Najdi forum

Vročina – zbijanje

Ali je smiselno zbijati otroku (15 mesecev) vročino s svečko, ima 39, če pa je totalno neprizadet (je’, pije, teka, se igra, se smeje…še očk nima motnih, kot je to ponavadi. Ne kašlja, ne čiha, res pa je, da dela dva zobka naenkrat. Svetujte mi!

Po mojem, ne.

Če te ne skrbijo vročinski krči,potem ne.Nikoli pa ne veš kako se bo vročina obnašala.Lahko hitro pade ali pa hitro naraste.Kje pa meriš vročino,pod pazduho,v ritki,ušesku,..?Jaz bi vseeno zbijala,ti se odloči sama!!!!!!!!

Pod pazduho in ni nagnjena k vročinskim krčem. Mogoče še malo počakam, kako se bo vse skupaj odvijalo.

Mislim, da večina staršev vročino zbija prezgodaj. Res je 39 stopinj že dovolj za zbijanje, a, če se otrok ne počuti slabo, je jaz ne bi. Saj navsezadnje zbijamo vročino zato, da se otroku olajša bolečine, neugodje, slabo počutje,…

Ja mogoče poskusi s kopeljo(mlačna voda , nekje 28 stopinj), tako kot hladiš otroka pri vsaki vročini pa boš videla, če ji pade..vse prehitro posegamo po zdravilih.

Imam zgolj pripombo k naninemu postu. Meni so svetovali kopeli pri 37 stopinjah celzija in naj imamo nasega Mihca v vodi dokler voda ne bo imela cca 35 stopinj. Brez zamere, ampak meni se zdi ta varianta bolj “cloveska”, sploh ce ima otrocicek zelo visoko vrocino.

Pozdrav, Ana

se strinjam z veverico – kot je enkrat zapisala Nina P, naša ljuba dežurna zdravnica tukaj gori: če otroka daš v vodo, hladnejšo od 37 st. potem dobijo receptorji ukaz, hladno je, ogrevaj in še bolj ogrejejo telo. dejansko narediš obratno kot si hotela. Nam zelo pomagajo mlačni obkladki, lahko kisovi, na nogah – od gležnja do kolen (a so to meča?, nikoli ne vem)
T.

Oprosti, toda kako veš, da ni nagnjena k vročinskim krčem, to ne moremo trditi za nobenega otroka.
Sicer pa vročinski krč sploh ni pogojen z višino temperature, temveč s tem, kako hitro se le ta dvigne, kajti otroški možgančki so še zelo nerazvit, zato naglega dviga temp. še niso sposobni pravočasno prilagodili. Zaradi tega so vročinski krči le v otroškem obdobju (najpogosteje so od 1 – 2 leta, potem pa se vsako leto možnost za krče zmanjšuje in nekje do 6 leta ta možnost zgine).
Sicer je pa tudi možno, da otrok najprej dobi krč, šele potem pa temperaturo in ravno ta največkrat starše preseneti in prestraši.

Lp

No takole gre to z zbijanje vročine s kopeljo:
Otrok ima vročino 40. V kad natočiš vodo 39,5 stopinj, potem pa počasi dodajaš hladno vodo, mešaš, da se enkomerno hladi.Počasi prideš do 37 stopinj. Vseskupi ne sme trajat več kot 20 min.Tako se počasi ohladi vsa kri in vročina pade.Potem otroka doro obrišeš in zaviješ da mu je toplo.

Hec je v tem, če ga daš z vročino v hladnejšo vodo, se zunanje žile skrčijo, v skrajnem primeru lahko nastopi šok. Pa tudi kri se ni ohladila.

28 stopinj. To je šok za telo. Voda mora imeti 37, kot telo, pol pa ga pusti v vodi, da pade za stopinjo ali dve. Mislim, da tak temperaturni šok lahko škodi!

OBVEZNO zniževanje temp.,ki je presegla 38,0 zaradi vročinskih krčev.Pa ne se hecat s tem,ker ko bodo možgani okvarjeni ni več pomoči..

Ne ni potrebno zbijati, ce se otrok dobro pocuti. Tako bo prej premagal virus, ki domuje trenutno v njemu.
Darja

nad 38,5 smo vedno zbijali, to tudi zdravniki priporočajo.

Ni res, da vsi zdravniki priporočajo zbijanje že pri 38,5. Naša pravi, da se temperaturo zbija, če je višja od 39,5, prej pa le, če je otrok apatičen, brez teka, skratka, če se slabo počuti.
Priporoča pa ničin zbijanja kot ga je opisala Pika.

Če je neprizadeta, potem je jaz ne bi zbijala. Pazi le, da dovolj pije, da ne dehidrira.
Tudi jaz sem pristaš mlačnih kisovih obkladkov na stopala in meča, nato kopeli – voda ne sme biti hladnejša od 37 stopinj in šele nato zdravil.

Pri nas začnemo zbijati vročino pri 39,5-40,čez dan z tuširanjem,ponoči oz.zvečer pa z svečko oz.sirupam.Ko sva bile z mlajšo hčero v bolnici,so mi rekli da brez problema lahko počakam vročino 39.5-40,ker ni nagnjena k vročinskim krčem.

Lp
Andreja

to da je otrok nagnjen k vročinskim krčem ali ne, veš po nekaj vročinah. kako gre gor, kako hitro itd. Pa ne takoj pri 38 zbijati, če je otrok živahen itd. Vročina pomaga telesu boriti se z boleznijo.
T.

Tudi naš malček je imel prejšnji teden temperaturo do 41 .Zato sva bila pri zdravniku in je rekel ,da otroka nujno ohlajat v vodi.Ker nisem natanko vedela kako se to počne sem dobila pri njem knjizico vse o vročini.
Napotki ,kdaj naj začnemo z ukrepi in kako je treba ravnati.Piše ,da je do 38.5 varovalna vročina in ni nevarna,če pa vročina raste pa jo moramo zbijati.
V kad natočimo vodo 36-37 stopinj,nato jo postopoma ohlajamo z dodajanjem hladne vode,dokler ne dosezemo temperature med 29-34 stopinje.Otroka po nekaj minutah vzamemo ven in oblečemo.
Otroku lahko damo tudi mlačne obpladke ,tako ,da ga slečemo in zavijemo za nekaj minut v rjuho, katero smo prej namočili v mlačno vodo in ozeli.To ponovimo 2
do 3 krat.LP Mojca

New Report

Close