Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak dojke (vnetni malignom)- mami

rak dojke (vnetni malignom)- mami

Lepo pozdravljeni!

Mami so v mesecu juniju odkrili rak dojke (lani je imela rak na maternici – ter ginekološko odstranitev – operacijo 🙁 . Stara je 58 let.

v bistvu na izvidu piše vnetni malignom. Kaj pomeni ta izraz, kater stadij naj bi to bil, a je to že fejst hudo????
Prosim, če lahko kdo pojasni, ki ima izkušnje s tem, ker me je res strah, kaj bo z mami.
Za zdravljenje je rekla zdravnica, da ne operirajo, ampak s kemoterapijami, a je to normalno pri tem raku, al kako.
Eno kemoterapijo je že imela. Kdaj pa gredo lasje dol… Sej to je še najmanj, samo, da bi prestala vse to in nato kolikor toliko normalno živela. Pa že lani je trajalo zdravljenje precej časa, zdaj pa človek misli, da gre življenje normalno pot, pa spet…

Prosim, če lahko kdo kaj napiše, ker me res spreletava strah, ko samo pomislim na to zahrbtno bolezen.

hvala

Prirodni flavonoidi poreklom iz biljaka, zaslužuju veliku pažnju zbog njihovog izuzetnog protivtumornog, antioksidantnog i imunomodulatorskog delovanja. Drvo breskve sadrži biološki veoma aktivne fenolne materije. Njegova lekovita svojstva poznata su iz drevnih vremena. U Kini se breskva (Tao-Šenj) poštovala kao simbol dugovečnosti i bila cenjena kao i žen-šen. Postoji legenda po kojoj je Buda dugovečnosti ukrao drvo breskve sa neba.
U narodnoj medicini vodeni ekstrakt iz lišća breskve koristio se u lečenju onkoloških obolenja u poslednjim stadijima tumora, kad operacija više nije bila moguća. Ekstrakt se uspešno koristio u lečenju zloćudnih tumora grla, jezika, dojki, materice, bubrega, organa za varenje, limfoblastne leukoze. Uočene su remisije u trajanju od pet i više godina.
NPO “BIOMED” iz Perma u Rusiji, osnovan 1898.godine, je jedan od najvećih proizvođača imunobioloških, dijagnostičkih i farmaceutskih preparata u Rusiji gde pokriva 18% tržišta. Poseduje niz jedinstvenih tehnologija uključujući i tehnologiju proizvodnje “Oleksin”-a. Glavna odlika NPO “BIOMED”-a je u organskom objedinjavanju ideja i zadataka medicinske nauke i prakse.

Permski NPO “Biomed” je koristio iskustva narodne medicine prilikom stvaranja visoko aktivnog preparata “Oleksin” (patent N2132197 od 27.06.99), koji sadrži kompleks flavonoida izdvojenih iz lišća breskve.
Za poslednje dve godine izvršeno je mnogo ispitivanja biopreparata “Oleksin”, koja su potvrdila njegovu visoku efikasnost. 2002 godine BAD “Oleksin” je dobio najvišu nagradu Rusije – ZLATNU MEDALjU i POČASNU DIPLOMU I.I.MEČNIKOVA -”ZA PRAKTIČNI DOPRINOS UČVRŠĆENjU ZDRAVLjA NACIJE”.

2003 godine BAD “Oleksin” je nagrađen ZLATNOM MEDALjOM i DIPLOMOM PAULA ERLIHA “ ZA POSEBNE ZASLUGE U LIČNOJ I SOCIJALNOJ MEDICINI” od strane Evropske komisije za ocenu efikasnosti BAD, što je omogućilo “Oleksinu” izlazak na međunarodno tržište. ”Oleksin” je poznat i koristi se u Rusiji, Nemačkoj i Americi, on spada u 140 biološki-aktivnih dodataka unesenih u Zbirku preparata Ruske Akademije Prirodnih Nauka, koji su u ispitivanjima dokazali svoju efikasnost.

??????

brez besed

Draga hanne!

Vnetni karcinom dojke je zelo agresivna oblika raka dojke in pomeni stadij III B, kar je lokalno napredovala bolezen v dojki in pazdušnih bezgavkah.Pri tem raku gre za obsežno limfangiozo v dojki, rakave celice vdirajo v spodaj ležeče limfne žile in se širijo po vsem telesu lahko zelo hitro.Ponavadi gre histološko za invazivni duktalni karcinom, gradusa III. in hormonsko negativni tumor, ni pa nujno!Včasih srečamo tudi invazivni lobularni karcinom pri vnetem raku, ki je lahko nizkega gradusa, pa vendar še vedno agresiven zaradi limfangioze žilja.Ta rak dela lahko zelo kmalu sistemske zasevke(velikokrat v centralni živčni sistem), seveda pa je to odvisno od prognostičnih dejavnikov:gradusa, hormonskih receptorjev, HER-2(!!!), velikosti karcinoma in statusa bezgavk seveda, mitoz…

Težko rečemo, kako bo pri Vaši mami, saj ima vsaka bolnica svojo bolezen in svoj potek, tudi med vnetnimi raki dojk imamo take, ki imajo boljši in slabši potek.Če so dejavniki, ki sem jih naštel, pri Vaši mami razmeroma dobri, potem bolezen ne bi smela potekati agresivno kot je sicer to znano za vnetni malignom dojke.

