Najdi forum

PORODNIŠNICA PTUJ

Pozdravljene!

A ima mogoče katera od vas kašne izkušnje s porodom v ptujski porodnišnici?
Zanima me predvsem zato, ker jo zadnje čase vsi v moji okolici zelo hvalijo in priporočajo bolj koz mariborsko.
Za vsako izkušnjo hvala!

Ursolinka,

jaz sem pred dvema letoma rodila v ptujski porodnišnici in tja ne grem več. Tokrat (čez približno pet tednov) grem v Maribor. Pri meni so porod izvedli totalno nestrokovno (sedaj ne bi o podrobnostih, da ne bi koga strašila) in je otrokovo življenje kar nekaj dni viselo na nitiki. SEveda je bil premeščen na pediatrijo v Maribor in ni bolj groznega občutka, kot je ta, ko ti odpeljejo otroka, pa ne veš, kaj bo z njim. Na srečo je sedaj zdrav in vesel fantek.

Kar se pa tiče kritiziranja MB porodnišnice, pa imam iz prve roke informacije, da gre za pripombe v zvezi z bivanjem na oddelku in ne čez porodne sobe, pa še na oddelku je za vse skupaj krivo pomanjkanje negovalnega osebja. Sama mislim, da bom tistih nekaj dni že preživela na oddelku, samo da bo tokrat moj porod obravnavan strokovno in ne kot v srednjem veku.

Andi (34 / 4)

Hvala, res mi je pomagalo pri odločitvi.

lp

Tudi jaz sem razočarana nad porodnišnico Ptuj. Bi rekla takole: dokler gre pri porodu vse ok, ni težav, so babice malo prijazne in to je to. Ko se pa zalomi, pa pogosto manjka strokovnosti oz. pripravljnosti vse narediti. Seveda odvisno od zdravnika, ki je takrat v službi.

Najbolj jim zamerim, ampak res zamerim, da morajo ženske v Ptujski bolnišnici abrazijo – čiščenje maternice, prenašati brez narkoze. Tega pa ni v nobeni porodnišnici že desetletja. To je nezaslišano.

V drugih porodnišnicah se stvari počasi obračajo na bolje, osebje se uči, spreminja navade, ne vem kaj je s Ptujem, da se kljub pomoči, priporočilom, ne spremenijo za odstotek.

Upam, da bo ta post bral kdo od osebja, predvsem zdravnikov.

V Mariboru so zelo strokovno in tudi človeško korektno ravnali pri mojem porodu. Pa še prijazna je bila večina osebja.

Jaz sem na Ptuju rodila l.2001 in sem bila zelo navdušena, saj je porod in obdobje po porodu potekalo normalno.
Prvič se mi je pa porodnišnica zamerila, ko sem bila junija 2004 poslana na abrazijo v 10. tednu nosečnosti, zaradi odmrtja ploda. Seveda, so mi splav opravili, brez narkoze in ves postopek in bolečine sem morala prestajati budna. Tega res nikomur ne privoščim, saj sem zaradi posega, kar nekaj časa rabila, da sem se izvlekla iz depresije.
Sedaj sem noseča 21. tednov in rodila bom v Mariboru.

lp

New Report

Close