo pomoč.

LP; Daliborka

Če boste v času nastopa porodniškega dopusta brez zaposlitve, se vam bo nadomestilo izračunalo po formuli 55% minimalne plače plus 2% minimalne plače za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih, vendar skupaj ne več kot 110% minimalne plače.

Če boste zaposleni, se vam bo upoštevalo povprečje zadnjih 12 plač (za mesec brez zaposlitve se upošteva 55% minimalne plače, za mesece na zavodu se upošteva osnova, od katere se vam izračuna nadomestilo za čas brezposelnosti).

Kaj je za vas boljše, si izračunajte sami. Upoštevajte stroške navidezne zaposlitve pri kakšnem SP.

Konec septembra bom diplomirala in mi bo potekel status študenta. Stara sem 25 let in sem v četrtem mesecu nosečnosti. Bojim se, da ne bom našla zaposliteve. Zanima me, do kakšne finančne pomoči sem upravičena.

brezposelna noseča
SANDRA
Pozdravljeni zanima me šest mesecev sem prejemala od borze denarno nadomestilo sedaj mi je poteklo in ne prijemam ničesar več.
IMAM izven zakonskega partnerja ter 4.letno hčer sedaj sem pa še noseča rada bi vedela če mi pripada kakšna denarna pomoč?

Po porodu vam bo pripadal starševski dodatek.
Kaj vam pripada zdaj, pa je zelo odvisno od več okoliščin. Ali živite z očetom otroka, kakšni so njegovi dohodki…?

pozdravljeni,,

noseča sem šest mesecev, prijavljena sem na zavodu in prejemam denarno pomoč, delovne dobe imam samo en mesec, živim v svojem gospodinjstvu v hiši staršev in bom samohranilka

zanima me katero denarno pomoč lahko pričakjujem po rojstvu??? in približno koliko????

za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem

Dobili boste starševski dodatek v višini 193 EUR in otroški dodatek v višini 112 EUR. Ali lahko ob tem dobite še kakšno socialno pomoč, ne vem. Vprašajte na CSD.

pozdravljeni

zaposlena bom 12 mesecev (to je tudi vsa moja dosedanja delovna doba) in potem verjetno ne več

do katerih in kolikšnih denarnih sredstev sem upravičena, v kolikor prihodnje leto rodim kot brezposelna (živim z možem v gospodinjstvu z mojo družino)

kolikor sem lahko sama izračunala:

(0,55 + 0,02 × 12) × 580 € = 458 € (79 % od minimalne bruto plače)

458 € – (458 € × 0,221) = 356 € (odštetih 22,1 % prispevkov)

356 € – 38 € = 318 € (odšteta akontacija dohodnine)

ali je to prav?

kako je potem s starševskim dodatkom in otroškim dodatkom; ju prejmem ali ne in v primeru, da jih, kaj nanju vpliva (življenje z možem, njegova finančna sredstva (700 € neto) ipd.?)

hvala za odgovor

Trenutno je minimalna plača 597,43 EUR bruto.
Če znaša mesečni bruto dohodek manj kot 713,11 EUR, je splošna davčna olajšava enaka 426,11 EUR. To pomeni, da ne plačate nič dohodnine.

Sicer pa je vaš izračun pravilen.
Z navedenimi popravki bil rezultat 367,66 EUR.

Upam,da na CSD ne računajo še kako drugače.

V primeru nadomestila ne dobite starševskega dodatka (nadomestilo je tako ali tako višje).

Pri določitvi otroškega dodatka se upoštevajo vaši in moževi dohodki iz preteklega leta. Na podlagi teh dohodkov si lahko na spletni strani http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOT.asp naredite informativni izračun.

pozdravljeni.
sem študentka, noseča, letos pavziram 3 letnik (vendar hodim normalno na predavanja za 4., zato, da bom fertik s predavanji, ko se otrok rodi). vpisana sem na izobraževanje za odrasle (da lahko delam). septembra (ko bom že rodila), bom vpisana redno v 4.letnik. kaj mi pripada? mož je zaposlen. malce sem zmedena, ne vem, kam naj se obrnem. najlepša hvala!

Tule je vprašanje, kaj pomeni: “da lahko delate”. Ali ste zaposleni (v delovnem razmerju)?

Če ste zaposleni in boste imeli pred porodom več kot 12 mesecev delovne dobe, boste lahko dobili nadomestilo v višini 55% minimalne plače plus 2% minimalne plače za vsak mesec, ko ste v zadnjih treh letih bili zaposleni.

Če niste zaposleni, boste lahko dobili starševski dodatek (malo manj kot 200 EUR). Prejemali ga boste eno leto.

Za otroka boste dobili še otroški dodatek. Pri izračunu se bodo upoštevali tudi moževi dohodki.

New Report

Close