Ponavadi se daje shema FEC 100 ali EC ali AC za kemoterapijo za ta rak, je pa vedno pred operacijo, šele potem se operira.Ponavadi bolnica prejme 6 ciklusov KT v 3-tedenskih intervalih, seveda če ne gre za zmanjševanje tumorja in limfangioze v dojki, potem se KT zamenja z drugimi zdravili.

Alopecija ponavadi pri teh sortah KT začne tretji teden po I.aplikaciji KT.
Je totalna, zato bolnice nosijo v tem času lasuljo.

Vse dobro Vam želim in kar pogumno v boju!

Lepo pozdravljeni!

hvala za pojasnila….

Potem ne kaže dobro, ne vem, mi gre kar na jok.
Kako je ponavadi, a kemoterapija deluje, vem, da je odvisno od posameznega pacienta. Mami je dobila prvo kemoterapijo pred dobrim tednom. A vmes ugotavljajo, če kaj deluje al kako? So ji naredile vse preiskave, pa naj bi bilo vse b.p., nobenih zasevkov, tudi kostne preiskave, pa je ok.
A mislite, da to lahko še zdaj gre hitro naprej in se širi drugam????
Zdravniki ji namreč niso nič točno povedali, samo glede zdravljenja, nič pa kako hudo je to…. Kot da je normalno, da vse pozdravijo…..

kako je to hudo…..

:((((((

Pozdravljena,

ko sem čakala na eno od svojih kemoterapij na oddelku H1 na OI, sem med čakanjem spoznala mlajšo žensko, ki je imela vnetnega raka dojke. Ne vem, ali je imela v štartu kaj zasevkov ali ne, ampak razlagala mi je, da so jo zdravili s KT, potem je bilo leto ali dve dobro, nato so se ji pojavile spremembe na jetrih (lezije – posledica raka, verjetno t.i. metastaze), ki so jih spet pozdravili in je bilo spet kakšno leto in pol dobro, nato se ji je začela nabirati voda v pljučih, ki so jo spunktirali in ji dali še KT in je bilo spet dobro. Zdaj pa je že več kot leto dni, odkar sem jo nazadnje videla, zato ne vem, kaj se dogaja z njo.

Kot ti je napisal že medicinc, pri vsakemu pacientu poteka bolezen po sovje. Zato ne obupujte! Zdaj je čas za borbo in pozitivno naravnanost! Najbolj boš pa pomirjena, če boš o vseh strahovih spregovorila tudi z maminim zdravnikom. Na OI so krasni zdravniki, zato sem prepričana, da ti bodo radi pomagali z informacijami.

Držim pesti in javi se še kaj. Tukaj smo, da ti pomagamo z nasveti in izkušnjami!

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 http://monoblog.over.net/kristina/ http://krstina_modic.tuditi.delo.si/

Lepo pozdravljeni!

Ni nujno,da bo pri Vaši mami bolezen potekala agresivno, zato je tudi napovedati, kako bo kemoterapija učinkovita,težko.PONAVADI KT deluje dobro na agresivne malignome, 3.stopnje malignosti, visokega mitotskega potenciala, hormonsko negativne tumorje, pa vendar…kljub temu,da velikokrat pride do popolne remisije v dojki in bezgavkah, se lahko kljub temu pojavijo oddaljeni zasevki v drugih organih hitro, to pa zato, ker NIKOLI s KT ne uničimo vseh rakavih celic, enostavno zato ne,ker bi morali citostatije dajati v daljših intervalih in količinah, ki pa jih naše telo enostavno ne more prenesti.
Menim, da je veliko odvisno od pacientke same, kako postopa v boj s to boleznijo, če je napoved še tako slaba.Zelo dobra znamenja so,da mama nima nikjer zasevkov oz. vsaj ne klinično evidentnih.Tako,da kar zares pogumno na tej poti.Če ima sorazmerno dobre napovedne dejavnike, so uspehi tudi z vnetnim rakom lahko veliki.Raziskave kažejo, da je prognoza raka dojke odvisna od genskega profila karcinoma, se pravi od DNK tumorja in genski profil, ki ga danes že delajo v Ameriki, bolje prikaže verjetnost ponovitve bolezni pri bolnicah z začetnim rakom in pozitivnimi hormonskimi receptorji, kot pa tradicionalni morfološki dejavniki.Žal to ne velja za vnetni rak dojke, tako da je prognoza tega v veliki meri odvisna od biologije karcinoma.

Vse dobro Vam želim!

Pozdravljeni!

