Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Hemeroidi – laneno seme, kako?

Hemeroidi – laneno seme, kako?

Imam notranje hemeroide, danes me zelo boli pod trtico, trebuh imam napet, prebava zelo slaba.Kupila sem laneno seme, ki pa je uvoz iz Nemčije zraven ni navodil v slov.Ali katera ve kako se laneno seme pripravi za odvajanje?
1000x hvala!

Jaz sem si ga zmlela v kavnem mlinčku in zamešala eno žlico med jogurt :((((

Jasna

Zlatka, imela sem notranje in zunanje hemeroide in operativni poseg. Čez cca 3 leta so se hemeroidi ponovili. Pa zasledim na tem forumu nekaj “reklam za zeliščne izdelke”, ne bom jih imenovala, da se ne bi katera razubrjala zaradi reklame, svetujem ti, da pobrskaš stare poste na temo hemeroidi in poskušaš s temi kremami pa olji, pa intimnimi geli, meni so zelo kristili.

LP

Lastnosti in delovanje Laneno seme vsebuje v svoji lupini sluzi, ki delujejo odvajalno. V črevesju vežejo vodo in nabrekajo, blato se zmehča, poveča se njegov volumen, to pa pospeši gibanje črevesja in odvajanje blata.
Poleg odvajalnega učinka delujejo sluzi na sluznico prebavil tudi zaščitno.

Za kaj se zdravilni čaj uporablja Uživanje lanenega semena svetujemo pri zaprtju; zaradi neškodljivosti ga lahko uporabljate tudi pri kroničnem zaprtju.
Pomaga tudi pri vnetju želodčne ali črevesne sluznice in sindromu razdražljivega debelega črevesa
Zunanje uporabljamo laneno seme pri bolečih vnetjih kože.

KAJ MORATE VEDETI, PREDEN UPORABITE ZDRAVILNI ČAJ
V katerih primerih ne smete uporabljati zdravilnega čaja Ne uporabljajte lanenega semena pri zapori črevesja, trebušni bolečini kateregakoli izvora (npr. vnetje slepiča).

Previdnostni ukrepi in opozorila Pri notranji uporabi lanenih semen pazite, da sočasno zaužijete dovolj tekočine (vsaj 10-kratna količina!), ker v nasprotnem primeru lahko pride do zapore črevesja.
Ob pojavu trebušne bolečine ali v primeru, ko ni odziva v 48-ih urah po zaužitju semen, prenehajte z uporabo in se posvetujte z zdravnikom!
Osebe s preveliko telesno maso naj zaužijejo semena cela in ne zmečkana – vzrok je visoka energijska vrednost semen (pb. 470 kcal/100 g).
Ob kroničnem zaprtju se posvetujte se z zdravnikom ali farmacevtom o spremembi prehrane, telesne aktivnosti in drugih ukrepih za odpravljanje zaprtja.

Nosečnost in dojenje Posvetujte se z zdravnikom ali farmacevtom, preden vzamete katerokoli zdravilo.

KAKO UPORABLJATI ZDRAVILNI ČAJ
Pri zaprtju vzemite polovico do eno veliko žlico celih ali sveže zmečkanih lanenih semen s kozarcem vode dvakrat do trikrat dnevno. Zaradi postopnega nastopa odvajalnega učinka, ki se običajno pojavi 18-24 ur po zaužitju, svetujemo vsaj 2 do 3-dnevno uživanje lanenih semen.
Pri vnetju želodčne ali črevesne sluznice uporabite enako količino celih semen, ki jih pustite nabrekati 20-30 minut v ca. 150 ml hladne vode.
Otroci, stari 6-12 let, naj vzamejo polovični odmerek za odrasle, otrokom mlajšim od 6 let pa dajte laneno seme le po posvetu z zdravnikom.
Pri kožnih vnetjih pripravite toplo oblogo: 3 do 5 velikih žlic zmečkanih ali uprašenih semen nanesete na gazo, prelijete s toplo vodo (ne prevročo!) in položite na prizadeti predel kože.

MOŽNI NEŽELENI UČINKI
Stranski učinki niso znani. Če opazite katerikoli neželen učinek, obvestite svojega zdravnika ali farmacevta.

SHRANJEVANJE IN ROK UPORABNOSTI
Zdravilo shranjujte nedosegljivo otrokom!
Shranjujte na suhem mestu, pri temperaturi do 25°C!
Zdravilnega čaja ne smete uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti, ki je naveden na ovojnini.

NAČIN IZDAJANJA ZDRAVILA
Zdravilni čaj se izdaja brez recepta v lekarnah.

Pozdravček!!

Poskusi z Apifitom, ki ga dobiš v lekarni. Meni ga je predlagala zdravnica in moram reči, da je pomagalo. lažje sem šla na blato.

Lp,Nani

Zmečkaj seme in ga spij z veliko vode. Če ti to ne bo šlo, ga pomešaj v jogurt. Pomembno pa je, da cel dan piješ veliko vode.

Če imaš cela semena (ne zmleta) potem jih lahko pripraviš takole: (meni je zelooo pomagalo ko sem imela podobne težave kot ti)

Zvečer sem namočila veliko žlico semen v štirih do petih žlicah vode. Vse skupaj sem dala v večjo skodelico. Zjutraj sem notri vmešala en narezan kivi in sadni jogurt LCA (ali pa navadni LCA). Vse skupaj sem zmešala in pojedla. Vem da sem mižala zraven, ker je bilo grdo videti, okusa pa odličnega.

Lp, Ela s

Šele zdajle sem zbrala toliko moči, da se vam vsem zahvalim za vse nasvete.Tako me je bolelo,da sem kar ležala imela sem prave kolike, jemala sem svečke Modulex in spasmex, laneno seme dala enkrat v vodo, enkrat v jogurt,pila sem ogromno kamilčnega čaja, malo mi je že pomagalo, čisto pa še ne. Hvala vsem še enkrat. Izgleda da bom morala na operacijo pa me je najbolj groza pregleda..
Lahko nočko vsem!!

New Report

Close