Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje oktober – trebuščki

oktober – trebuščki

Evo malo za hec.. si kaj merite trebuščke in koliko so veliki 🙂
Meni je edino malo žal, da ne vem kakšen je bil pred nosečnostjo.. Sedaj je 95 cm 🙂

31 4/7 tednov

Sem komaj našla šiviljski meter….92 cm(((-: 31 2/7 t.
Niki5, jaz pa sem mislila, da imam ogrooomen trebuh(-:
Veš, da se sploh ne spomnim več tistega filinga, kako je imeti srčkan raven trebušček…

Sicer septemberka, a sem kupila meter v ta namen. V 36 t 92 cm., moj bušl se mi zdi velik :-).

Jaz sem ravno prišla iz pregleda in mi je sestra rekla, da bi me kar poslala rodit, ni mogla verjet da imam še 2 meseca pred samo. Trebuh in prsi imam ogromne 🙂 kaj šele bo… pa še manjše postave sem…

Niki5, hvala enako(-:
No, pri meni je opazno zato, ker sem bila prej bolj ‘šlank’, pa tudi nisem ravno pri ‘ta visokih'(:
Zdaj sva pa obe kot dva knedlčka(((-: Krofka(-:
Še katera?

Ojla!

Tudi jaz sem bila danes na pregledu in mi je ginek. delala ultrazvok. Spet sem po dolgem času videla svojo bebico. Tehta 2 kg in že prav težko čakam,da jo bom držala v naročju. Ja, napisala sem JO, ker sem izvedela, da bo punčka.
Sem full vesela, ker sem si jo potihem želela.

Pridobila sem 8,5 kg…trebušček pa meri že 99 cm….Kaj še bo?
Sicer pa se počutim uredu, ne zatekam še nič za enkrat, res pa je, da veliko počivam.
No, takole…mal sem se razpisala…pa še ve kaj poročajte!

Lep dan!
Tejči
33t

Ponovno popravljen seznam…še tri nove!

1.10.
2.10. lanaja (Ptuj) – fantek; Ksenijam(PT)-spol nn; Ines(LJ)-fantek
3.10. ikica (MB) – spol nn; ŠARI – spol nn; Alexa(CE) – spol nn; Zoja-spol nn;
NAJA01
4.10. Mojca(LJ) – fantek
5.10. Mravljica(LJ) – dvojčka:fantek in punčka
6.10. Tejči (Novo mesto) – spol nn
7.10. Margit(LJ) – punčka; S*(LJ) – spol nn; nani(LJ) – spol nn; Mari(NM)-
deklica
8.10.
9.10. Nenka(LJ) – spol nn
10.10. Vesna – spol nn; Nika-punčka Lara
11.10. Nik-a(PO)-fantek
12.10. Sanja1-fantek
13.10.
14.10.
15.10. alenkag (LJ) – spol nn; Kajra-fantek(Jon); lian-fantek Tai
16.10. Niki5(LJ) – fantek; Nesa(LJ)-punčka; tia27-spol nn
17.10. Anny – spol nn; Aly – fantek
18.10. Ani-punčka
19.10. Emi(KP)-fantek; Bouha
20.10. Srečna (Lj)-fantek; najdihojca(LJ)-spol nn
21.10.
22.10.
23.10. Andreja(PO) – spol nn; Sibil(KP,Izola)
24.10. Janica -spol nn; micimici-spol nn; ptiček
25.10. Maji(LJ)-punčka
26.10. Anne-fantek
27.10.
28.10.
29.10. Kaja (LJ)-spol nn; Čeča(LJ)-spol nn; Dada26(KP)-spol nn
30.10. Pusy-spol nn; še 1x mami-fantek(PO?)
31.10. Srči(LJ)-spol nn; tanja*

Skupaj:47 oktoberčic

Joj kake suhice ste.
Jaz imam pa 105cm v 34t, teza pa ze +13,5kg. Kaj sele bo 🙂
Uzivajte se te zadnje tedne…potem pa se mogoce srecamo v porodnisnici.
lp Mojca

Moje mnenje je, da te mere niso realne, zato ker smo nekatere suhice z ogrooooomnim trebuhom (moj je 104 cm), nekatere imajo pa več maščobnih oblog okoli bokov oz. pasu pa majhen trebušček, ampak lahko merijo po obsegu enako.

Pozdravček

Mravljica + dvojčki
33 2/7 t.