Med tem časom, ko je imela mami pregled pred 2. kemoterapijo, je imela hudo anemijo, tako, da je bila 2 dni v bolnici, pa so rekli, da se je zdaj to uredilo, pa da bodo nadaljevali s kemoterapijami.
zdravnica je rekla, da se to pogosto dogaja, pa tudi, da je to znak, da kemoterapija deluje, je to res, ker me je spet precej vrglo s tira.

Še bolj pa me žre to, da je zdravnica rekla, da še vedno ne vedo od kje rak izvira???????
V bistvu so res na vseh izvidih izrazi vnetni malignom dojke? (zraven vprašaj) in podobno, zdravnica je rekla, da nihče od onkologov še ni verificiral diagnoze al kaj… ne vem, sem čisto zbegana. Ima pa bezgavke tudi nekaj pozitivno, imela je oteklo pazdušno bezgavko. To je vse kar vemo.

V bolnici so rekli, da zdaj zaenkrat ne nameravajo delati druge diagnostike, če pa se bodo te težave s krvjo ponavljale, da potem pa…. (?????? mislim al tako šparajo pri nas, potem je pa že vse skoraj prepozno pri veliko bolnikih, kot vemo rak lahko hitro napreduje).

Nisem še videla zadnjega maminega izvida, bom danes pogledala, če so kaj novega ugotovili, čeprav sem govorila dvakrat z zdravnico, ko sem bila na obisku v bolnici.

A ima kdo podobne izkušnje glede raka dojk, a bi to lahko pomenilo, da je rak v bistvu drugje, na dojki pa so zasevki??? Ker so ji naredili scintigrafijo skeleta, pa je ok, pa vse ostale preiskave, pljuča….Nič niso našli.

hvala

Pozdravljeni!

Ne vem, mi je prav hudo ob vsem skupaj, ko se počutiš tako nemočnega, pa še mami se mi tako zelo zelo smili, ker je v življenju že kar dosti prestala. Prejšnji petek bi morala dobiti kemoterapijo, pa so ji zaradi slabokrvnosti le-to preložili, ker ne vedo kje je vzrok. In tako je imela danes pregled na črevesju, pa so tkivo poslali na onkologijo v Ljubljano (zdravi se namreč v bolnici v Celju) in zdaj samo upam, da ni rak tudi na črevesju?????

V zadnjih mesecih je shujšala 15 kilogramov, vem, da taka agresivna bolezen človeka izčrpa, samo ne vem zdi se mi zelo veliko, pa tudi apetita nima takega kot prej.

Me je res strah. Včasih bi se najraje skrila pred celim svetom, pa sploh ta negotovost in nemoč. Ja seveda ji skušam pomagati na druge načine, da jo spodbujam in sem z njo, ampak kaj ko pa je tu ta bolezen, ki kar napada in napada.
Lani je imela na maternici, odstranitev, zdaj ima na dojki, zdaj samo upam, da je bilo še vse skupaj pravočasno in da ni prepozno.

hvala ker ste prebrali, imam solze na očeh, očeta sem izgubila zaradi raka ko sem bila stara 8 let, in zdaj imam še samo njo, tako da me je tako zelo strah…..

a je to normalno da se to tako komplicira zdravljenje, upam, da bodo čimprej nadaljevali z kemoterapijami!!!!!

Razumem tvojo skrb in strah. In držim pesti, da se bo čim bolj ugodno izteklo!

Kar se tiče prelaganja terapij pa ti sporočam, da je to pogost pojav. Najverjetneje bodo še malo počakali, da se kri “poštima”. Včasih, ko ne gre drugače, pomagajo tudi z infuzijami.

Drži se in čim več poguma in optimizma ti želim!

Objemček!

Kristina Modic Ne-Hodgkinov limfom 2004/2005 ********************************** <http://www.delo.si/blog/krstina_modic/>

Drag Hanne,
drži se. Situacija res ni lahka, vendar bosta z mamo po prvem šoku gotovo zmogli! Pa kakor koli se bo stvar razvijala. Izkoristita vsak dan, ki ga imata.
Vso srečo obema,
Ajda

zdravo vsem

hvala za vso podporo in pomoč preko prebranih vrstic.

Jutri dobi mami izvide, saj je zadnjič opravila kolonoskopijo – histopatološke izvide. močno držim pesti, da je tu zdrava??????
Šoki se kar vrstijo, in me je vsak dan bolj strah, kaj bo z njo in kako naprej. Zdaj so ji prekinili kemoterap. jutri odločijo glede zdravljenja oziroma spremembe kemoterapije, tako, da upam, da bo čimprej zdravljenje potekalo naprej. Saj drugega ne moremo a ne, kot pa zaupati zdravnikom, da se trudijo z vsemi močmi?! Res je, da je medicina napredovala, samo kaj ko pa vsak dan kje prebereš žalostne zgodbe umrlih za rakom, tako, da včasih ne vem s čim se naj tolažim????

hvala,
lp

New Report

Close