Najdi forum

Ali lahko 11 mesecniku ponudim sveze jagode ali je se prezgodaj.

Jaz bi še počakala. Naša jih je sicer dobivala od babic, vendar sem zapovedala strogo samo en grižljaj, samo za okus.

Naš je star 15 mesecev, jedel je že jagodne jogurte in skutke, pa vendar je po (eni sami večji) jagodi dobil zelo vneto ritko. Raje še malo počakaj.

Raje še malo počakaj,ker so jagode znane kot eden hujših alergenov.
Ali pa mogoče začni postopoma,če ne sprememb, pač ni alergičen in mu jih lahko daješ

Nam je pediatrinja rekla, da lahko damo pocasi pol jagode, naslednji dan eno in tako naprej. Bomo zaceli tudi nekako pri 11 mesecih.

Meni je patronažna rekla, da če so domače, jih lahko je tudi pred dopolnjenim 1. letom. Vendar je treba postopoma in pa na začetku odstraniti peškice, ki so na jagodi (baje so te najbolj alergene). Jaz komaj čakam na junij, ko bodo pri nas na vrtu jagode.

Maja

Pocakaj!!!

Pa ne toliko zaradi starosti otroka kot zaradi strupov, ki so v zgodnjih jagodah. Vsako leto se veliko pise o tem, koliko strupenih snovi je v zgodnjih jagodah (sama sem zivela zraven enega nasada- VSAK DAN SO SPRICALI). Zato pocakaj na prave vrtne jagode, ki jih lahko kupis na trznici, ki so male in naravno pridelane in ne tiste velike, gojene!!!

Kaja

New Report

Close