No mi imamo pa točno 100 cm obsega…pa smo drugače šlang…UPS, pardon……. smo bili šlang, hi, hi….. pridobili 15 kg (le kje so ? – v večini v ritki in stegnih).

Sem pa bila prejšnji teden na samoplačniškem UZ, kjer je bilo ugotovljeno, da je naš otroček težak že 2.2 kg ( pri 30 t 5d) in mi je rekel gin. rekel, naj definitivno upoštevam PDP en teden prej (tako je kazalo po NS, vendar mi ni bil popravljen)…….. Torej bi naj bili danes (neuradno) 32 t 5 d)…….

Lahko noč Aly

Mravljica, sej za to je pa bolj za hec to z merami trebuščka :)) Za kakšno resno primerjanje ne gre

Jaz ga imam bolj v špico, sem sicer manjše postave (163 cm), pred nosečnostjo sem pa tehtala 48 ali 49 kg. Sedaj imam pa ogromna prsa (raje ne povem koliko tehtajo :)) , no pa stegnčka so se tudi malo zalila 😉

No pa da napišem še jaz svoje mere.Sem v 31-tednu,obseg 90 cm,pridobila na teži 5,5 kg.

A slučajno katera nosi nosečniški (medenični) pas? Kakšne so kaj cene?

No, pa da še jaz dam svoje mere: 105 cm – 31 teden! Kar dosti kajne!?
Hčerka pravi, da sem žogica. (Taka malo bolj tečna žogica zadnje čase.)

Jaz sem si nosecniski pas kupila v La Vie za 4000 SIT ze na zacetku – sem ga uporabljala pri teku in pred mesecem za krajse pohode po hribih (zaradi bolecih kolkov in boljsega obcutka), zdaj pa ga uporabljam tudi pri sprehodih na bliznji hrib. Sem zadovoljna z njim – mi da boljsi obcutek opore. Samo pozor! – fizioterapevtka nas je opozorila, da je slika na skatli za pas napacna – propagirajo namrec, da ga nosis pod trebuhom in visoko na kriz, vendar to ni trebusni pas, temvec medenicni in ga moras nositi preko bokov, drugace ti bolecine (npr. v krizu) se poslabsa. Ce pa imas prevelik razmak trebusnih misic (diastazo), pa moras nositi prav za to primeren trebusni pas, ki ti pride preko celega trebuha.

Pozdravcek.

alenkag

Hvala Alenka za informacijo.

Videla sem da so različne velikosti, rada bi poslala partnerja samo ne vem katera velikost je prava. Verjetno je možnost, da ti zamenjajo, če ne ustreza?

niki5,
midve morava biti pa podobne sorte jaz merim v višino isto kot ti in tudi kil sem prej imela enako. Ta teden sem pa že prava bomba, kil imam 62.
Ali pa bolje da rečem da sem podobna pajku, ko se dobro naje.
En sam trebuh me je ostalo pa ena suha južna in ljudje na cesti kar bulijo vame, najbrž se jim zdim strašansko zanimiva…….pa naj uživajo….

Pozdravček

NIKI5 !

Še glede pasu sem pozabila. Glede na tvojo postavo in ker imaš podobne mere kot jaz, je zateprimeren S (small) pas. Jaz imam Medium, ker mi ga je fizioterapevtka predlagala, potem mi je pa še soseda posodila Small in sem ugotovila da se mi Small dosti bolje prilega, tako da ves čas nosim ta manjšega. Lahko se greš pa posvetovati v porodnišnici LJ k fizioterapevtki in ti bo povedala svoje mnenje. Tudi kupiš ga lahko tam za 5000 SIT cca.

No, danes sem svojega poslala v La Vie po pas in sta seveda s prodajalko ugotavljala katero velikost bi potrebovala. In me kliče iz trgovine, da sem ga spravila v neroden položaj, kajti prodajalki je moral razlagati ali je ona močnejša ali podobne postave kot jaz :)))
No in je rekel naj se zmerim čez boke oz pod trebuhom, čez zadnjico. Ugotovila sta, da potrebujem small in ga nimajo 🙁 naj bi ga dobili jutri… upam.. drugače bom šla pa res kar v porodnišnico k fizioterapevtki.

Živjo!

No jaz merim okoli pasu 102, nisem suhica- pridobila sem 10 kg, na UZ so rekli, da je otrokček kar velik za moje tedne.

Lp,
Nenka 32 T.

New Report

Close